Федеральний уряд США, що складається з трьох гілок влади – законодавчої, виконавчої та судової – призупинив свою роботу. Це сталося через те, що Сенат не ухвалив фінансування відомств на 2018 рік. Без федеральних агентств Сполучені Штати залишились на першу річницю президентства Дональда Трампа. У Білому Домі звинувачують у всьому демократів.

Речниця Білого Дому Сара Сандерс: «Сьогодні вони поставили політику вище за нашу національну безпеку, сімей військових, незахищених дітей та здатності нашої країни служити всім американцям. Ми не будемо вести переговори про статус незаконних іммігрантів, в той час як демократи тримають наших законних громадян, як заручників, через свої жорстокі вимоги. Це − поведінка неконструктивних лузерів, а не законодавців».

Напередодні одна з палат американського конгресу змогла домовитись та затвердити законопроект, що дозволяє продовжити фінансування державних органів до шістнадцятого лютого. Але цю ініціативу провалили в Сенаті. Під час голосування республіканці не змогли отримати необхідної підтримки демократів та проголосувати за продовження тимчасового фінансування федерального уряду. Пунктом, що став “каменем спотикання” для законодавців − державний захист семиста тисяч нелегальних іммігрантів, які були привезені в США ще дітьми.

Президент Трамп неодноразово погрожував, що може відмінити дію закону ДАКА, прийнятого за ініціативи адміністрації Обами, що надає дітям нелегалів право на роботу і законне перебування на території країни. Це не вперше Сполучені Штати залишаються без федерального уряду. Як зазначає Голос Америки, починаючи з 1976 року подібне траплялося вже 36 разів.
Як наслідок державні установи закриваються на певний час. Серед них − навіть музеї та національні парки. Припинять роботу і ряд федеральних відомств – Центр по контролю за розповсюдженням захворювань, податкова служба. Не вийдуть на роботу також цивільні службовці Міністерства оборони США.