На Дніпропетровщині зупинився найбільший виробник сталевого прокату в Україні “АрселорМіттал Кривий Ріг”. Працівники заводу залізничного цеху, який спеціалізується на випуску довгомірного прокату, розпочали акцію протесту. Вони вимагають належних умов праці та підвищення заробітної плати. Про це йдеться на сайті Конфедерації вільних профспілок. Від 7-ї години ранку 16 травня  робітники відмовилися працювати на несправній техніці й це фактично паралізувало роботу всього підприємства. Жоден з локомотивів не зрушив з місця. Вже повністю зупинилися мартенівський та конверторний цехи й це може мати тяжкі насідки для підприємства. Скільки триватиме акція – невідомо.

Українці відмовляються від готівки. Частка безготівкового розрахунку зросла до 44 з половиною відсотків. Такі дані наводить нацбанк України. Це більш, ніж на 5 відсотків більше за минулорічні показники. Загальна кількість виданих платіжних карток станом на перше квітня 2018 року склала майже 60 мільйонів, понад половина з них – активні й ця кількість постійно зростає. Найбільший об’єм операцій з картками припадає на покупки в інтернеті. При цьому середній чек операцій становить 403 гривні. А найчастіше картки дістають у торгових центрах. Щоправда, витрачають там менше – в середньому близько 240 гривень на один чек.

Понад 10 відсотків українців вже обрали свого сімейного лікаря. Про це повідомили в міністерстві охорони здоров’я України. Чотири з половиною мільйони людей вже підписали декларації з терапевтами, педіатрами та сімейними лікарями у рамках національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї».
Найактивніші – жителі Вінничини. Договори з медичними закладами уклали вже 20% вінничан. У Харківській області декларації підписали 16% жителів, у Полтавській – 15 з половиною, у Чернівецькій – 13%. На Волині майже 10 відсотків місцевих мешканців обрали собі медика. Найактивніші поки що люди 40 – 64 років. Вони підписали третину усіх укладених на сьогодні декларацій.