До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 13 серпня.

За сім місяців боротьби з коронавірусом в Україні витратили майже 30 мільярдів гривень. Найбільше грошей пішло на оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги, а також на проведення щеплень від вірусу. Понад 9 мільярдів витратили на закупівлю вакцин та товарів і послуг для запобігання поширенню вірусу. Чимало грошей пішло і на зарплати та доплати до неї медпрацівникам та військовослужбовцям.

Смертельна автотроща на Ковельщині. ДТП трапилася сьогодні близько 8 ранку у селі Мокрець. Іномарка Audi на великій швидкості з’їхала з дороги і врізалася у дерево. 58-річний водій загинув на місці від отриманих травм. Ймовірно, керманич не впорався з керуванням, коли здійснював обгін. Обставини аварії з’ясовують.

Волинському кривднику українського стяга обрали запобіжний захід. Нагадаємо, місяць тому Любомир Магера із Мар’янівки поглумився над прапором та влаштував дебош на тутешній залізничній станції. На наступний день до дебошира прийшли атовці, а згодом і поліція. Тож невдовзі хлопця за це його судитимуть. А поки лише обирають міру запобіжного заходу. Щоправда, навіть таке здавалось би кількахвилинне засідання перетворилося у цілий блокбастер з цікавими подробицями.

Українські учні та студенти можуть отримати компенсацію за навчання. Це стосується дошкільної, шкільної та вищої освіти. Для цього треба лише, аби батьки були офіційно працевлаштовані. Адже це податкова знижка, що формується з грошей, які сплачують громадяни державі. Платник має право вимагати повернення частини суми, витраченої на навчання за попередній рік. Максимальна знижка – 18%.

Новинка для Луцька. Мешканці міста, вже мабуть, встигли побачити на вулицях поодинокі самокати. Насправді транспортні засоби ніхто не загубив. Так працює новий сервіс прокату. Проїхатися самокатами може хто завгодно. Для цього потрібно мати лише телефон і гроші. Як працює європейський сервіс у Луцьку та чи вподобали його лучани – Марія Вавринюк розповість.

Понад дві тисячі контрафактних бездротових навушників та смартгодинників намагалися перевезти через державний кордон. З Польщі в Україну через зону митного контролю на Ягодині прихований крам фурою хотів перевезти чоловік. Після огляду митники з’ясували, що навушники та смартгодинники є контрафактними. Відтак, на водія склали протокол про порушення митних правил, а контрафакт вилучили до винесення судом рішення у справі.

В Україні пенсіонерів стільки ж, як і людей, які працюють. За підрахунками політологів та економістів, в пошуках кращого життя за кордон виїхали майже 3 мільйони наших заробітчан. Ще стільки ж зайняті на сезонних роботах. Це призвело до того, що в країні зрівнялася кількість зайнятих працівників і пенсіонерів. Фахівці стверджують – це може спричинити демографічну кризу. І Україна стане країною людей поважного віку. Єдиний вихід: повертати українських заробітчан додому. Але для цього держава має запровадити низку доступних програм для тих, хто бажає організувати власний бізнес, знизити оподаткування та поліпшити соціальний захист.

Розбита дорога та постійні підтоплення, відсутність парковки і жодної лавки. З цього приводу з року в рік бідкаються мешканці чотирьох будинків на проспекті Перемоги у Луцьку. Двори тут не змінювали свій вигляд ще із 50-70-х років минулого століття. Чи дочекаються лучани ремонту і чому просять зробити зачистку дерев біля будинків – дізнавалася Анастасія Качина.

В Україні розвиватимуть екологічний транспорт. Президент України підписав відповідний закон. Зокрема, в країні мають збільшити виробництво електротранспорту, трамвайних вагонів та вагонів метро, які працюють виключно на стисненому або зрідженому метані чи біогазі. Також тимчасово, до 1 січня 2026 року, застосують низку пільг. Зокрема, на ввезення в Україну автівок на електродвигунах не накладатимуть податок. Також не сплачуватимуть гроші у державну казну підприємства, які виробляють електрокари та приладдя до них.

Цифрова економіка та діджиталізація вже у найближчому майбутньому має запрацювати в Україні як годинник. І цей напрямок повинні розвинути молоді та перспективні українці, що тямлять у цій справі. Президент Зеленський пообіцяв “айтішникам” створити найкращі податкові умови, аби прогресивна і талановита молодь реалізовувала свої задуми та плани в Україні. Також Зеленський нагадав про ідею створення президентського університету, який має стати інноваційним освітнім та науковим центром, що готуватиме лідерів для стратегічних галузей розвитку держави.

Рокинівський музей-скансен замість того, аби збирати туристів, шукає, як погасити борги. Зараз простір у підвішеному стані і чекає грошовитого господаря. Та поки урядники розбираються, кому та яка частина належить. Бо ж, як виявилось, скансен пошматований. Чи людно там зараз, чому працівники місяцями без зарплати і хто зазіхає на музей просто неба – у сюжеті Анастасії Качини.

Українці частіше стали ходити під вінець. Літо – завжди гаряча шлюбна пора. Але цьогорічний липневий бум одружень просто б’є рекорди. За цей місяць свої стосунки узаконили майже 27 тисяч пар. А це більш ніж удев’ятеро переважає число розлучень. В цілому ж з початку 2021 року одружилися понад 112 тисяч пар. А розірвали шлюб трохи більше 16-ти тисяч.

Якщо ви хоча б раз обіцяли собі почати бігати зранку, але з певних причин досі цього не зробили, – у вас є нагода це виправити! Зовсім скоро відбудеться масштабне спортивне дійство “Дмитрук Лучеськ півмарафон”. Кожен охочий може перевірити свою витримку на дистанції. Щоб пробігти її вдало і без шкоди для здоров’я тричі на тиждень організовують заняття з професійним тренером півмарафону. Як це було, – у сюжеті нашої знімальної групи.

В Україні повним ходом триває підготовка до найголовнішого державного свята – Дня Незалежності. Міністерство оборони показало репетиції піших парадних розрахунків. На злітну смугу ДП “Антонов”, що на Київщині, з’їхалися тисячі військовослужбовців та співробітників силових структур. Якщо у чоловіків форма одягу особливо не змінилась, то курсантки цьогоріч вперше йтимуть по Хрещатику у туфлях на підборах та спідницях. У Марші захисників візьмуть участь близько 30 000 осіб. Розпочнеться дійство о 14:00 в парку Шевченка. Завершиться марш на Михайлівській площі біля Стіни пам’яті загиблим захисникам України.