До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 23 квітня.

Загиблого на сході волинянина доправляють додому.  Внаслідок потрапляння протитанкової керованої ракети під час виконання бойового завдання отримав смертельне поранення 39-річний волинян. Олександр Луцик родом із села Годомичі, що на Маневиччині. Служив за контрактом оператором-розвідником протитанкового дивізіону. На Волинь загиблого доправлять проти ночі неділі. Прощання з Героєм, відбудеться у неділю у рідному селі бійця – Годомичах, там же його і поховають.

Снаряди, міномети та гранати. Загалом близько півтора десятка вибухонебезпечних предметів часів другої світової на власних городах викопали жителі Іваничівської та Рожищенської громад. Вибухонебезпечні знахідки чіпати не стали, повідомили про це рятувальників. Піротехніки боєприпаси вилучили та знищили на спеціальному підривному майданчику.

Цієї ночі лучан знову стривожили пожежні сирени. Близько десятої вечора великий вогонь здійнявся у металевому ангарі, що на території Луцького технічного університету. Гасити його прибуло аж 5 пожежних автомобілів. Полум’я приборкали упродовж пів години. У пожежі ніхто не постраждав, а от що згоріло і чому зайнялося Вікторія Притулюк з’ясовувала.

Два з половиною мільярди гривень позичить Україна на закупівлю протиковідних вакцин. Кредит візьмуть у Міжнародному банку реконструкції та розвитку. Крім, власне, закупівлі вакцин, цю позику також спрямують на придбання обладнання для холодових ланцюжків, дослідження штамів походження вірусу, а також проведення тренінгів з утилізації відходів. Також оприлюднили новий національний план вакцинації. Відповідно до якого вже з травня планується щомісяця робити більше п’яти з половиною мільйонів щеплень від коронавірусу. До кінця цього року МОЗ має намір імунізувати більшість дорослого населення.

Незареєстровані в Україні медпрепарати іноземного виробництва вилучили волинські податківці спільно з фахівцями держінспекції контролю за якістю ліків. Медпрепарати нелегально продавали через інтернет-мережу, до того ж їх зберігали без дотримання санітарних правил. Під час обшуку житла фігурантів кримінального провадження знайшли більше восьмисот упаковань ліків, вартістю понад 200 тисяч гривень. Усе вилучили, слідство триває.

77% українських пенсіонерів існують за межею гуманітарної бідності, – про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. За її словами сьогодні в країні фактичний прожитковий мінімум удвічі більший, ніж законодавчо закріплений. “І тому громадяни звертаються: як прожити на 2 тисячі грн, якщо фактично потрібно хоч би 5 “, – відзначила омбудсмен.

Усі комунальні послуги – в одному рахунку. Вже у червні лучани замість стосу квитанцій отримуватимуть лише одну, з нарахуваннями за більшість комунальних послуг. Які вигоди від такої новації і чи не доведеться лучанам за них додатково платити  – з’ясовувала Ольга Матвєєва.

Повну інвентаризацію показників лічильників газу у травні проведе «Волиньгаз». Як зазначили постачальники, холодна і затяжна зима призвела до різкого зростання споживання газу, що змусило багатьох споживачів шукати можливості зменшити фінансове навантаження на сімейні бюджети. Тобто – занижувати фактичні показники лічильників. Для того, щоб привести у відповідність суми, нараховані до сплати, до реального споживання, «Волиньгаз» і проведе звірку. Волинян просять не чинити опір контролерам, а також добре придивлятися до їхніх посвідчень. У разі сумнівів рекомендують уточнювати прізвище контролера, зателефонувавши у Волиньгаз.

Велике прибирання до Великодня. Луцький муніципалітет ініціював традиційну, але особливо масштабну цього року толоку. Для прибирання визначили більше п’ятдесяти майданчиків у місті та приєднаних громадах. Добровольців озброїли рукавицями, сміттєвими мішками та іншим робочим реманентом. Скільки лучан зголосилося зробити своє місто чистішим бачила Тетяна Бугаєнко.

Додаткових карантинних обмежень на Великодні свята не вводитимуть, про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов і закликав особливо ретельно у ці дні дотримуватися протиепідемічних правил. В очікуванні великої кількості вірян уже на Страсний тиждень у Жидичинській обителі створили мобільну медичну службу монастиря. Щоб потрапити на богослужіння, парафіяни повинні будуть обов’язково пройти кілька етапів епідконтролю. Зокрема, вимірювання температури, контроль сатурації, дезінфікувати обробку рук та безумовний масковий режим. У монастирі зауважують, що карантинні правила у частини вірян викликають невдоволення та нарікання, мовляв це нівелює довіру до Бога. На що ченці цитують Святе писання: “…раніше хвороби турбуйся про себе”.