Святкувати чи не святкувати? Останніми роками напередодні 8 березня розпалюються такі дискусії. Є ті, хто вважають цей день пережитком радянського союзу. Але поки більшість його святкують і називають 8 березня – днем весни.

Наприклад, Тетяна служить у Нацгвардії з 2014-го. Вона з чоловіком переїхала до Луцька з Криму. Тут жінка служить у роті, яка займається конвоюванням підсудних. Каже – свідомо стала військовою, бо вважає, що професія повинна приносити користь не лише для себе, а й для держави.

Якщо у військових рівність чоловіків і жінок – це норма, то у інших сферах в Україні ж чимало випадків дискримінації.

За словами директорки луцького Гендерного центру Оксани Ярош, мало українок можуть зробити кар’єру в політиці. Жінкам менше платять, ніж чоловікам. Ще одна важлива проблема – насильство у сім’ї.

8 березня, каже, заснувала Клара Цеткін – німецька комуністка в 1910 році. Міжнародний день боротьби за права жінок – а саме так і називалось це свято – повинен був нагадувати про проблему нерівності і закликати вирішувати її.

Чому ж експерти не схвалюють святкування традиційного 8 березня з квітами і солодощами? Кажуть: так забувається головна мета цього дня, а вона – важлива і навіть після сторіччя з заснування свята – досі актуальна.

Ми вирішили провести власне міні-опитування. Жінок із квітами на вулиці зустрічали ну дуже часто. Біля імпровізованого квіткового ринку на луцькому Театральному майдані основні покупчині – жінки.

Найголовніше, що чоловіки на питання про святкування відповідають одностайно: вітати треба обов’язково.

З-поміж опитаних чоловіків знайшли лише одного, хто назвав святкування 8 березня – пережитком. Але теж зізнався: попри це, квіти дружині таки дарує.