До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 13 травня.

Облаштували ФАП – немає фельдшера, є діти – зачиняють школу. Медична та освітня реформи знищують село – нарікають мешканці Бережанки що на Горохівщині. Селяни вже пів року самолікуються і слізно просять бодай медсестру. А тут ще й довідалися, що у селі закриватимуть школу. Аби відстояти свої права люди, зібрали громадську раду. Чи відстояли хоча б щось, Вікторія Притулюк розповість.

“Укрпошта”, як і раніше, буде доставляти пенсії, але тільки у ті населені пункти, де немає ні банкоматів, ні відділення банку, – заспокоїв пенсіонерів глава уряду. І додав, що Укрпошта вже закупила пів тисячі автівок і створить замість стаціонарних мобільні відділення, які і доправлятимуть кошти і пошту. Прем’єр-міністр також додав, що стратегія “пенсія на картку” таки буде реалізована. Почнуть з великих міст, далі населені пункти з населенням 100 тисяч і більше. При цьому урядовець зауважив, що перехід на отримання пенсій у безготівковій формі має відбуватися поступово і бути правом, а не зобов’язанням людей. Нараховувати пенсію на банківські картки почнуть вже з 1 вересня.

Поблизу Луцька горіли заплавні луки. Полум’я охопило з півсотні гектарів площі. Через сильний вітер та болотисту місцевість рятувальники чотири години приборкували вогонь. Про збитки і постраждалих на місці події дізнавалася наша знімальна група.

Роботи, віртуальна реальність, олія з конопель і ще чимало чудернацьких і корисних винаходів продемонстрували сьогодні студенти Луцького “політеху”. Виставку своїх досягнень назвали “Технології майбутнього”. Про них тут не лише розповідають, а й дають можливість випробувати. А при бажанні – і навчать. Наша Марія Вавринюк і слухала, і тестувала.

Майстер-класами, робототехнічними платформами, цікавими дослідами з фізики й хімії та усілякими флешмобами дивували сьогодні і у ВНУ. Тут відбувся Ярмарок Фестивалю науки. Із перевагами факультетів, а також перспективами професій знайомили відвідувачів викладачі та студенти. І навіть презентували нові спеціальності: тепер у ВНУ навчатимуть і дизайнерів.

14 травня ми вперше відзначатимемо День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Як вдячність за порятунок від голокосту Ізраїль запровадив почесне звання Праведника народів світу. Такої відзнаки удостоїлися понад дві з половиною тисячі громадян України. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.

Цілюще джерело, капличка і чернець. У селі Куликовичі, що на Маневиччині, серед лісу б’є “жива вода”. У цій відлюдній місцині віднедавна оселився чернець. Тут молиться, тримає господарку і плекає мрію про обитель. Про життя самотою та інші дивовижі розпитувала наша Ангеліна Гущина.