До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 18 травня.

Даху над головою позбулася одна з луцьких родин. Стверджують: з єдиного житла, хай і службового, їх виселили без попередження і безпідставно. А помешкання опломбували за їх відсутності. Вигнанці не можуть ні до особистих речей добратися, ні пояснень дістати. Отримати відповіді на питання спробувала наша Ангеліна Гущина.

Українських заробітчан Польща вакцинуватиме від коронавірусу просто на кордоні. Використовуватимуть вакцину Johnson & Johnson, яка вимагає лише однієї дози щеплення. Одночасно чимало польських компаній, які наймають на постійну чи сезонні роботи іноземців, також виявили намір їх імунізувати. Польський уряд зазначає, що вакцинація для заробітчан буде безоплатною та добровільною.

Через один із пунктів пропуску Луцького прикордонного загону був налагоджений незаконний канал ввезення авто на іноземній реєстрації. Схему викрила Служба безпеки України, а заодно затримали і організатора оборудки – посадовця Держприкордонслужби. За окрему плату він на постійній основі допомагав групі осіб безперешкодно ввозити в Україну євробляхи. З кожного авто зловмисники отримували від 600 до 1000 дол набутку. Одного з фігурантів справи взяли на гарячому при одержанні 3 тисяч доларів. Зараз в усіх причетних до схеми проводять обшуки. Перевірять на доброчесність і співробітників Держмитслужби.

Одразу двоє нововолинських комунальників серйозно постраждали внаслідок виробничого нещасного випадку. Під час робіт на очисних спорудах працівники водоканалу надихалися отруйними випарами і, знепритомнівши, один за другим попадали у каналізаційний колодязь чотириметрової глибини. Потерпілих зі спеціальним спорядженням діставали рятувальники. Обох чоловіків госпіталізували одразу до реанімації. Їхній стан медики оцінюють як дуже важкий. Окрім інтоксикації, внаслідок отруєння аміачними випарами, у потерпілих множинні травми, спричинені падінням. В тому числі і відкриті черепно-мозкові. За цим фактом правоохоронці розпочали слідство.

Вантажівка і легковик не розминулися на горохівському відтинку траси Львів-Радехів-Луцьк. Внаслідок зіткнення фуру розвернуло упоперек дороги, а понівечену іномарку викинуло в кювет. Крім водія в салоні легковика була молода жінка з немовлям, усі – львів’яни. Дитина дивом залишилася неушкодженою, а от водія легковика і пасажирку ушпиталили. Обставини аварії з’ясовує поліція.

Трагікомічна пригода трапилася на території одного із розважальних комплексів Луцька. Його відвідувачка не знайшла залишене на стоянці своє авто, тож запідозрила викрадення і викликала поліцію. Копи обстежили місце – швидко знайшли автомобіль. Він плавав у сусідньому ставку. Водойма не глибока, тож автівка не пішла на дно, але загрузла в мулі. Щоб дістати машину знадобилася спецтехніка, рятувальники і навіть водолази. Перевірка камер відеоспостереження версію диверсії спростувала. Автомобіль сам покотився до ставка, адже водійка залишила його на “нейтралці”.

Із браконьєрським риболовним знаряддям вельми оригінально розправилися інспектори рибоохоронного контролю – пустили під сокиру. Палити неводи – не екологічно. Викинути на смітник – теж не варіант – знайдуться ті, хто не погидує і обов’язково використає за призначенням. Тож порубати, як мовиться, і дешево, і сердито. А краяти на друзки було що: упродовж кількох місяців на волинських водоймах інспектори виловили понад чотириста браконьєрських неретів загальною довжиною майже 20 кілометрів.

Відреставровані замок Любарта, луцький будинок Косачів, найдовші підземелля в Україні, та багато нових історичних локацій – все це вже невдовзі обіцяють у повній красі презентувати як лучанам так і туристам. Як саме зміниться історична частина Луцька більше розповість Вікторія Притулюк.

Семирічного Матвійка з Горохівщини, який на початку квітня загубився у болотах, разом зі старшим братом повернули матері. Служби стверджують, що жінка і її батьки покинули пиячити, розчистили від мотлоху подвір’я, а тепер облаштовують житло і побут. Проблемній родині допомагають соціальні служби, волонтери та громада. Шефство над хлопчаками взяли і правоохоронці. Учергове копи навідалися до них з подарунками. А малому Матвійкові дісталася ще й поліційна форма, яку пошили спеціально для нього. Сім’ї також уже придбали меблі та посуд. Окрім того, місцева влада обіцяє посприяти з працевлаштуванням. Жоден з трьох дорослих в родині не працює.

Пішки, верхи або вплав. На ровері, конях, авто чи байдарках. А ще дикі олені, лані, муфлони і кабани на відстані витягнутої роки. Таке різноманітне дозвілля можна отримати здійснивши міні-подорож до села Радовичі, що на Турійщині. У тутешньому екопарку – єдині на Волині ферма благородного оленя та сільський діючий аеродром з унікальними експонатами. Марія Вавринюк уже все бачила і поділиться враженнями.

У Луцьку завершилися фінали дитячого чемпіонату України із волейболу серед дівчаток 16-17 років. За звання чемпіонів боролися 6 команд із 5 міст. А дістався чемпіонський титул юним лучанкам. У них – жодної поразки у фіналах, тож решті команд довелося змагатися хіба що за срібло та бронзу. Їх отримали команда з Білої Церкви та Полтави. Для дівчат – це останній дитячий чемпіонат, надалі спортсменок чекають вже дорослі старти.

За титул чемпіона України з боксу змагатиметься наш земляк Іван Швайко. Прийшовши до спортивної секції підлітком, 38-річний волинянин на своєму рахунку вже має: звання майстра спорту України, численні перемоги на всеукраїнських та міжнародних змаганнях як самостійно, так і в складі збірної України. Вже сьогодні, 19 травня, Іван побореться за престижне звання чемпіона України у суперважкій вазі. В дуелі за вакантний титул зійдеться із Олександром Бабичем на вечорі професійного боксу у столиці. Початок поєдинку о 21.40.