До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 19 березня:

Двоє людей згоріли сьогодні в селі Раків Ліс на Камінь-Каширщині. Пожежу в обійсті помітили сусіди і викликали рятувальників. Літня жінка зуміла залишити охоплений вогнем будинок. З опіками вона ушпиталена. А от її 70-річний чоловік та 43-річний син вибратися не змогли. Це вже 7 смертей у пожежах за останній тиждень і 17 від початку року, – констатують волинські рятувальники.

Одна операція – два порятованих життя. Хірурги обласної клінічної лікарні наважилися на складне і неординарне оперативне втручання заради порятунку життя майбутньої мами і її ще не народженого малюка. Це була ювелірна і ризикована робота, – зізнаються медики. Адже жінку на сьомому місяці вагітності в області оперували вперше. Та ще й так, щоб вона успішно доносила і народила малюка.

В Україні циркулює особливий штам COVID-19 і він постійно мутує, – про це заявили інфекціоністи Міністерства охорони здоров’я. Зазначається, що цей різновид частіша вражає молодь і дітей, має триваліший гострий період, протікає важче і не чутливий до стандартної терапії. За минулу добу знову ковідний антирекорд – майже 16-ти тисяч інфікованих. На Волині додалося майже 350 нових випадків, найбільше – у Луцьку – 118. Восьмеро волинян померли. Тим часом, лише третина українців готові вакцинуватися від коронавірусної інфекції. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології. Найчастіше від щеплення відмовляються люди віком від 18 до 40 років А люди старше 60 років найчастіше готові імунізуватися проти коронавірусної хвороби. На сьогодні міністерство охорони здоров’я звітує про 300 тисяч вакцинованих.

Стихійна торгівля перетворює луцькі вулиці на стихійний смітник, – стверджують муніципальні вартові і з усіх сил намагаються загнати торгівців городиною і домашнім харчем з тротуарів на ринок. Продавчині ж, хоч і в літах, та не менш затято чинять опір. Стверджують, на базарах місця для них бракує та й деруть там три шкури за торгівлю. І, навіть, скаржаться, що муніципали відбирають у них товар. Експропріація чи конфіскація? – розбиралася Ангеліна Гущина.

Вони навчаються у вишах, спілкуються з однолітками, танцюють і займаються акторським мистецтвом, і, навіть, працюють. А ще десятиліття тому їхній світ обмежувався стінами власної кімнати. Напередодні всесвітнього дня людей із синдромом Дауна наша Тетяна Бугаєнко намагалися з’ясувати, як змусити соціум позбутися стереотипів і розгледіти людину, а не діагноз.

Доробок сучасних волинських митців поповнює музейні фонди. Полотна художника Володимира Жупанюка на біблійні сюжети відтепер експонуватимуться в колекції Музею волинської ікони. Чим зацікавила фахівців із сакрального мистецтва робота сучасного іконописця, Марія Вавринюк розкаже.

Баскетболісти “Старого Луцька” активно готуються до завершальних поєдинків у сезоні. Сьогодні – останнє тренування перед грою з житомирянами. Про те, як налаштовані спортсмени – розповість Ольга Матвєєва.