ФСБ Росії повідомляє про затримання в Санкт-Петербурзі консула України Олександра Сосонюка під час нібито «отримання закритої інформації з баз російських правоохоронних органів».

ПРо це пише Бабель з посиланням на Интерфакс, журналістам у Центрі громадських зв’язків ФСБ заявили, що дипломат був затриманий «на гарячому під час отримання інформації від росіянина».

«Дана діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і має явний ворожий характер стосовно Російської Федерації. До іноземного дипломата будуть застосовані заходи згідно з нормами міжнародного права», — заявили в ФСБ.

Громадське повідомляє, що у Міністерстві закордонних справ України затримання Сосонюка назвали черговою провокацією на тлі дестабілізаційних дій Росії.

«Російські правоохоронці затримали співробітника генерального консульства України в Санкт-Петербурзі на кілька годин. Зараз він перебуває в українській дипустанові. Обставини затримання з’ясовуються. Відповідно до чинної практики та на основі принципу взаємності українська сторона готує відповідь», ㅡ сказав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Довідково:

Відповідно до Віденської конвенції, дипломати мають недоторканність і не можуть бути заарештовані в країні перебування, але їх можна позбавити цього права (персона нон грата) у разі порушення закону чи ворожих дій.