До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 11 жовтня.

Волинь вже в помаранчевій зоні. За даними МОЗ, в області перевищена кількість госпіталізацій. Попри те, що помаранчева зона не містить додаткових обмежень, вона є сигналом про наближення регіону до червоної. Нині під такою загрозою опинилися 16 областей України. У жовтій зоні залишилися столиця та Київська область, Вінниччина, Закарпаття, Прикарпаття, Кіровоградщина та Рівненщина.

Поліцейські розшукали і затримали небезпечного зловмисника. Близько трьох тижнів тривали пошуки правопорушника, який підозрюється у вчиненні низки кримінальних правопорушень, зокрема, – у викраденні людини, розбійному нападі, зґвалтуванні, незаконному поводженні зі зброєю та інших. Протягом цього часу він переховувався у різних місцях. Нині з ним проводять необхідні слідчі дії, опісля чоловіка доставлять в ізолятор тимчасового тримання.

Молодик викрав авто і потрапив у ДТП. Про інцидент 68-річний власник автомобіля повідомив поліцейським. Вночі зловмисник викрав легковик, який знаходився на території колишньої свиноферми у селі Заболотці. Правоохоронці оперативно встановили, що правопорушення скоїв раніше судимий 21-річний житель громади. Керуючи транспортом у стані сп’яніння скоїв ДТП. Автомобіль поліцейські вилучили. Хлопцю загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Пакунок малюка чи 5 тисяч гривень? Нині новоспечені батьки мають можливість обирати: бебі-бокс, або грошову компенсацію замість нього. Таку ініціативу нещодавно запровадили в уряді. Щоправда, на Волині вона не працює. Вже понад півроку при народженні малюка пологові будинки області можуть запропонувати лише гроші. Коли з’являться бебі-бокси, і чи будуть вони взагалі – Ольга Матвєєва знає.

Від сьогодні в Луцьку розпочинається опалювальний сезон. Про це луцький міський голова Ігор Поліщук повідомив у фейсбуці. Подачу теплоносія планують почати в садочки, школи, лікарні і оселі лучан. Наразі в місті працює 4 бригади для усунення поривів, цілодобова аварійна бригада. До опалювального сезону Луцьк готовий: оновили техніку та провели модернізацію на окремих котельнях.

МОЗ розпочинає раптові перевірки шкільних їдалень на наявність небезпечної для здоров’я дітей інфекції. У поточному навчальному році в закладах освіти вже відбулося два спалахи через порушення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм. Це сталося через те, що люди, які готували харчування в школах, були носіями золотистого стафілокока, – зазначив Віктор Ляшко. Працівники, у яких буде виявлено наявність бактерії, будуть «відсторонені на час проходження лікування». Міністр зауважив, що також метою перевірок є з’ясування того, чи медичні огляди, які мають проходити працівники, відбуваються насправді чи формально. Ті, хто виписує довідки, не проводячи відповідних досліджень або медичних оглядів, будуть піддаватися певним покаранням, наголосив очільник МОЗ.

Село Хорохорин на Волині відоме не тільки полуничними, а й капустяними плантаціями. Вирощувати пекінську капусту там розпочали ще 10 років тому. Ідею запозичили, кажуть місцеві, у поляків. Правда, розповідати про свої заробітки люди не хочуть. Особливо ті, хто сіє капусту великих масштабах.

Державні послуги без черг, ксерокопій та паперових бланків вже сьогодні доступні для волинян. Вся країна переходить у режим «paperless» – («без паперів»), який ініціював Президент України Володимир Зеленський. Відтепер й усі ЦНАПи Волинської області використовують «Дія.QR». Тобто більше не потрібно брати з собою паперові документи. Достатньо мати цифрові в застосунку «Дія». Щоб отримати необхідні послуги – треба просканувати розміщений QR-код у ЦНАПі та надіслати копію цифрового документа через мобільний застосунок.

Столиця України і німецький Лейпциг в ці дні відзначають шістдесятиріччя побратимських зв’язків. Крім економічної, туристичної та культурної співпраці, Київ сьогодні активно переймає у побратимів європейський досвід реформ місцевого самоврядування і децентралізації. Останній обмін досвідом та планами відбувся у Києві, під час зустрічі очільників української та німецької асоціацій міст. Більше про співпрацю дивіться у наступному сюжеті.

40 спортсменів зійшлися в чемпіонаті зі стрільби з лука, який вихідними відбувся у селі Боратин. Про те, кому присвятив свою перемогу спортсмен із Луцька, чому голова Боратинської громади тішився, що лучники з’їхалися саме в це село і який секрет журналістам 12 каналу розкрив тренер Паралімпійської збірної України зі стрільби з лука – розкаже наша Анастасія Качина.

З України до Польщі знову можна дістатися поїздом. Міжнародне сполучення Київ-Львів-Перемишль відновили. Вже 10 жовтня до Польщі цим потягом вирушив 101 пасажир. Прикордонники Львівського загону здійснювали прикордонний контроль між станціями “Львів” – “Мостиська-2”. Такий самий порядок оформлення застосували і до пасажирів зворотного рейсу. Натомість, відновлювати потяг міжнародного сполучення “Здолбунів-Ковель-Хелм” не планують з економічних причин. Про це напередодні заявила депутатка волинської облради.

Запекле протистояння просто неба. У Княгининку Луцької громади дві футбольні команди боролися за звання Чемпіонів області. Зокрема, на полі зійшлися Луцькі гравці “Луцьксантехмонтаж” та команда з Нововолинська “Шахтар”. Як минув матч та кому дісталася перемога – Ангеліна Гущина розповість.

Пластмасові ключки, а замість шайби – легкий пластиковий м’яч. У Луцьку відбувся перший тур найпрестижнішого флорбольного чемпіонату. Зокрема, у цьому сезоні гратимуть 5 команд. Звідки вони та як минули перші матчі – знає Ангеліна Гущина.

Підлітки обкрадають автомобілі. У Луцьку неповнолітні заради челенджу «ТікТок» цуплять ковпачки з автомобілів. На парковці по вулиці Чорновола двоє хлопчаків, побачивши, що нікого немає навколо, на самокатах під’їхали до іномарки, та відкрутили запчастини з коліс.

До Луцька з’їхалися юні спортсмени чи не з усієї західної України. 50 команд різних вікових категорій боролися за першість на дитячому ярмарку з футзалу. Лише чотири гравці на паркеті і один воротар. Як змагалися гравці зафільмувала і наша знімальна група.