Кімнати опитування, впізнання, конфіденційного побачення, кімната, дружня до дитини та двійко камер з вікнами на решітках. Умови, в які доставляють та допитують затриманих у Луцькому районному управління поліції, змінилися до непізнаваності.

Фасад Луцького райуправління поліції на вулиці Грибоєдова утеплили та перефарбували у стриманий сірий. За дверима – дві лавки  і така собі величезна рецепція. І якби не настінний надпис “служити та захищати”, важко було б здогадатися, що тут допитують підозрюваних та розкривають злочини.

Перша точка, куди ведуть затриманих, офіційно зветься кімнатою опитування. Тут інспектори з прав людини, які, до слова, працюють цілодобово, мусять вивідати в правопорушників чи злочинців геть усе.

Перш за все – це анкетні відомості: хто затримав, при яких обставинах, як, скарги затриманого. Ведеться ось відеоспостереження – камери з усіх практично сторін”, – каже начальник Луцького районного управління Сергій Рудницький.

Після опитування затриманий опиняється у кімнаті слідчих дій. Таких, ідентичних одна до другої, у райуправлінні – п’ять. Тут усього по мінімуму: стіл, два стільці, шафа, телефон та комп’ютер. Тут проводять допити.

А кімнати для впізнання раніше можна було побачити лише в американських фільмах. Замість стіни між приміщеннями – скло. Воно тоноване лише з однієї сторони, а відтак потерпілий може впізнати та вказати на свого кривдника приховано – злочинець не буде бачити, хто сидить по ту сторону скла.

Є у Луцькому райуправлінні поліції і кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником. Тут адвокат із підзахисним через скло спілкуються по телефону. Цікаво, що за цим через камери стежать правоохоронці. Однак розмови не слухають.

А ще тут – дві камери затримання. На невеличкому вікні під самісінькою стелею – ґрати. Одне ліжко, білизна, туалет та рукомийник. Ну і, звісно, відеонагляд. Затриманий тут може перебувати лише до трьох годин.

Є у будівлі кімнати не лише для тих, кого привезли з сиреною, а й для громадян, які сюди прийшли з власної волі. До прикладу, кімната, дружня до дитини. Тут є безліч іграшок, альбомів для малювання та інші забавлянки.