До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 11 червня.

Відтепер у Луцьку діятиме Почесне консульство Литовської Республіки і працюватиме Почесний її консул. З нагоди офіційного відкриття амбасади до обласного центру прибули дипломати кількох країн, іноземні та вітчизняні парламентарі. Про плани і завдання дипмісії – Ольга Матвєєва розповість.

Гаряче водопостачання у Луцьку відновлять з 15 червня. Про це повідомив міський голова Ігор Поліщук. Він також зазначив, що державна компанія “Нафтогаз” не пристала на умови, які попередньо міста узгодили з Кабінетом міністрів та офісом Президента. Йшлося, зокрема, про нижчу за ринкову ціну газу для комунальних підприємств теплоенерегетики, а також скасування вимоги повної передоплати за необхідний обсяг газу. Компромісу вдалося досягти під час другого етапу переговорів з “Нафтогазом”. А саме: енергогенеруючим підприємствам відпускатимуть газ за ціною 7 грн 42 коп., але передоплата таки залишиться, щоправда – в обсязі 50%. Є й ризикований пункт в угоді. Якщо “Луцьктепло” хоча б один місяць не розрахується за газ уповнІ, право на пільгову ціну буде втрачено, і доведеться закуповувати блакитне паливо за ринкові 11 гривень. А це призведе до неминучого підвищення тарифів на опалення та гарячу ваду, – застерігає міський голова. Тому у міськраді просять лучан вчасно і у повному обсязі оплачувати комунальні послуги.

Паперові трудові книжки скасовують, будуть електронні їх версії. Відповідно до закону Пенсійний фонд України упродовж п’яти років має здійснити переведення усіх пенсійних справ в електронні реєстри. А також включити до реєстру відсутні дані про трудову діяльність працівників на підставі відомостей, наданих страхувальниками. За наявності повної інформації в реєстрі застрахованих осіб про всі періоди трудової діяльності особи пенсію за віком призначать автоматично (без звернення особи). Поки формування Державного реєстру відомостей про трудову діяльність працівника триватиме, застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так і електронна форма.

П’ятеро людей постраждали в аварії, що трапилася в одному із сіл Володимир-Волинського району. Вже з самого ранку п’яний водій не зумів справитися з кермуванням, машина скотилася у кювет і там перекинулася. В салоні було четверо пасажирів, серед яких і жінка при надії. Всі дістали ушкодження. Водія, вагітну і ще одного пасажира госпіталізували. Поліція провадить слідство.

Волинські правоохоронці вирахували і затримали священника, який травматичну та газову зброю переобладнував на бойову і продавав через пошту. При цьому з обережності власних контактів він не надавав. Тому оперативники не могли одразу вийти на його слід. Працюючи під прикриттям правоохоронці придбали в нього зброю, а згодом затримали і самого зловмисника. Ним виявився 47-річний священнослужитель в одному з сіл Львівщини. З’ясувалося, що кілька років тому його вже притягували до відповідальності за подібні злочини. Порушникові загрожує ув’язнення до 7 років.

«Жіночий десант» висадився у Буковелі. 350 представниць жіночого руху «За майбутнє» з усієї країни проходитимуть тут командно-тренувальні навчання. Кожна з учасниць вже давно відвідує у своєму регіоні курси самооборони, які є частиною соціального проекту «Жіночий десант». В Карпатах вони пройдуть чотириденний інтенсив. Окрім спортивних змагань заплановані освітні лекції, мотиваційні курси та різноманітні командні активності. Присутня на жіночому вишколі і волинська делегація.

Через півтора року карантинних табу волинські заміські табори відпочинку для дітей таки відкрилися. Щоправда, лише третина: “Ровесник”, “Прикордонник”, “Світязь” та “Супутник”. Дітей тут приймуть відчутно менше. А ще – менше контактних ігор, дотримання дистанції, відмова від екскурсій та прогулянок за межі. Однак і цьому тішаться і діти, і батьки. Про особливості роботи літніх таборів у карантин – дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Волинські пожежні порятували малого буслика. Про те, що пташеня випало з гнізда, повідомив мешканець села Усичі і попросив про допомогу. Оскільки лелече гніздо було на електроопорі, рятувальники спершу домовилися з енергетиками про знеструмлення. А вже тоді за допомогою розсувної драбини повернули лелеченя до гнізда. Увесь час, поки тривала рятувальна операція, довкола кружляли стривожені батьки лелечати.