Федеральний уряд США, що складається з трьох гілок влади – законодавчої, виконавчої та судової – призупинив свою роботу. Це сталося через те, що Сенат не ухвалив фінансування відомств на 2018 рік. Без федеральних агентств Сполучені Штати залишились на першу річницю президентства Дональда Трампа. У Білому Домі звинувачують у всьому демократів.

Речниця Білого Дому Сара Сандерс: «Сьогодні вони поставили політику вище за нашу національну безпеку, сімей військових, незахищених дітей та здатності нашої країни служити всім американцям. Ми не будемо вести переговори про статус незаконних іммігрантів, в той час як демократи тримають наших законних громадян, як заручників, через свої жорстокі вимоги. Це − поведінка неконструктивних лузерів, а не законодавців».

Напередодні одна з палат американського конгресу змогла домовитись та затвердити законопроект, що дозволяє продовжити фінансування державних органів до шістнадцятого лютого. Але цю ініціативу провалили в Сенаті. Під час голосування республіканці не змогли отримати необхідної підтримки демократів та проголосувати за продовження тимчасового фінансування федерального уряду. Пунктом, що став “каменем спотикання” для законодавців − державний захист семиста тисяч нелегальних іммігрантів, які були привезені в США ще дітьми.

Президент Трамп неодноразово погрожував, що може відмінити дію закону ДАКА, прийнятого за ініціативи адміністрації Обами, що надає дітям нелегалів право на роботу і законне перебування на території країни. Це не вперше Сполучені Штати залишаються без федерального уряду. Як зазначає Голос Америки, починаючи з 1976 року подібне траплялося вже 36 разів.
Як наслідок державні установи закриваються на певний час. Серед них − навіть музеї та національні парки. Припинять роботу і ряд федеральних відомств – Центр по контролю за розповсюдженням захворювань, податкова служба. Не вийдуть на роботу також цивільні службовці Міністерства оборони США.

Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.