До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 16 вересня.

Мешканці Луцька, що отримали першу дозу Модерни, нині не можуть щепитися вдруге. На Волині Модерни більше немає. І, за словами медиків, її поставок в Україну вже не буде. Як же діяти у ситуації – не знає ніхто. Чітких вказівок не дають і в Міністерстві охорони здоров’я. Не вакцинуватися вдруге взагалі чи змішувати вакцини? Що робити – Ольга Матвєєва з’ясовувала.

Більше тижня у Луцьку не вщухають розмови про 9-річного хлопчика, який нібито закатував котеня до смерті. Саме так говорять сусіди, а поліція раніше заявляла, що встановила його особу. В інтернеті опублікували відео тварини з виколотими очима, що обурило зоозахисників та багатьох небайдужих людей. Весь цей час батьки хлопчика, якого звинувачують у вбивстві тварини, не йшли на контакт. Нашим журналістам вдалося поспілкуватися з мамою та почути її правду, щодо жахливого інциденту. Марія Вавринюк розповість більше.

Луцьк вимагає не допустити підвищення тарифів на газ та електроенергію. Депутати звернулися до Президента України, голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра щодо недопущення підвищення ціни на природний газ та електроенергію. Експерти кажуть: для більшості українських міст цей опалювальний сезон буде найважчим з часів незалежності. Не виключення і Луцьк. Лише за останній рік ціна на природний газ для населення зросла у два з половиною рази, а для бюджетних установ та організацій – у шість разів. Майже на 30% зросла ціна і на електроенергію.

Луцький пологовий будинок змушують приймати породіль із коронавірусом, хоча ні фінансування, ні контракту з НСЗУ медзаклад не має. Нагадаємо, що від березня минулого року КП «Луцький міський клінічний пологовий будинок» визнали госпітальною базою для надання допомоги хворим із коронавірусом, а з квітня – закладом першої хвилі. А вже в червні луцький пологовий отримав наказ завершити лікування та прийом пацієнтів з COVID-19. Однак днями керівництву медзакладу прийшов наказ від управління охорони здоров’я Волинської ОДА: медиків змушують приймати коронавірусних породіль. Мер Луцька Поліщук вважає цей наказ протиправним, а його виконання матиме масштабні наслідки не лише для пологового, а для породіль та новонароджених.

Ціни на бензин різко виросли. Це відбулося після того, як Мінекономіки оприлюднило нові розрахунки середньої вартості бензину і дизельного палива, від якої АЗС можуть встановлювати свою націнку. Зокрема, розрахункова ціна бензину зросла на 67 копійок – тепер він майже 27 гривень за літр. А для дизельного палива позначка піднялася на 63 копійки – тепер майже 23 гривні за літр. Тобто вартість бензину на автозаправних станціях не може бути вищою за 32 гривні за літр, а дизпалива – більшою ніж 29.

Проти церкви агресора. У Мар’янівській громаді люди не хочуть будівництва церков та недільних шкіл так званого Московського патріархату на їхній території. Адже вважають, що таким чином громада підтримує ворога. Із таким закликом активісти й учасники бойових дій прийшли до селищної ради. Чим завершилася словесна перепалка противників і прихильників – у наступному сюжеті.

Майбутні водії зможуть навчатися дистанційно. А водійське посвідчення доставить кур’єр. Відповідну постанову прийняли у Кабміні. Такою послугою зможуть скористатися як ті, хто готується вперше сісти за кермо авто, так і ті, хто перекваліфіковується. Дистанційне навчання з теоретичної підготовки кермувальників має здійснюватися у групах до 10 людей. Якщо заклад втрачає акредитацію, то онлайн-навчання припиняється. Згодом посвідчення водія, замовлене через додаток Дія або через електронний кабінет водія, за бажанням і за окрему плату через МВС можуть привезти кур’єром або відправити поштою.

Волинь поступово переходить на “дистанційку”. Зокрема, в області на онлайн-навчання перейшли вже 52 класи. Дві школи – на Турійщині та Камінь-Каширщині – вже повністю навчаються віддалено. Втім, фахівці запевняють, що на такій формі навчання значно більше втрачають сільські діти, ніж їхні міські однолітки. Чи справді це так – взялася перевіряти наша знімальна група. Тож чи є належні умови для “дистанційки” у селах та чи готові до цього у містах – розповість Ангеліна Гущина.

Триколісний електромобіль “МЕМ-01” створив автоентузіаст з Вараша. Із фанерним кузовом, сонячною батареєю на даху та з екологічно чистих матеріалів. Автівку можна розігнати до 35 кілометрів на годину. А у салоні можуть розміститися дві людини та вантаж. Якщо на пасажирському сидінні нікого немає – два мішки картоплі. Автор проєкту ділиться, що використовує автомобіль для поїздок за продуктами. Над його створенням чоловік працював впродовж року.

Унікальна премія імені унікальної людини. У Луцьку вчетверте вручили літературну премію імені Івана Корсака. Хто отримав нагороду у 50 тисяч та чому книжку переможниці розкритикували на першій шпальті московської газети – знає наша Анастасія Качина.

Перший у світі факультет ТikТоk відкрився в Україні. Трендовий проєкт започаткували в Київському університеті культури задля того, аби українізувати ТikТоk та вести за собою креативну, амбітну та перспективну молодь, яка творитиме новітню історію країни. За словами ідейного натхненника, популярного тіктокера і водночас ректора вишу Михайла Поплавського, навчання буде безкоштовним для всіх охочих студентів університету,а по його завершенню студенти отримають диплом. Майбутній тіктокер має відмінно знати тренди соцмереж, бути цікавим, створюючи оригінальний контент, йти в ногу з часом і навіть випереджати його.