До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 14 вересня.

Днями у Луцьку Opel на швидкості протаранив два авто. Момент зіткнення трьох автомобілів зафіксували камери відеоспостереження. Масштабна ДТП трапилася на перехресті вулиць Львівської і Європейської у Луцьку: зіткнулися легковики Opel, Mercedes і Volkswagen. Водій Opel порушив правила проїзду перехрестя: повертаючи ліворуч, не надав перевагу в русі Mercedes і Volkswagen, які рухалися головною дорогою. У результаті зіткнення у Volkswagen вирвало колесо. У ДТП постраждали двоє людей, їх ушпиталили. На місці аварії працювали медики та поліція.

Кількість хворих коронавірусом зростає. Щоранку у Мінохорони здоров’я публікують все більші числа інфікувань та госпіталізацій. Натомість, людей, що дотримуються маскового режиму, – все менше. Просто забувають чи свідомо не вдягають маски у громадських місцях, адже не вірять у коронавірусну інфекцію. Конфлікт через недотримання маскового режиму виник в одному із луцьких торгових центрів. Хто ж має рацію у ситуації – Ольга Матвєєва з’ясовувала.

У Луцьку затримали 37-річного чоловіка із десятьма грамами амфетаміну. Це сталося у відділені №1 Нової пошти на вулиці Карбишева. Відео із затримання зняли очевидці. В поліції інформацію підтвердили та зазначили, що в бандеролі правоохоронці знайшли схожу речовину на наркотики. На чорному ринку його ціна близько п’яти тисяч гривень.

На «дистанційці» сільські діти більше втрачають, ніж їхні міські однолітки. В Інституті демографії та соціальних досліджень НАН України вважають, що онлайн-освіта може закріпити нерівність серед молоді із сіл та міст. Директорка Інституту Елла Лібанова стурбована тим, що в селі немає комп’ютерів, немає інших гаджетів, немає нормальних мереж зв’язку, немає швидкісного інтернету. Відтак, онлайн-освіта закріпить нерівність. В цьому насправді є дуже серйозна небезпека, і про це негайно треба думати.

Добивали лежачого в голову, по нирках і ногами по хребту. В одній із луцьких шкіл учні влаштували жорстоку бійку в «кращих традиціях» MMA. Відео розмістили на одному з луцьких телеграм-каналів. Побоїще діти влаштували на території шкільного саду. На вигляд їм 11-13 років. Почалася бійка «у стійках», але хлопець у білій футболці швидко перехопив ініціативу, схопив іншого школяра за шию і спочатку поставив його на коліна, а потім взагалі повалив на землю. Весь цей час лежачого хлопця лупили кулаками в голову, по спині та по нирках. Діти, які стояли поруч підбадьорювали “бійців” нецензурними вигуками.

Не можна прасувати, відбілювати чи здавати у хімчистку. Бирочки із такими рекомендаціями чіпляли новонародженим у Нововолинській міській лікарні. Відрізняло їх від етикетки лише ім’я, вага й зріст дитини та дата народження. До товарного цінника прирівняла таку бирку керівниця Волинської служби у справах дітей Алла Онищук. Про що ж думали керівники лікарні, коли їх робили і що нині думають батьки – Ольга Матвєєва поцікавилася.

Ковідні сертифікати в “Дії” вже отримали понад 600 тисяч українців. Про це заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, підробити сертифікат на цій платформі неможливо. Для того, щоб щось відобразилось у “Дії”, потрібно внести інформацію до реєстру, доступ до якого мають тільки сімейні лікарі.

Активний спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, здорове харчування – у кожного свої секрети довголіття. Втім, бабуся Анна із Турійщини точно знає, що дожити до 99-ти їй допомогло зовсім інше. Де знаходить сили, аби посадити городину, попорати гусей і курей, зробити домашнє вино і весь час бути на позитиві – розповіла волинянка, яка 100-ліття вже планує святкувати із оркестром.

До кінця року в Україні з’явиться 28 нових притулків для жертв домашнього насильства. Про це в інтерв’ю виданню “Кореспондент” розповіла перша леді Олена Зеленська. Крім притулків, будуть створювати і денні центри, в які постраждалі від домашнього насильства зможуть прийти на консультацію. В стаціонарах буде передбачена можливість розміщення жертв домашнього насильства на термін від 3-х до 6-ти місяців, в тому числі з дітьми, а також надання первинної правової допомоги навіть у випадках відсутності документів. Для фінансування запуску таких притулків, а також денних центрів і спецслужб у поліції Кабмін ще влітку виділив субвенцію в розмірі близько 275 млн грн.

Більше 600 тисяч гривень виділили на ноутбуки волинським вчителям. Кошти на співфінансування техніки для педагогів переказали 11 громад. Перший тендер на закупівлю вже відбувся – купили майже 1000 ноутбуків для районів. Другий тендер має відбутися 26 жовтня. Цього року планують придбати майже 2 тисячі ноутбуків, що надійдуть у 208 шкіл області. – На новій програмі “Ноутбук – кожному вчителю” хотіли вкрасти 300 млн. Про це заявили у Службі Безпеки України. Втім, кіберфахівці СБУ змогли цьому запобігти. За їх словами, зловмисники намагалися організувати механізм відкатів при закупівлі близько 60 тисяч ноутбуків. При цьому шахраї заявляли, що вони нібито уповноважені на це керівництвом Міністерства цифрової трансформації України. Нині СБУ не називає кількість учасників злочинного наміру. Перевірка ще триває, договори по всій країні направлено на повторну експертизу, втім субвенція не зупиняється.

З миру по нитці і волинським ветеранам війни вдалося зібрати 24 комп’ютери. Нове із старого майстрували спеціально для діток із малозабезпечених сімей. Аби можливість навчатися дистанційно була у кожного. Як діти зустрічали омріяні й довгоочікувані презенти – бачила наша Ангеліна Гущина

Вберегтись та вберегти товариша по парті. Рятувальники спільно із патрульними навчали школярів азам свої роботи та прищеплювали дітлахам навички безпечної поведінки у повсякденному житті. Що цікавого почерпнули учні –  дивіться у наступному сюжеті.