До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 18 травня.

Сьогодні – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме цього дня 1944 року розпочалася масова депортація татар з Криму. Упродовж двох днів близько 200 тисяч люду загнали у товарні вагони і примусово вивезли на поселення до Середньої Азії, запроторили у гулагівські табори та сформували рабські трудові загони на небезпечні виробництва. Від голоду, хвороб та виснаження за різними оцінками загинули понад 30 тисяч депортованих. Із нащадками тих, кому вдалося вижити і вдруге довелося залишити батьківщину через російську окупацію, зустрілася Марія Вавринюк.

З 20 травня лучани залишаться без гарячої води. Державна компанія Нафтогаз відмовляється постачати газ без повної передоплати. Ававнсувати ж десятки мільйонів “Луцьктепло”, як і більшість теплокомуненергетичних підприємств, неспроможне, оскільки за послуги споживачі здійснюють післяплату, частина з них цю плату боргують, а діючі тирифи на теплогенерацію не відповідають ринковим. Проблему винесли на розгляд позачергової сесії міськради. Що вирішили депутати – розповість Ольга Матвєєва.

В Україні знову заговорили про ймовірне підвищення вартості електроенергії з 1 липня до 2,5-3 грн за кіловат у залежності від обсягів споживання. Що вищими вони будуть, то більше доведеться платити. Збільшення вартості, вочевидь, торкнеться лише тих, хто використовує від 300 кВт на місяць. За кожен понад цей обсяг кВт таким споживачам доведеться платити за новою ціною. Одночасно не відкидається можливість повернути пільгові тарифи для тих, хто витрачає до 100 кВт/год на місяць.

Княгининок став центром розповсюдження наркотиків у Луцькій громаді. Упродовж останніх днів місцеві мешканці там ловлять, як тих, хто збуває дурман, так і тих, хто шукає так звані “закладки”. Про це під час сесії Луцької міської ради повідомив міський голова Ігор Поліщук.  Оприлюднені міським головою цифри поліція спростовує, однак кількості затриманих підозрюваних не називає. Правоохоронці стверджують – ситуація контрольована. Депутати ж взялися вирішувати проблему за допомогою відеоспостереження. З міського бюджету виділили 100 тисяч гривень на встановлення у Княгининку камер зовнішнього стеження. Окрім того, міський голова має намір просити у Верховної Ради зробити покарання за розповсюдження наркотиків більш суворим.

Шацьк готується до туристичного сезон. В очікуванні значної кількості і туристів, і автотранспорту громада також суттєво витратилася на обладнання для зовнішнього відеоспостереження та фотофіксації. Відтепер на в’їзді до Шацька фіксуватимуть номери всіх автівок. Вже працюють півтора десятки відеокамер. У селищній раді пояснюють: таким чином заздалегідь хочуть подбати про безпеку і на дорогах, і криміногенну.

Сорочки, камізельки, подушки і рушники. До національного дня вишиванки у Луцьку відкрилася тематична виставка. Понад 200 її експонатів і давніх, і сучасних – з приватних колекцій волинян та мешканців інших регіонів України. Виставка благодійна, тому за вхід передбачена символічна плата. Скільки саме заплатити і в яку скриньку покласти гроші – на розсуд кожного. Також можна придбати і окремі вишивки з експозиції. Кошти організатори збирають на допомогу нашим бійцям на східному фронті, родинам з особливими дітьми та на лікування 19-річної дівчини з Підгайців. Виставка діятиме до 20 травня щоденно з 12 до 19 години.

Цебрики, масниці, діжі та барила – це традиційне українське господарське начиння сьогодні вже швидше надбання етнографічних колекцій. Вироби зі щирого дерева ручної роботи у нашому побуті давно замінив пластик. Та є ще майстри у волинських поселеннях, які з діда-прадіда плекають давнє ремесло і своїх нащадків тому ж навчають. До бондарних справ майстра у село Чорниж навідалася наша Ангеліна Гущина.