До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 21 вересня.

З 23 вересня Україна переходить у “жовту” зону. Сьогодні таке рішення прийняли на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Прем’єр-міністр зауважив, що ситуація погіршується, а обов’язок держави – захистити життя та здоров’я людей. Водночас Шмигаль наголосив, обмеження червоної та жовтої зон не будуть поширюватися на заклади, якщо персонал та відвідувачі вакциновані та мають негативний тест на коронавірус.

В Україні можуть запровадити примусову вакцинацію. Міністр охорони здоров’я України допускає, що окремих груп людей будуть вакцинувати від коронавірусної хвороби не добровільно, а примусово. За словами Віктора Ляшка, змушувати українців щеплюватися від недуги дозволяє закон “Про захист населення від інфекційних хвороб”. І хоч нині вакцина доступна для всіх і вакцинація є добровільною, питання введення категорій професій, для яких вакцинація від коронавірусу буде обов’язковою, розглядається.

Із в’єтнамок та футболок – у чоботи й пуховики. Різке похолодання шокувало не лише українців, але й синоптиків. Із кожним днем температура повітря падає все нижче. Чим зумовлена така раптова зміна погоди і чи варто ще чекати волинянам +25 – знає наша Анастасія Качина.

Фінансування Волинського онкоцентру скоротили на 17 мільйонів, а відтак грошей вистачить хіба що на мінімальні зарплати і харчування пацієнтів. Директор Волинського обласного медичного центру онкології Юрій Малімон розповів: раніше річна сума виплат становила понад 74 мільйони в рік, тобто майже 8 мільйонів у місяць. У серпні медзаклад шокували новиною: Національна служба здоров’я України зменшила річне фінансування центру онкології аж на 17 мільйонів гривень. Мотивують це тим, що всі ковідні надбавки зняли, бо, мовляв, в країні немає епідемії. Тобто, якщо досі в місяць отримували майже 8 мільйонів, то нині сума, що залишається, становитиме 4 мільйони 770 тисяч гривень. Керівництво медцентру нарікає: близько 4 мільйонів лише зарплатний фонд, а обслуговування радіологічної апаратури та томографа обходиться в понад один мільйон на рік. За словами Малімона, цього місяця онкоцентр замість восьми мільйонів «з хвостиком» отримав трохи більше 600-та тисяч. Поки ситуація не критична, бо в медзакладі ще є певний запас медикаментів, розхідних матеріалів, резерв коштів на аванс. Але грошей не вистачає не те, що на надбавки медикам, а й на самі зарплати. Директор медцентру додає: якщо не буде покращення фінансування за місяць чи два, забезпечити повноцінне лікування пацієнтів з онкологією буде неможливо.

До 10 градусів вдень, і менше 5-ти вночі. Попри те, що надворі вересень, температура – як у листопаді. Різке похолодання відчувається не лише на вулицях. У домівках вже доводиться грітися, хто як може, адже до старту опалювального сезону ще з місяць. У “Луцьктеплі” підготовка до нього триває, втім лучани змушені мерзнути вже. Як виходять із ситуації комунальні установи, а надто ті де утримують та лікують людей похилого віку  – дізнавалася Ольга Матвєєва.

В Україні понад 99% померлих від коронавірусу не були вакциновані проти інфекції. На це вказують дані останніх трьох місяців, каже міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. За його словами, нині коронавірус – це пандемія невакцинованих людей. Згідно з аналізом, за період з 15 червня по 15 вересня, 92% госпіталізованих з коронавірусом – це нещеплені люди. Більше того, майже 100% летальних випадків – це теж невакциновані.

Крім того, жоден пацієнт, який нині перебуває у лікарнях Волині через коронавірус, не є повністю вакцинованим від цієї недуги. У волинській ОДА кажуть: є випадки захворювання на коронавірус серед вакцинованих. Але ці пацієнти переносять хворобу легко й не потрапляють до лікарень. Водночас нарікають: Волинь «пасе задніх» в Україні за темпами вакцинації. У рейтингу областей вона займає друге місце з кінця.

У Луцьку на кільці біля торгово-розважального центру “Промінь” буде оновлена схема дорожнього руху. Замінять дорожню розмітку і тим самим підвищать безпечність і пришвидшать рух на турбокільці. Наші журналісти поспілкувалися з розробниками нової схеми руху і розкажуть вам у чому полягатимуть зміни та, чи потрібні вони водіям!

Pfizer заявила про безпечність COVID-вакцини для дітей віком від п’яти років. Компанія провела тестування за участі понад двох тисяч дітей: застосовували третину об’єму від дози, якою щеплювали підлітків і дорослих. Інтервал становив три тижні. Виявилося, що імунна відповідь була майже такою ж, яку спостерігали під час тестування людей від 16 до 25 років. Тому у компанії наголошують: їхній препарат від COVID-19 викликає “стійкий” імунітет у дітей від 5 до 11 років. Однак треба сказати і про побічні ефекти після введення препарату. У деяких вакцинованих були головний біль, втома, біль у м’язах, мороз, лихоманка й нудота. Такі ж симптоми мали і вакциновані дорослі.

Золотий квиток на 400 тисяч гривень. Щасливим власником кругленької суми став пенсіонер із Луцька, який не просто зрадів такому повороту долі, а дійсно потребував цих коштів. Однак, коли діло дійшло до реального отримання грошового призу, все луснуло як мильна бульбашка. Про те, де лучанин взяв квиток, навіщо тримав все у таємниці та, чому таких лотерей варто остерігатися – знає наша Анастасія Качина.

На Ягодині двоє іноземців намагалися перетнути державний кордон поза контролем. 20 вересня військовослужбовці затримали громадянина Туреччини. Чоловік після кількох днів перебування в Україні вирішив відвідати друзів у сусідній Польщі. Щоправда, необхідних документів не мав, тож вирішив пробратися туди незаконним шляхом. А сьогодні на Закарпатті затримали ще одного іноземця-нелегала. Чоловік, як виявилось згодом громадянин Російської Федерації, прямував коліями в бік Угорщини. Наразі встановлюють усі обставини справи. Обох іноземців доставили у пункти тимчасового тримання. Їхню подальшу долю вирішуватиме суд.

В Україні хочуть запровадити покарання для медиків за фальшиві ковід-сертифікати. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що на найближчому засіданні уряду розглянуть проєкт змін до Кримінального кодексу, де підробка ковідних сертифікатів буде виведена в окрему статтю, щоб цьому запобігти. Кримінальну відповідальність хочуть ввести також за видані медиками фальшиві негативні ПЛР-тести.

Кабмін хоче заборонити працювати невакцинованим чиновникам. Аби на роботу пускали тільки тих працівників органів центральної влади, які мають щеплення від COVID-19 або негативний ПЛР-тест. Такі рекомендації підтримав прем’єр-міністр щодо центральних органів виконавчої влади та її працівників. Цілком ймовірно, що у «жовтій» карантинній зоні чиновникам рекомендуватимуть допуск на робоче місце або за наявності вакцинації, або ПЛР-тесту.

Ціни на газ для населення і тепловиробників не змінюватимуться до кінця квітня наступного року. Так, для населення ціна становитиме 7 гривень 96 копійок, трохи менше – 7 гривень 42 копійки – для виробників тепла та гарячої води. У Нафтогазі пояснюють, будь-яка інформація про те, що буде змінюватися ціна на газ, тарифи на опалення чи гарячу воду – неправдива. Директор з інтегрованих комунікацій «Нафтогаз України» Максим Белявський також прокоментував нарікання тепловиробників на те, що їм нібито доведеться збільшувати платіжки. Мовляв, Якщо органи міського самоврядування впевнені, що мають збільшити платіжку за опалення у поточному році, нехай покажуть усю структуру тарифу. За словами Білявського, у минулому році “Нафтогаз” постачав газ для виробників за ціною до 5-ти гривень, при цьому в платіжках чомусь враховували від 8-ми гривень. До того ж, каже Білявський, органи міського самоврядування минулоріч ні слова не сказали про те, що була можливість знизити платіжку за опалення.

21 вересня віряни відзначають Різдво Пресвятої Богородиці. Саме з цього дня починається цикл релігійних свят, так як у православ’ї початок року вважається не 1 січня, а 1 вересня. Вперше відзначати свято почали в 5 столітті. У 10 столітті з’явилися ікони, присвячені Пресвятій Богородиці. Одна із найстаріших у світі, датована 13-м століттям, й донині зберігається у Луцьку. Тож лучани це свято відзначають по особливому. Деталі – у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Другокласники із 21 школи і четвертокласники із 9 школи побували на екскурсії на 12 каналі. Малеча дізнавалася про телебачення на практиці. Спочатку діти вдягнули брендований одяг журналістів, а потім спробували записати закадровий голос у студії звукозапису. Побували школярі також і у телестудії, і у гримерці. Там і познайомилися із телеведучим Богданом Ковалем. Він поспілкувався з учнями, відповів на всі їхні запитання і зробив декілька селфі. Четвертокласники із 9 школи теж побували у телестудії і навіть стали свідками запису ефіру. Діти спостерігали за процесом запису із ефірної апаратної. Одразу після завершення ефіру замінили телеведучу і позували на камеру. З допомогою карти-лабіринту досліджували і інші телевізійні професії. Познайомилися із журналістами, операторами, редакторами, режисерами. Під час спілкування з ними, дізналися про секрети телебачення. На завершення екскурсії всі школярі отримали солодкий подарунок – імбирне печиво з емблемою 12 каналу.