Головні події 18 травня. Підсумковий випуск новин
До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 18 травня.
Сьогодні – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме цього дня 1944 року розпочалася масова депортація татар з Криму. Упродовж двох днів близько 200 тисяч люду загнали у товарні вагони і примусово вивезли на поселення до Середньої Азії, запроторили у гулагівські табори та сформували рабські трудові загони на небезпечні виробництва. Від голоду, хвороб та виснаження за різними оцінками загинули понад 30 тисяч депортованих. Із нащадками тих, кому вдалося вижити і вдруге довелося залишити батьківщину через російську окупацію, зустрілася Марія Вавринюк.
З 20 травня лучани залишаться без гарячої води. Державна компанія Нафтогаз відмовляється постачати газ без повної передоплати. Ававнсувати ж десятки мільйонів “Луцьктепло”, як і більшість теплокомуненергетичних підприємств, неспроможне, оскільки за послуги споживачі здійснюють післяплату, частина з них цю плату боргують, а діючі тирифи на теплогенерацію не відповідають ринковим. Проблему винесли на розгляд позачергової сесії міськради. Що вирішили депутати – розповість Ольга Матвєєва.
В Україні знову заговорили про ймовірне підвищення вартості електроенергії з 1 липня до 2,5-3 грн за кіловат у залежності від обсягів споживання. Що вищими вони будуть, то більше доведеться платити. Збільшення вартості, вочевидь, торкнеться лише тих, хто використовує від 300 кВт на місяць. За кожен понад цей обсяг кВт таким споживачам доведеться платити за новою ціною. Одночасно не відкидається можливість повернути пільгові тарифи для тих, хто витрачає до 100 кВт/год на місяць.
Княгининок став центром розповсюдження наркотиків у Луцькій громаді. Упродовж останніх днів місцеві мешканці там ловлять, як тих, хто збуває дурман, так і тих, хто шукає так звані “закладки”. Про це під час сесії Луцької міської ради повідомив міський голова Ігор Поліщук. Оприлюднені міським головою цифри поліція спростовує, однак кількості затриманих підозрюваних не називає. Правоохоронці стверджують – ситуація контрольована. Депутати ж взялися вирішувати проблему за допомогою відеоспостереження. З міського бюджету виділили 100 тисяч гривень на встановлення у Княгининку камер зовнішнього стеження. Окрім того, міський голова має намір просити у Верховної Ради зробити покарання за розповсюдження наркотиків більш суворим.
Шацьк готується до туристичного сезон. В очікуванні значної кількості і туристів, і автотранспорту громада також суттєво витратилася на обладнання для зовнішнього відеоспостереження та фотофіксації. Відтепер на в’їзді до Шацька фіксуватимуть номери всіх автівок. Вже працюють півтора десятки відеокамер. У селищній раді пояснюють: таким чином заздалегідь хочуть подбати про безпеку і на дорогах, і криміногенну.
Сорочки, камізельки, подушки і рушники. До національного дня вишиванки у Луцьку відкрилася тематична виставка. Понад 200 її експонатів і давніх, і сучасних – з приватних колекцій волинян та мешканців інших регіонів України. Виставка благодійна, тому за вхід передбачена символічна плата. Скільки саме заплатити і в яку скриньку покласти гроші – на розсуд кожного. Також можна придбати і окремі вишивки з експозиції. Кошти організатори збирають на допомогу нашим бійцям на східному фронті, родинам з особливими дітьми та на лікування 19-річної дівчини з Підгайців. Виставка діятиме до 20 травня щоденно з 12 до 19 години.
Цебрики, масниці, діжі та барила – це традиційне українське господарське начиння сьогодні вже швидше надбання етнографічних колекцій. Вироби зі щирого дерева ручної роботи у нашому побуті давно замінив пластик. Та є ще майстри у волинських поселеннях, які з діда-прадіда плекають давнє ремесло і своїх нащадків тому ж навчають. До бондарних справ майстра у село Чорниж навідалася наша Ангеліна Гущина.
Якщо ви знайшли помилку, повідомте редактора, для цього виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Останні публікації
- Конкурси профмайстерності серед молоді – на РАЕС
- ФАТАЛЬНИЙ ВІЗИТ ДО ГІНЕКОЛОГА, ДЗЕРКАЛО НА МАЙДАНІ, ЖІНКИ-«ЯНГОЛИ». Новини, вечір 26 липня
- Звинувачує гінекологиню в занесенні страшної інфекції. Скаржиться Зеленському
- Похорон через рік і три місяці після смерті. Луцьк попрощався з молодим захисником
- Лікує… собака. Волинянин прийшов з війни, завів пса – і тепер допомагає людям
- Який стиль чоловічого рюкзака обрати
- ОБМАН НА ЧВЕРТЬ МІЛЬЙОНА, ПІДПАЛИВ КВАРТИРУ, ЗНАЙШЛИ ДАВНІ МОНЕТИ. Новини, вечір 25 липня
- «У мене одна легеня працює – а я хочу курити». Історія виживання на війні бойового медика з Луцька
- Стоматологія «Оксфорд Медікал Волинь»: найновіші методи, найвищий рівень обслуговування
- Серйозні гості на РАЕС: на станцію прибули представники кадрового резерву Енергоатому
- СМЕРТЕЛЬНА АВАРІЯ, НОВА АМБУЛАТОРІЯ, СУНЕ ГРОЗА. Новини, вечір 24 липня
- Жалюзі від українського виробника – оптимальний варіант
- Біля Луцька відкрили амбулаторію, яку будували не один рік
- Атомник РАЕС представив Україну на конкурсі Європейського ядерного товариства
- Буйки, пляж і рятувальний пост: які умови безпечного відпочинку на воді
- Масштабна гуманітарна допомога з Чехії – для Рівненської АЕС
- Процедури LUMECCA для шкіри: результат ДО і ПІСЛЯ
- Заміна акумулятора ноутбука Apple: коли варто звертатися до професіоналів
- СКАНДАЛ У ШКОЛІ, ОСТАННЯ ДОРОГА ЗАХИСНИКА, НЕ МОЖУТЬ ДЕКОМУНІЗУВАТИ ВУЛИЦЮ. Новини, вечір 23 липня
- На уроці вчителька облаяла і вдарила школярку, та ще й хотіла її роздягнути
- Троє дітей лишилися без тата: у Луцьку попрощалися з воїном Миколою Сищиком
- Допомогти вуличним тваринам у спеку: історія чоловіка, який обожнює собак
- СПРАВА ПРОТИ ПАТРУЛЬНОГО, ВОЇН ПОМЕР У ВІДПУСТЦІ, ВТЕКЛИ ВІД ВІЙНИ НА ВОЛИНЬ. Новини, вечір 22 липня
- Майже 4 мільйони на передову: мама пораненого захисника щемно подякувала атомникам
- Дружина полеглого воїна презентувала книгу поезій, яку мріяв видати її чоловік
- Кондиціонери для білизни в Аврорі: вигідне поєднання ціни та якості
- Що допоможе спати влітку краще
- Найпоширеніші матеріали для створення кухонних меблів
- ТОП 10 кольорів рулонних штор 2024 року
- Варіанти сучасного оздоблення фасадів
- Національна академія Сухопутних військ запрошує вступників
- ЩО ГОРІЛО В ЛУЦЬКУ, СЕРЙОЗНА АВАРІЯ, АНОМАЛЬНА СПЕКА. Новини, вечір 10 липня
- Де у Луцьку зробити професійне відбілювання зубів
- Остання колискова, повістки поштою, скільки гидоти у луцькій воді. Новини, вечір 9 липня
- Де можна перевірити якість води у Луцьку: РЕПОРТАЖ з лабораторії водоканалу
- 50 літрів плову і 30 кіло м’яса на шаурму: у Луцьку безкоштовно годували в новому закладі