Головні події 2 листопада. Підсумковий випуск новин
До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 2 листопада.
Найближчим часом Волинь може перейти до “червоної” зони. При нормі 65% завантаженість ліжок в області становить 64,5 відсотка. Близький до межі і коефіцієнт виявлення нових випадків. Якщо з дня на день ці показники зростуть, Волинська область стане “червоною”. Про це розповіла заступниця генерального директора Волинського обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Дудковська. Поки Волинь перевищує два індикаторні показники – кількість нових випадків та госпіталізацій, тому діють обмеження помаранчевого рівня епіднебезпеки. Водночас, за словами посадовиці, спостерігають позитивну динаміку виявлення спалахів коронавірусу.
Киснева терапія – те, що врятувало безліч життів від смерті. Що більше важких хворих, то більше медичного кисню потрібно. Об’єми закупівель значно збільшилися і деякі українські лікарні стикнулися з його нестачею. Чи є така проблема на Волині? Як виглядає та як транспортують медичний кисень у ковідний шпиталь в Боголюбах – Марія Вавринюк розповість більше!
Не вакцинуватися: в Міністерстві охорони здоров’я назвали єдину постійну причину, з якою імунізуватися від коронавірусу не можна. Це за умови, якщо людина вже отримала анафілактичну реакцію після першої дози, тобто має алергію на будь-який компонент препарату. У такому разі пацієнт може задихатися, а в результаті навіть померти. За інформацією МОЗ, такі протипоказання мають 2 відсотки українців. Нагадаємо, наприкінці жовтня Мінохорони здоров’я затвердило перелік медичних застережень до вакцинації від COVID-19. Зокрема, за наявності тромбозу у певних випадках не можна колоти вакцини на векторній основі, наприклад, АstraZeneca.
Головне якісна та ефективна робота, зазначив Луцький міський голова на черговій оперативній нараді. На засіданні він відчитав керівників комунальних установ за погану роботу та зловживання службовим становищем. Голова був щедрим на попередження, догани та звільнення. Кому не пощастило найбільше – у наступному сюжеті.
Ковід-сертифікати зможуть анульовувати. Про це розповіли у Мінохорони здоров’я. Якщо з’ясують, що медичний запис про вакцинацію не є достовірним – його видалятимуть і свідоцтва більше не діятимуть. Інформацію про можливі підозрілі випадки щодо сертифікатів вакцинації передаватимуть до правоохоронних органів. Поки ж випадків позбавлення сертифікатів про вакцинацію не було, однак з початку року відкрито вже близько 900 кримінальних проваджень за підробку тестів та довідок про вакцинацію від COVID-19. На Волині до суду скерували 50 звернень щодо фальшивої коронавірусної документації.
У Ковелі – шалений ажіотаж у центрах вакцинації. Медики пояснюють: зі збільшенням обмежень – зростає і кількість охочих вакцинуватися. Та й приїздять імунізуватися не лише ковельчани, а й мешканці інших куточків громади. Чи з власного бажання щеплюються та які вакцини обирають – цікавилася наша знімальна група.
У додатку «Дія» вже доступні ковідні сертифікати на основі негативного ПЛР-тесту. Мінохорони здоров’я спільно із Мінцифри розпочали бета-тестування. Наразі протестувати можна тести трьох українських лабораторії – ДІЛА, Смартлаб та Ескулаб. В Луцьку ж працює лише остання. Однак до тестування поступово долучатимуться й інші. Згенерувати сертифікат можна так само, як і свідоцтво про вакцинацію. В Дії треба натиснути “Послуги”, вибрати пункт “COVID-сертифікати” та згенерувати. Далі надати згоду, і дані підтягнуться автоматично. Сертифікат з’явиться поруч із іншими цифровими документами в застосунку.
Комфорт для пішоходів. У місті залізничників взялися ремонтувати тротуарні доріжки. Це одна із найбільших проблем у місті і щодня пішоходам доводилося долати відстань вибоїнами та асфальтними пагорбами. Оновити пішохідні зони планують вже до кінця року – що думають з цього приводу ковельчани та чи не заважають їм ремонти – дізнавалася Ангеліна Гущина.
Без шприців: в Австралії науковці розробили нову технологію щеплень проти COVID-19. За задумом вчених, цей спосіб допоможе людям, які бояться голок, а також у ситуаціях, коли не вдається забезпечувати температурний діапазон для зберігання вакцини. Зокрема, препарати вводитимуть а допомогою безболісного “пластиру”. Початкове тестування вже зробили на мишах з використанням вакцини проти коронавірусу американського виробництва. Водночас, науковці зазначають: пластир також може застосовуватися до препаратів від поліомієліту, лихоманки та грипу. Розробники планують повноцінно представити цю технологію світу та шукають можливості фінансування, аби якнайшвидше провести клінічні випробування.
У Луцькій громаді розробляють спеціальну інформаційну платформу, на якій можна буде віднайти всі дані, що стануть у нагоді батькам дітей з інвалідністю. Що за дорожню карту готують у міськраді та чим вона буде помічною особливим дітям – розкаже наша Анастасія Качина.
Сміттєвоз за 2,5 мільйона. Сучасну техніку придбали для ковельських комунальників. Зокрема, працівники місцевого ремонтного житлово-комунального підприємства № 1 давно скаржилися на зношеність транспорту. Деякі вантажівки, кажуть, – справжні радянські раритети. Тож чимало грошей доводилося вкладати у ремонт. Тепер підтримувати порядок у місті допомагатиме новий сучасний сміттєвоз. На його придбання з бюджету громади виділили два з половиною мільйона гривень. Такою спецтехнікою значно зручніше під’їжджати до майданчиків з контейнерами та можна в рази швидше завантажувати сміття.
Про реставрацію Олицького замку Радзивілів говорять не перший рік. Втім, саме цього року відбувся перший крок до її початку. Пам’ятку включили до програми “Велика реставрація” і вже виділили перші гроші. Про подальше відродження замку й селища в комплексі говорили на міжнародній конференції, яка об’єднала більше 70 спеціалістів своєї справи. Про проблеми, виклики і руйнування стереотипів навколо історичної пам’ятки, – у сюжетів наших журналістів.
На 12 каналі – знову гості. Діти із Луцької 21-ї і з Буянівської гімназій із цікавістю розглядали всі кабінети і знайомилися із телевізійниками. Екскурсія розпочалася із прес-центру, де діти спочатку дізналися багато теорії про роботу на телебаченні, приміряли брендований одяг, розгадали лабіринт і вже тоді відправилися у подорож каналом. Малеча побувала у кімнаті новин, де журналісти щодня пишуть десятки сюжетів. Журналісти розповіли малечі про свою роботу та з якими труднощами доводиться стикатися під час зйомок. Також діти побували у студії звукозапису, де їм випала можливість побачити на власні очі, як диктори начитують закадровий голос. А от найбільше дітворі сподобалася телестудія, адже ніколи раніше учням не вдавалося побувати за кулісами телебачення. Частина дітей позувала на камеру у студії, а інша частина – спостерігала за ними з кабінету режисерів ефіру і давали телевізійні команди у спеціальний мікрофон. В кінці екскурсії всі учні отримали в подарунок імбирне печиво з емблемою 12 каналу.
Останні публікації
- Як купити м’ясо для пельменів: поради щодо вибору ідеального продукту
- Здоровий спосіб життя з жіночими кросівками Nike
- Можливості Unreal Engine: революція в геймдеві
- Вибір ділянки під модульний будинок: на що звернути увагу?
- Двоспальні ліжка: де купити якісні меблі для спальні?
- Навички бізнес-аналітика: що потрібно для успіху у сучасному світі
- Бездоганний тон без відчуття на собі штучної маски – що для цього потрібно
- Балкон і лоджія під ключ: яку компанію обрати?
- Чому потрібно регулярно відвідувати гінеколога
- Учні Ядерної школи РАЕС стали студентами профільних технічних вишів
- Металеві стелажі: основи та переваги для складів і магазинів
- Незалежний театр «Гармидер» представив новий сезон: стилістка, прем’єри, пітчинг
- Судять аферистів, які понад рік видурювали гроші у матерів і дружин військових
- На благодійному турнірі на Рівненщині зібрали 34 тисячі гривень для ЗСУ
- Син пішов воювати услід за батьком: історія ковельчан Андрія та Миколи Лукашуків
- Чи можна на електричному грилі готувати здорову їжу?
- 7 найкращих трилерів: топ станом на 2024 рік
- Коли варто перевірити свою ендокринну систему
- Плануєте вихідні у Львові? Топ місць, які варто побачити
- ЧИМ ГАТИЛИ РОСІЯНИ ПО ЛУЦЬКУ, ЯКЕ ПОВІТРЯ ПІСЛЯ ОБСТРІЛУ, СТАН ПОСТРАЖДАЛИХ. Новини, вечір 26 серпня
- Нічого собі ранок! Луцьк оговтується після вибухів
- Традиції пов’язані з рушниками – що цінували наші предки
- Як у Луцьку валили Леніна і штурмом виганяли з собору московських попів
- 20 років тому збудували та запустили четвертий енергоблок РАЕС: як це було
- СОНЯЧНІ ПАНЕЛІ НА ВОДОКАНАЛІ, ЗНАЙШЛИ АРСЕНАЛ ЗБРОЇ, РЕЙД ІЗ РИБПАТРУЛЕМ. Новини, вечір 22 серпня
- Як рибпатруль вчить і карає порушників. РЕПОРТАЖ
- Луцьк перший в Україні поставив на комунальне підприємство сонячні станції
- 709 гектарів землі повернули у державну власність на Волині і Рівненщині
- Змагалися за звання кращого: на Рівненській АЕС провели конкурси профмайстерності
- ПЛАЗУН ПІД БУДИНКОМ, ПІДПАЛИЛИ ХЛІВ З КОНЕМ, ЛІКАРКА СУДИТЬСЯ ЗА РОБОТУ. Новини, вечір 21 серпня
- Вдруге воює з росіянами: історія грузина із 100 бригади
- Велодоріжки Луцька: звідки і куди
- Топ-5 найкращих захисних аксесуарів для екрана вашого телефону
- СТАРТ НА ЗАБОРОНУ УПЦ МП, НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ ЛЮДИНУ, ВЕЛОРУХ У ЛУЦЬКУ. НОВИНИ, вечір 20 серпня
- У Луцьку виступатиме Лазановський: як потрапити