Головні події 14 травня. Підсумковий випуск новин
До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 14 травня.
День національної пам’яті: вшановуємо праведників. 14 травня Україна вперше на державному рівні вшановує пам’ять тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував євреїв у роки Другої світової. Україна – на четвертому місці у світі за кількістю Праведників народів світу. Українцям присвоїли понад дві з половиною тисячі таких почесних звань. Їх, на знак вдячності, встановив Ізраїль. Сьогодні в Україні серед живих – менше 30 офіційних рятівників. Щоправда, історій без почесного статусу – значно більше. Одну з таких розповіли нашій Олі Матвєєвій.
Луцькі батьки переймаються, чи не доведеться у липні брати малих дітей з собою на роботу. Через карантинні обмеження досі діючу схему із черговим дитсадком – не запроваджуватимуть. Дітей з різних груп, а тим більше садочків – не об’єднуватимуть під одним дахом, щоб не наражати на ризик інфікування коронавірусом. У міському департаменті освіти намагаються відшукати оптимальне рішення. Напрацювали кілька варіантів вирішення проблеми. Найневигідніший для батьків – у липні не працюватиме жоден дошкільний заклад, бо всі закриються на ремонт. Остаточне рішення обіцяють оголосити у понеділок.
Замість похмуро-сірих та витратно-старих будівель – надійно, ощадно, тепло і естетично. Це про дев’ять луцьких дитсадків, які за грантові, кредитні, а також бюджетні кошти модернізувала Луцька міська рада. В процесі такого ж оновлення – і школа № 10. Як тепер усі вони виглядають – бачила Ольга Матвєєва.
Свіжі ідеї, нові бачення і стратегія кардинального перевтілення. У Володимир-Волинський педагогічний коледж вдихнуть нове життя. Зробити це взялася новостворена наглядова рада. До її складу увійшли одразу двоє народних депутатів. Кого обрали і що змінюватимуть, – довідувалась Вікторія Притулюк.
Постійні консультації офтальмологів запровадили у головному волинському ковідному шпиталі. А усім, хто перехворів на коронавірус, медики настійливо радять пройти обстеження очей. Серед ускладнень, які викликає вірус, усе частіше виявляють ураження органів зору. Яких проблем варто остерігатися та як їх попередити – Ангеліна Гущина дізнавалася.
Під виглядом дорогої горілки відомих марок лучанин продавав розведений спирт. Бодяжив фальсифікат у власному гаражі, де його на гарячому і застукали податківці. Під час обшуку фіскали вилучили більш як 300 літрів спирту, 50 літрів вже розфасованого сурогату, а також обладнання для коркування пляшок та велику кількість підробних акцизних марок. ДФС вкотре попереджає волинян, що в області проводиться масштабна операція «Спирт», під час якої посилено відпрацьовується ринок підакцизу.
З 17 травня у Луцьку на проспекті Волі частково перекриють рух транспорту почергово по одній смузі на ділянці від Київського майдану до вулиці Шопена. Тут проводитимуть заміну інженерних мереж. А вже з 1 червня на проспекті укладатимуть нове дорожнє покриття, тому на відтинку від Шопена до вулиці Сенатора буде дозволено рух лише громадського транспорту. Муніципалітет пропонує водіям об’їзд вулицями Глушець і Коперника та рекомендує передбачати трохи більше часу для поїздок цими маршрутами. Роботи планують завершити до 1 липня.
Топові українські письменники шукатимуть натхнення у Луцьк. Міськрад зініціювала новий оригінальний проєкт – обласний центр перетвориться на літературну резиденцію “Місто натхнення”. В рамках проєкту Луцьк відвідають відомі майстри слова: Оксана Забужко, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Макс Кідрук та Любко Дереш. Кожен проведе тут тиждень. Прозаїки уже поділилися планами: хтось їде за натхненням для нових творів, а хтось планує тут дописати останні рядки своїх романів.
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Конкурси профмайстерності серед молоді – на РАЕС
- ФАТАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ГІНЕКОЛОГА, ДЗЕРКАЛО НА МАЙДАНІ, ЖІНКИ-«ЯНГОЛИ». Новини, вечір 26 липня
- Звинувачує гінекологиню в занесенні страшної інфекції. Скаржиться Зеленському
- Похорон через рік і три місяці після смерті. Луцьк попрощався з молодим захисником
- Лікує… собака. Волинянин прийшов з війни, завів пса – і тепер допомагає людям
- Який стиль чоловічого рюкзака обрати
- ОБМАН НА ЧВЕРТЬ МІЛЬЙОНА, ПІДПАЛИВ КВАРТИРУ, ЗНАЙШЛИ ДАВНІ МОНЕТИ. Новини, вечір 25 липня
- «У мене одна легеня працює – а я хочу курити». Історія виживання на війні бойового медика з Луцька
- Стоматологія «Оксфорд Медікал Волинь»: найновіші методи, найвищий рівень обслуговування
- Серйозні гості на РАЕС: на станцію прибули представники кадрового резерву Енергоатому
- СМЕРТЕЛЬНА АВАРІЯ, НОВА АМБУЛАТОРІЯ, СУНЕ ГРОЗА. Новини, вечір 24 липня
- Жалюзі від українського виробника – оптимальний варіант
- Біля Луцька відкрили амбулаторію, яку будували не один рік
- Атомник РАЕС представив Україну на конкурсі Європейського ядерного товариства
- Буйки, пляж і рятувальний пост: які умови безпечного відпочинку на воді
- Масштабна гуманітарна допомога з Чехії – для Рівненської АЕС
- Процедури LUMECCA для шкіри: результат ДО і ПІСЛЯ
- Заміна акумулятора ноутбука Apple: коли варто звертатися до професіоналів
- СКАНДАЛ У ШКОЛІ, ОСТАННЯ ДОРОГА ЗАХИСНИКА, НЕ МОЖУТЬ ДЕКОМУНІЗУВАТИ ВУЛИЦЮ. Новини, вечір 23 липня
- На уроці вчителька облаяла і вдарила школярку, та ще й хотіла її роздягнути
- Троє дітей лишилися без тата: у Луцьку попрощалися з воїном Миколою Сищиком
- Допомогти вуличним тваринам у спеку: історія чоловіка, який обожнює собак
- СПРАВА ПРОТИ ПАТРУЛЬНОГО, ВОЇН ПОМЕР У ВІДПУСТЦІ, ВТЕКЛИ ВІД ВІЙНИ НА ВОЛИНЬ. Новини, вечір 22 липня
- Майже 4 мільйони на передову: мама пораненого захисника щемно подякувала атомникам
- Дружина полеглого воїна презентувала книгу поезій, яку мріяв видати її чоловік
- Кондиціонери для білизни в Аврорі: вигідне поєднання ціни та якості
- Що допоможе спати влітку краще
- Найпоширеніші матеріали для створення кухонних меблів
- ТОП 10 кольорів рулонних штор 2024 року
- Варіанти сучасного оздоблення фасадів
- Національна академія Сухопутних військ запрошує вступників
- ЩО ГОРІЛО В ЛУЦЬКУ, СЕРЙОЗНА АВАРІЯ, АНОМАЛЬНА СПЕКА. Новини, вечір 10 липня
- Де у Луцьку зробити професійне відбілювання зубів
- Остання колискова, повістки поштою, скільки гидоти у луцькій воді. Новини, вечір 9 липня
- Де можна перевірити якість води у Луцьку: РЕПОРТАЖ з лабораторії водоканалу
- 50 літрів плову і 30 кіло м’яса на шаурму: у Луцьку безкоштовно годували в новому закладі