До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 10 червня.

Міські очисні споруди – головне джерело смороду у Луцьку – капітально реконструюють. За увесь час існування, а це, без малого 50 років, їх жодного разу не ремонтували і з десяток років навіть не чистили від мулу. Окрім того, сама фільтраційна система давно застаріла, а потужності – критично навантажені. На модернізацію очисних споруд Луцькрада уже домоглася 11 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку і вже готується до масштабного будівництва. Коли розпочнуть і роботи, а лучани зможуть вдихнути на повні груди, – марія Вавринюк дізнавалася.

Мати відшмагала кропивою, а вітчим віддубасив гіллякою. Так у Володимир-Волинському районі батьки виховували підлітка, за те, що той, ніби-то, поцупив гроші. Родину, яка перебуває під наглядом служб, якраз навідав дільничний, який і побачив, що тіло 13-річного хлопчини суцільно вкрите кривавими пАсами. Судово-медична експертиза засвідчила легкий ступінь тілесних ушкоджень. Вітчима судитимуть, хоч, за твердженням поліції, він щиро кається. Підліток у сім’ї, копи запевняють, що родина під щоденним пильним наглядом.

Переполох на території луцького пологового, де розташований тимчасовий ковідний шпиталь. Сюди із завиванням сирен примчали кілька екіпажів рятувальників. Помітивши густий білий дим навколо кількатонної кисневої ємності мешканці навколишніх будинків сповістили пожежних про загорання кисню. Однак, рятувальники прибули на займання, якого не було. У медзакладі пояснили – у ємність якраз закачували кисень. І той, через різницю температур, просто інтенсивно випаровувався.

Від сьогодні вся територія України у “зеленій” зоні. Карантин послаблять, але і продовжать до кінця літа, – про це заявив глава МОЗ Віктор Ляшко. Скасують вимоги до заповненості залів, дозволять повноцінну роботу ресторанів і спортзалів, а також спростять процес проходження кордону після повернення з літніх відпусток. Однак основні протиепідемічні обмеження залишаться, це – обов’язкове носіння масок у громадських будівлях і транспорті, а також дотримання дистанції. Міністр наголосив, що спалах в окремих областях і навіть територіальних громадах матиме вплив на обмеження по всій країні.

Уряд планує монетизувати пільги на проїзд. Стосуватиметься це таких пільгових категорій, як ветерани війни, а також військової служби і органів внутрішніх справ, чорнобильців, осіб з інвалідністю та дітей з багатодітних сімей. Законопроєктом передбачено, що місцева влада буде самостійно вирішувати, вводити монетизацію пільг чи ні, тобто її не планують робити обов’язковою. Планується, що пільги в готівковій формі будуть діяти на проїзд у міському, приміському та міжміському сполученні. Але на міських і приміських маршрутах буде надаватися грошова виплата, а на міжміських – компенсація, тобто та сама виплата, але вже після здійснення поїздки. Пенсіонери і люди, які мають право на державну соціальну допомогу, будуть отримувати виплати автоматично – на свій рахунок у банку або поштою, а всі інші пільговики отримають кошти тільки після того, як подадуть до місцевої влади відповідні заяви.

На вулиці Луцька виїхали ще 2 нових тролейбуси. Місцевий автозавод передав місту чергову партію сучасних машин. Ці тролейбуси, як і 10 попередніх, обладнані кондиціонером, USB-зарядками, мають просторий і м‘який салон та пристосування для людей з інвалідністю. Також вони мають тихий хід, екологічні й економічно вигідні, адже споживають вдвічі менше електроенергії. Новий транспорт, ймовірно, курсуватиме за маршрутом № 5 та 12. Мер міста запевняє, що законтратованих термінів виробник дотримується, отже до кінця серпня, як і планувалося, містом їздитимуть вже 29 нових тролейбусів.

На проспекті Волі у Луцьку встановлять майже дві сотні камер відеоспостереження. З них 160 оглядових, решта – з функціями розпізнавання облич та номерних знаків. Новий сегмент комплексної системи відеоспостереження «Безпечне місто» охоплюватиме центральну автомобільну магістраль міста, прилеглі вулиці, сквери, пішохідні та велодоріжки, паркувальні майданчики та відпочинкові зони. Також під відеоспостереження будуть взяті прилеглі до проспекту соціальні об’єкти освіти та медицини.

Дорога відремонтована, пляжі облаштовано, садиби причепурені, а Світязь повноводно б’ється в береги. Шацьке поозер’я ще не масово, але вже приймає туристів. Минулий сезон місцеві називають рекордним. Чим ваблять відпочивальників цього року і за які гроші, – Ольга Матвєєва дізнавалася.