Мораторій на кронування дерев у Луцьку прийняли два місяці тому. Втім, не всі його дотримуються. Цими вихідними соцмережі обурило, як в одному з луцьких ОСББ на проспекті Волині обрізали дерева. Після робіт залишились голі стовбури. І проблема не лише в тому, що це неестетично, кажуть екологи. Деякі дерева такого стресу можуть і не пережити.

Чи покарають голову ОСББ за порушення мораторію та як реагувати, якщо і у вашому дворі вирішать познущатись над деревами – з’ясовували журналісти 12 каналу.

Чергове жорстоке кронування збурило соцмережі та активістів. Не перший рік вони твердять: спосіб, у який в Луцьку обрізують дерева, не кронування, а збиткування над зеленими насадженнями.

“Це абсолютна вакханалія і варварство. Один з показників інтелектуального суспільства- це ставлення до навколишнього середовища і до старшого покоління. Я б дуже не хотів, щоб у Луцьк приїжджали туристи з інших країн і робили певні висновки”, – каже активіст Ігор Алєксєєв.

Мешканці прилеглих будинків жодної крамоли у весняній обрізці не вбачають. Оновлений скверик їм подобається.

Деревам у цьому дворі щонайменше 60 років, пояснює голова ОСББ. Багато трухлявого гілля. Аби з часом комусь не проломило голову чи не розтрощило авто, вирішили радикально обрізати все. З метою профілактики.

“Я не відчуваю своєї вини. Я не вважаю, що дерева обрізані по-варварськи. Вже в цьому сезоні вони будуть в зеленому листі, а за 5 років це будуть абсолютно нормальні дерева з нормальною кроною”, – переконана голова ОСББ Катерина Ковальчук.

Вигляд такої профілактичної обрізки жахає не тільки активних поборників озеленення міста, але й науковців-ботаніків. Стверджують: таке патрання несе ще більшу загрозу. Як людям, так і деревам. Кажуть: якщо дерево справді було хворе та аварійне, то краще вже зрізати і посадити нове. А не знущатись ось так. Бо стрес після глибокої обрізки дерево переживає мінімум рік.

Що у Луцьку вже два місяці діє мораторій на варварське кронування міських насаджень, голова ОСББ чує уперше. Та незнання не звільняє від відповідальності, буде штраф, – запевнили у міськраді. І готують нові правила поводження із зеленими насадженнями. Глибоке кронування заборонять взагалі. А на обрізку знадобиться рішення зборів мешканців і письмовий дозвіл муніципалітету.

Правила стануть чинними вже наприкінці квітня. А варварське кронування на Волі, вочевидь, ще не останнє.