До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 14 травня.

День національної пам’яті: вшановуємо праведників. 14 травня Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував євреїв у роки Другої світової. Україна – на четвертому місці у світі за кількістю Праведників народів світу. Українцям присвоїли понад дві з половиною тисячі таких почесних звань. Їх, на знак вдячності, встановив Ізраїль. Сьогодні в Україні серед живих – менше 30 офіційних рятівників. Щоправда, історій без почесного статусу – значно більше. Одну з таких розповіли нашій Олі Матвєєвій.

Луцькі батьки переймаються, чи не доведеться у липні брати малих дітей з собою на роботу. Через карантинні обмеження досі діючу схему із черговим дитсадком – не запроваджуватимуть. Дітей з різних груп, а тим більше садочків – не об’єднуватимуть під одним дахом, щоб не наражати на ризик інфікування коронавірусом. У міському департаменті освіти намагаються відшукати оптимальне рішення. Напрацювали кілька варіантів вирішення проблеми. Найневигідніший для батьків – у липні не працюватиме жоден дошкільний заклад, бо всі закриються на ремонт. Остаточне рішення обіцяють оголосити у понеділок.

Замість похмуро-сірих та витратно-старих будівель – надійно, ощадно, тепло і естетично. Це про дев’ять луцьких дитсадків, які за грантові, кредитні, а також бюджетні кошти модернізувала Луцька міська рада. В процесі такого ж оновлення – і школа № 10. Як тепер усі вони виглядають – бачила Ольга Матвєєва.

Свіжі ідеї, нові бачення і стратегія кардинального перевтілення. У Володимир-Волинський педагогічний коледж вдихнуть нове життя. Зробити це взялася новостворена наглядова рада. До її складу увійшли одразу двоє народних депутатів. Кого обрали і що змінюватимуть, – довідувалась Вікторія Притулюк.

Постійні консультації офтальмологів запровадили у головному волинському ковідному шпиталі. А усім, хто перехворів на коронавірус, медики настійливо радять пройти обстеження очей. Серед ускладнень, які викликає вірус, усе частіше виявляють ураження органів зору. Яких проблем варто остерігатися та як їх попередити – Ангеліна Гущина дізнавалася.

Під виглядом дорогої горілки відомих марок лучанин продавав розведений спирт. Бодяжив фальсифікат у власному гаражі, де його на гарячому і застукали податківці. Під час обшуку фіскали вилучили більш як 300 літрів спирту, 50 літрів вже розфасованого сурогату, а також обладнання для коркування пляшок та велику кількість підробних акцизних марок. ДФС вкотре попереджає волинян, що в області проводиться масштабна операція «Спирт», під час якої посилено відпрацьовується ринок підакцизу.

З 17 травня у Луцьку на проспекті Волі частково перекриють рух транспорту почергово по одній смузі на ділянці від Київського майдану до вулиці Шопена. Тут проводитимуть заміну інженерних мереж. А вже з 1 червня на проспекті укладатимуть нове дорожнє покриття, тому на відтинку від Шопена до вулиці Сенатора буде дозволено рух лише громадського транспорту. Муніципалітет пропонує водіям об’їзд вулицями Глушець і Коперника та рекомендує передбачати трохи більше часу для поїздок цими маршрутами. Роботи планують завершити до 1 липня.

Топові українські письменники шукатимуть натхнення у Луцьк. Міськрад зініціювала новий оригінальний проєкт – обласний центр перетвориться на літературну резиденцію “Місто натхнення”. В рамках проєкту Луцьк відвідають відомі майстри слова: Оксана Забужко, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Макс Кідрук та Любко Дереш. Кожен проведе тут тиждень. Прозаїки уже поділилися планами: хтось їде за натхненням для нових творів, а хтось планує тут дописати останні рядки своїх романів.