До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 16 квітня.

Силою вдиралися до помешкання, погрожували підірвати, били сина, – так  у Садові частина вірян намагається позбутися батюшки московського патріархату. Поліція уже розслідує із десяток кримінальних справ за фактами таких нехристиянських дій. І схоже, буде ще на одну більше. Серередночі панотцеві молотками потрощили вікна, а будинок залили гноївкою впереміш з токсичною рідиною. Священника вдома не було. Постраждали його донька і внук.

Їхали на ДТП із травмованими, а в результаті і самі втрапили в аварію. У Луцьку екіпаж поліції із увімкненими проблисковими маячками поспішали на виклик. Водій Шкоди, вочевидь, намагався поступитися їм дорогою. Та чи не встиг зманеврувати, а чи патрульні не зуміли зорієнтуватися, але поліційне авто на швидкості увігналося в іномарку.  Люди вціліли, а от обидві  автівки добряче потрощені. Жодна із сторін коментувати ДТП не захотіла. У прес-службі поліції лаконічно повідомили: хто спричинив аварію ще розбираються.

Не дали попрощатися. У цьому донька померлої від ускладнень ковіду пенсіонерки звинувачує медиків. Не зважаючи на негативний тест, стверджує жінка, тіло матері на поховання віддали у мішку і закритій домовині. Ще й майже 5 тисяч гривень за це стягнули. Обидві сторони конфлікту  вислухала наша Ольга Матвєєва.

Війну, безробіття та коронавірус, – українці вважають найбільшими проблемами України. Про це свідчать дані соціологічного опитування. Військовий конфлікт на Сході, як ключову проблему назвали майже 50% громадян, відсутність роботи – 40% і епідемію коронавірусу – 35%. Крім того, третина опитаних особистою проблемою називають низький рівень зарплат і пенсій, по 20% респондентів згадали ще корупцію у владі та підвищення тарифів на компослуги.

Газопроводи під комунальний контроль. Депутати облради хочуть відібрати у Волиньгазу труби і газорозподільні. А ще створити комунальне підприємство, яке і буде їх обслуговувати. Запевняють, все задля того, щоб споживачі суттєво економили на платі за транспортування блакитного палива. Чи не з’явиться замість одного монополіста інший. І  хто насправді дістане з цього вигоду, дізнавалася Вікторія Притулюк.

Татусі тепер можуть теж ходити у декрет. Верховна Рада ухвалили у другому читанні законопроєкт “Про рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною”. Закон дозволяє чоловікам брати відпустку до трьох років, щоб доглядати своїх чад. Також визначено новий вид відпустки – при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця. Вона може надаватися не лише батькові новонародженого, а й дідусеві, бабусі та іншим родичам дитини. Ще передбачена можливість скороченого робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю.

Позбавлять субсидій та ославлять на роботі, – так боротимуться із самогонниками у Дубівській громаді на Ковельщині. Голова ОТГ нарікає, що мізерні штрафи за самогоноваріння результату не дають. І через тих, хто варить і продає оковиту, пияцтво на території громади набрало загрозливих масштабів. Крім того, зловживання алкоголем веде до сімейного насилля. Оскільки поліція проблемі самогоноваріння дати ради не може, сільська рада вирішила позбавляти тих, хто жене хмільне, субсидій та повідомляти про негідний бізнес за місцем їхньої роботи.

Сам ініціював, сам організував, і сам прибрав. Як мінімум одному луцькому парку вже не потрібна загальноміська толока. Йдеться про університетський ботанічний сад на Потебні. Усю цю величезну територію прибрав до смітиночки один єдиний чоловік. Встановив урни і щодня приходить сюди наглядати за чистотою, ще й молодь залучає. Дивака у цьому мікрорайоні вже знають майже усі. Наша Тетяна Бугаєнко теж із ним познайомилася.