До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 1 червня.

Перевтілитись у поліцейського чи рятувальника, прицілитися з різної зброї, покрутити кермо пожежної машини, запустити квадрокоптера і потиснути лапу Рексу. Все це і ще багато цікавого сьогодні на собі випробували більше сотні волинських дітлахів. У день захисту дітей силовики не лише розважали, а й навчали малечу корисному. Вікторія Притулюк бачила.

Восьмирічний хлопчик втопився на Камінь-Каширщині. Трагедія сталася у селі Стобихівка. Як розповіли очевидці, хлоп’я впустило у ставок панамку. При спробі її дістати дитина шубовснула у воду і вибратися не змогла. Поки решта дітей побігли за дорослими, а ті викликали швидку допомогу, дорогоцінний час було втрачено. Медикам не вдалося реанімувати хлопчика. Поліція провадить слідство за статтею “Нещасний випадок”.

Оновлене діагностичне відділення з найновішим обладнанням відкрили у Волинському об’єднанні захисту материнства і дитинства. Зокрема, для найменших пацієнтів придбали дороговартісні томограф і цифровий рентген. Крім того, перейняти досвід організації перинатальної допомоги на регіональному рівні на Волинь прибули і медики, і представники обласних рад майже з усієї України. Ангеліна Гущина розповість подробиці.

Влада хоче виманити з-за кордону заробітчан і спонукати їх працювати на Батьківщині. У Верховній Раді підготували законопроєкт про запровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів. Це будуть одноразові виплати на започаткування власної справи. Їх граничний розмір 150 тисяч гривень. Зазначається, що для цього передбачили 108 мільйонів гривень на рік. Тобто скористатися такою пропозицією змогли б менше тисячі українців. Тоді як за найскромнішими оцінками тільки у Польщі працюють близько мільйона наших співгромадян. Тим часом країни ЄС активно претендують на іноземну робочу силу. Зокрема, Польща спрощує процедуру отримання дозволів на роботу. Німеччина терміново запрошує українських медсестер на зарплатню від 100 до 180 тисяч гривень на місяць, а також зварювальників та електромонтерів з оплатою близько 120 тисяч. Приблизно третина закордонних роботодавців готові запропонувати іноземним працівникам постійну роботу.

Постачання гарячої води у Луцьку відтерміновується, – про це повідомляє “Луцьктепло”. Попри досягнуті домовленості з офісом Президента та Урядом про фіксовану ціну на газ для теплокомуненергетики у розмірі 7 гривень 40 копійок за куб, скасування передоплати і штрафів дочірня компанія “Нафтогазу” запропонувала містам нові договори з неприйнятними умовами, – зазначає керівник “Луцьктепла”. Зокрема, вартість газу вказана вища, передбачена передоплата, а також штрафні санкції за порушення термінів її проведення. У разі ж виникнення заборгованості за газ, банки без згоди і відома теплогенеруючих комунальних підприємств, автоматично списуватимуть кошти з їхніх рахунків. Такі вимоги головний теплоенергетик Луцька вважає дискримінаційними. Відтак, гаряче постачання не відновлять, поки не досягнуть попередньо узгоджених умов.

Луцькі дитсадки влітку працюватимуть, хоч і не всі. Зокрема, в липні відкритими будуть п’ять дошкільних закладів, – про це повідомив луцький міський голова. Вони розташовані у різних, переважно густонаселених мікрорайонах. Це садки номер 5, 9, 16, 23 і 33. Чи працюватимуть заклади, як чергові, ще уточнюється. Раніше, через карантинні обмеження, від такої ідеї відмовилися. Остаточне рішення буде прийнято на найближчому засіданні міськвиконкому.

Літні табори відпочинку цьогоріч на Волині запрацюють. Проте відкриються лише 4 з 11 заміських оздоровчих закладів, це – Супутник, Ровесник, Світязь і Прикордонник. І приймуть вони, через карантинні обмеження, приблизно на 40% менше дітей. Решту закладів з причин безгрошів’я, громади підготувати до відпочинкового сезону не зуміли. Також лише 5 із 54 громад відкриють цього літа пришкільні табори. Найбільше – два десятки – їх передбачили у Ковельській громаді. Якщо раніше кожна громада у пришкільних таборах охоплювала відпочинком близько 20 тисяч дітей, то цього року це буде близько 3 тисяч дітей на всю область.

Аномально спекотне літо прогнозують українські метеорологи. За прогнозами у липні-серпні стовпчики термометрів триматимуться на позначці 30-35 градусів, а подекуди доходитимуть і до 40. Керівник «Укргідрометцентру» Микола Кульбіда зазначив, що аналіз погодних умов за останні 20 років дозволяє стверджувати, що влітку температура повітря буде значно вищою за норму. Головний синоптик додав, що суттєво потепліє уже в другій декаді червня.