У Луцьку 22 листопада стартує XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Покази та обговорення фільмів триватимуть до 8 грудня і відбуватимуться в Палаці культури міста Луцька, Книгарні «Є»,  бібліотеках, а також в освітніх закладах міста. Крім обласного центру, фестиваль завітає і в місто Нововолинськ.  Про це повідомили організатори – Волинський прес-клуб.

Ключовою темою цьогорічного фестивалю є вплив інформаційних технологій на свідомість людини, спосіб її життя, планету, а також ті нові можливості та загрози, які пов’язані з відкритими даними, інформаційною  безпекою. Про це йдеться у фільмах, об’єднаних назвою «Мережа»: стрічка «Bellingcat: Правда у світі постправди» розповідає про роботу відомої міжнародної команди журналістів-розслідувачів Bellingcat, які розкривають резонансні справи (зокрема – і збитого над Україною малазійського боїнга); а фільм «Чистильники» розкриває світ інтернет-цензури, яку донедавна заперечували в Google, Facebook, Twitter.

Також фестиваль привертає увагу до проблем довкілля, національних традицій та ідентичності, державної цілісності, постМайдану, причин війни на Сході України тощо. Особливо виразним тут є фільм українського режисера Ігоря Мінаєва, який відкриває фестиваль, – «Какофонія Донбасу».

Резонансні документальні стрічки представлені і проектами «ЗМІНИ ЦЕ! Лабораторія впливу для активістів та документалістів» і «CIVIL PITCH: фільми громадської активності». Чутлива документальна стрічка «Неспокій», знята гарвардською студенткою Дженніфер Брі, тіло якої раптово перестало її слухатися, фіксує найпохмуріші моменти її боротьби із синдромом хронічної втоми і те, як вона об’єднала мільйони в усьому світі. Стрічка-розслідування «Навмисна смерть» відкриває приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я. А фільм «Ти, бля, рота закрий!» розповідає про хлопця, який із 15 років бореться з корупцією в рідному селі, через що отримує погрози і вибухівку на подвір’я .

Правозахисну складову представляє Всеукраїнська Кампанія проти кібербулінгу. У кінопрограму Мандрівного фестивалю включено фільм «Кривдник», який подає безстрашний погляд на те, як булінг вплинув на життя п’ятьох дітей та їхніх сімей.

Детальніше з програмою кінопоказів на Волині можна ознайомитися:

– на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA – за цим посиланням.

– у соцмережах Мандрівного фестивалю Docudays UA на Волині – за цим посиланням.

Організатори наголошують, фестиваль – неполітичний і некомерційний. Вхід вільний.