Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет заявив про відкликання підпису під постановою Помісного собору Української православної церкви (УПЦ) від 15 грудня 2018 року, якою було ліквідовано Київський патріархат.

Про це йдеться на сайті ліквідованої УПЦ КП.

Що написав Філарет?

“На цю постанову посилаються чиновники Міністерства культури України, які відмовляються здійснити державну реєстрацію постанови Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 року, якою була скасована постанова так званого Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 року”, – сказано в повідомлені.

Крім того, Філарет вже повідомив міністра культури, молоді і спорту України Володимира Бородянського про те, що він відкликав підпис із постанови про ліквідацію.

“Відкликання підпису, як допустиму юридичну дію, обумовлюю положеннями статей 9 та 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, статей 22 та 35 Конституції України, – якими унеможливлюється погіршення правового становища громадян України, що реалізовують право на свободу совісті в Київському патріархаті”, – йдеться у заяві Філарета до Бородянського.

Таким чином, заявив Філарет, у подальшому його підпис під постановою помісного собору УПЦ Київського патріархату від 15 грудня 2018 року є “недійсним”.

Як реагують в ПЦУ?

Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ Євстратій Зоря заявив, що така заява Філарета лише підтверджує, що він тоді робив це усвідомлено та добровільно.

“Цією черговою заявою лише знову ним самим підтверджується, що Постанову Патріарх Філарет підписував. І всі учасники Собору та всі, хто бачив відеозапис, можуть засвідчити, що робив він це усвідомлено і добровільно”, – зазначили в ПЦУ.

Зоря підкреслив, що постанова Помісного Собору не є договором чи угодою, які можна розірвати. А спадок та ім’я Київського Патріархату належить Помісній Церкві, а не є приватною власністю Філарета, “якою він безуспішно прагне розпоряджатися на власний розсуд”.