До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 13 жовтня.

Минуло сто днів з часу старту ринку землі в Україні. Ринок обігу землі сільськогосподарського призначення відкрили першого липня. З цього часу українці стали повноправними власниками свого майна, отримавши право вільно продавати та купувати ділянки. Як це вплинуло на економіку та чи успішною виявилася реформа – у сюжеті Марії Вавринюк.

Поліція з’ясовує обставини дорожньо-транспортних пригод на Ратнівщині. На автодорозі у селі Датинь Volkswagen виїхав на узбіччя та збив 85-річну пенсіонерку. Внаслідок автопригоди пішохідка загинула на місці. Правоохоронці з’ясували, що водій перебував за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Його затримали, транспортний засіб вилучили. Цього ж дня поблизу села Сільце Audi злетів з дороги та перекинувся. У результаті ДТП водій та пасажир легковика отримали тілесні ушкодження. Їх госпіталізували. За двома фактами дорожньо-транспортних пригод поліція відкрила кримінал.

Ковельську виховну колонію продають з молотка. Чи знайшли нове місце для засуджених та працівників держустанови, що можна і що заборонено будувати на території і що від продажу колонії отримає Ковельська громада – розкаже Анастасія Качина.

Волинські митники вилучили російську ікру. На пост «Доманове» з Білорусі заїхав автомобіль під керуванням росіянки. Під час огляду в багажнику авто виявили майже 700 упаковок ікри, вартістю понад 97 тисяч гривень. Громадянка Росії порушила заборону Кабміну на ввезення на територію України товарів російського виробництва, що обмежений або заборонений. Працівники митниці склали протокол і вилучили товар до рішення суду.

Незаконним графіті, вуличним крадіям, хуліганам, водіям-порушникам та нечемним пішоходам – бій! Вже невдовзі на центральному проспекті Луцька та прилеглих вулицях за усіма пильно стежитиме близько двохсот камер відеоспостереження. Так міські урядники роблять місто безпечним. У скільки обійшовся такий комфорт, де подібне запровадять вже найближчим часом та, що думають про це лучани – розкажуть наші журналісти.

Нацкомісія з ТЕБ та НС радить Міністерству освіти і науки розіслати рекомендований лист для того, щоб перенести початок канікул з 25 жовтня на 18 жовтня. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пояснює, що це дозволить “стримати активний епідпроцес”, який нині фіксується в Україні. Проте зараз міністр не готовий відповісти, скільки триватимуть осінні канікули. Однак наголосив, що зазвичай канікули або призупинення навчального процесу призводять до як мінімум на 15% зниження захворюваності уже через 5 днів після ухвалення цього рішення.

14 жовтня в Україні відзначають День захисників України. Тих, хто відстоюють кордон рідної держави на лінії вогню та тих, хто захищає суверенітет в миру! Серед них і чоловіки, і жінки. Хоч перших на війні більше, слід не забувати про жінок, які також пройшли шлях бійця і ризикували своїм життям, або ж і віддали його за Україну. У наступному сюжеті ми розкажемо вам історію жінки-військової, яка рятує життя бійців на війні та в миру. Про місію, труднощі і незламний дух жінки на війні – Марія Вавринюк розповість більше.

У МОЗ розповіли, чи рекомендуватимуть обмеження роботи громадського транспорту у випадку можливого локдауну чи введення «червоної зони». Головний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, що відсутність маршруток та тролейбусів надто впливає і на економіку, і на мобільність людей, і це не покращує епідситуацію. Тому найімовірніше, що громадський транспорт у випадку запровадження локдауну чи введення «червоної зони» таки працюватиме. МОЗ лише рекомендуватиме більш жорсткий контроль за дотриманням протиепідеміологічних вимог під час перевезення. Водночас головний санлікар нагадав, що питання зупинки або функціонування громадського транспорту розглядає місцева комісія ТЕБ та НС.

Мешканцям Ковеля – нові комунікації. У місті залізничників замінюють систему водогону. Колишні трубопроводи служили понад 50 років і вже повністю віджили своє. Тож тепер вчасно впоратися із роботами – головне для “Ковельводоканалу”, адже це основна водопровідна мережа, яка забезпечує місто Ковель питною водою. Чи встигають із роботами та у скільки обійшлося масштабна реконструкція – знає Ангеліна Гущина.

В Україні можуть рекордно здорожчати огірки та помідори. Ціни на тепличні овочі почали швидко зростати вже зараз. Тому не виключено, що ще до Нового Року огірки, помідори і перець оновлять історичні цінові рекорди. Серед основних причин, кажуть експерти, різке підвищення цін на газ та інші енергоносії, необхідні для теплиць, здорожчання добрив і міжнародних перевезень. Аналітики інформують: внаслідок рекордного зростання цін на газ в Європі вже зараз серйозно страждають тепличні господарства Німеччини, Польщі та інших країн ЄС. Через підвищений попит можуть різко здорожчати імпортні овочі з теплих країн, зокрема, з Туреччини, яка є головним постачальником огірків і помідорів в Україну під час зимово-весняного періоду.

Лише 22% українців досі відчувають близькість із росіянами. У 2010 році ця цифра була вдвічі більшою. Про це свідчать дані соціологічного дослідження: “Хто ми: портрет українців очима українців”. Окрім того, його автори визначили і найкритичніші проблеми нашої нації. Розповіли про них і подискутували із волинською молоддю у Луцьку. Детальніше – Ольга Матвєєва розповість.

Основною проблемою в країні українці вважають низькі зарплати та пенсії. Такі результати дало опитування серед громадян, які досягли повноліття. На другому місці українці відзначили відразу три проблеми: війна на Донбасі, корупція та високі комунальні тарифи. Умовне третє місце українці віддали проблемі зростання цін на основні види товарів. Разом з тим турбує громадян і проблема пандемії коронавірусу. Втім, озвучують її значно рідше, ніж у квітні, коли рівень захворюваності в Україні був дещо вищим.