Туреччина вирішила відкликати для консультацій послів у Вашингтоні та Тель-Авіві після перенесення американської дипмісії в Єрусалим. Про це заявив спікер уряду Туреччини віце-прем’єр Бекір Боздаг. За словами віце-прем’єра, Туреччина також скликає “екстрене засідання Організації Ісламського співробітництва”, яке відбудеться в цю п’ятницю. Крім того, на знак солідарності з палестинцями уряд Туреччини оголосив триденну жалобу в країні.

 

Північна Корея розпочала демонтаж споруд на території ядерного полігону Пхунгері. Про це свідчить аналіз супутникових знімків, зроблених 7 травня, про що заявила група експертів при університеті ім. Джона Хопкінса, США. Зокрема, були знищені кілька будівель оперативного забезпечення. Водночас, дослідники зазначили, що найбільш значні споруди навколо об’єкта поки залишаються недоторканими. Входи в тунелі, як і раніше, – відкриті. Про демонтаж полігону Пхеньян і Сеул домовилися 27 квітня на міжкорейському саміті. Закрити його Північна Корея зобов’язалася до кінця травня. Цей процес буде публічним. Пхеньян вже оголосив, що полігон планують демонтувати 23-25 ​​травня. Це буде урочиста церемонія, куди запросять журналістів з п’яти країн: США, Китаю, Великої Британії, Південної Кореї та Росії. У який саме день відбудеться церемонія, залежить від погодних умов.

 

В російському Кемерово зносять торговий центр “Зимова вишня”. Там 25 березня у пожежі загинули 60 людей. Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки губернатора Кемеровської області Сєргєй Цивілов. Він додав, що вся робота розбита на етапи. 15 травня розпочався перший з них. За словами управлінця, вже підбиті попередні підсумки обговорення того, що буде на територiї торгового центу. Цивілов повідомив, що в планах – створення скверу, за що проголосували понад 400 тисяч людей. Як повідомив мер міста Кемерово Ілья Сердюк, рішення про визнання цієї зони рекреаційною може бути ухваленим уже в першій половині червня. Майданчик після знесення “Зимової вишні” планують облаштувати до 1 вересня цього року.

 

Перша леді США Меланія Трамп перенесла операцію на нирках. Процедура емболізації для лікування доброякісного утворення пройшла успішно і без ускладнень. Про це у своєму твіттері повідомив американський президент Дональд Трамп. Операція проходила в Національному військово-медичному центрі імені Уолтера Рейда в околицях Вашингтона. Президент подякував людям за підтримку, та розповів, що перша леді в доброму гуморі й відпочиває. А у Білому домі повідомили, що Меланія прагне якнайшвидше повністю відновитися, щоб продовжити свою роботу на благо дітей.