Конттрозвідка спіймала на кордоні російського агента, який намагався вивезти секретні документи про авіабазу в Луцьку.

Не менше від інформаційних ударів потерпає й Україна. Росіяни атакують провокаційними фейками. Ворог не полишає спроб знайти слабкі місця українців, які оголились перед наступом епідемії, – йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Так, просто на кордоні затримали екс-льотчика Віталія Синельникова, який до 2004 служив на авіабазі в Луцьку. Нагадаємо, що саме у тому році аеродром перестав фунціонувати. Але війна повернула сюди бойові літаки. Спочатку бомбардувальники Су-24, потім винищувачі МіГ-29. Базу віддали авіабригаді, яку вивели з окупованого Криму.

На замовлення російської розвідки Синельников вивозив ціле портфоліо. Світлини ключового оборонного об’єкту на заході України.

В поле зору контррозвідки він потрапив від самого початку війни. Колишній штурман створив цілу мережу інформаторів. Майже не ховаючись вербував собі агентів серед авіаторів.

Але деяких своїх інформаторів Синельников використовував завуальовано: вони стверджують – й гадки не мали, що працюють на Росію. Серед таких – відомий в Луцьку знавець авіації Ілля Сметанін.

“Сукупність даних, які збирав наш фігурант, яка б потрапила до іноземної сторони, могла б бути використана іноземною стороною для проведення терористичного акту на території цього режимного об’єкту”, – каже помічниця начальника УСБУ у Волинській області Іванна Поліщук.

Серед даних, які вже передав агент – детальний маршрут для диверсійної групи, яка могла б атакувати склади з боєприпасами, координати цілей.