До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 24 березня.

Соціально небезпечна, а ще – хвороба бідних. І країн, і людей. Епідемію туберкульозу в Україні оголосили давно, але і досі її не побороли. За останнє десятиліття показник захворюваності подвоївся, а смертність зросла втричі. Щороку від сухот вмирає майже 10 тисяч наших громадян. Сьогодні на офіційному обліку у протитуберкульозних диспансерах перебувають лише хворі з активними формами сухот. Їх близько ста тисяч. Неофіційно ж на туберкульоз хворіють щонайменше півтора мільйона наших співвітчизників. У всесвітній день боротьби з туберкульозом Ангеліна Гущина дізнавалася, як протидіють національному лиху на Волині.

На Одещині через півтори доби після вакцинування померла військовослужбовиця. Жінка раптово втратила свідомість, їй відразу викликали медиків, втім, реанімаційні заходи успіху не мали. Відомо, що контрактниця страждала на гіпертонічну хворобу. Військові просять медійників не робити поспішних висновків і не пов’язувати факт смерті зі щепленням, доки не буде результатів судово-медичної експертизи.

За насильство над медиками і навіть за погрози – кримінальна відповідальність. Такий законопроєкт зареєстрували у Верховній раді України. Згідно із документом, погроза вбивством каратиметься позбавленням волі на строк до 2 років, умисне нанесення побоїв легкої чи середньої тяжкості – до 5 років, тяжких ушкоджень – від 5 до 12 років ув’язнення.

На Волині затримали білоруського шпигуна. За даними української контррозвідки, він мав налагодити канал постачання в Україну зброї та товарів військового призначення з Російської Федерації. Для цього агента білоруського КДБ зобов’язали завербувати волинських прикордонників, які б погодилися пропускати через кордон зброю та інше спорядження. Окрім того, він мав збирати різні дані та компроментуючу інформацію щодо співробітників прикордонної, митної служби та правоохоронних органів. Затримали шпигуна під час чергового приїзду для зустрічі з начебто завербованим прикордонником. Йому оголосили підозру.

Понад дві тисячі аварій за участю велосипедистів сталося минулого року в Україні. 210 людей загинули та понад півтори тисячі дістали травми. І лише 16% з цих ДТП поліція визнала такими, що були спричинені кермувальниками двоколісних. А саме: на роверах не було світловідбивних елементів. Поділися дорогою! – така соціальна ініціатива стартувала в тому числі і на Волині. Автомобілістів переконуватимуть, що велосипедисти – повноправні учасники дорожнього руху. Як закликали до толерантності бачила Ольга Матвєєва.

Просіть і будете почуті. Мешканці Львівської і прилеглих до неї вулиць, які десятиліттями писали скарги і клопотання на небезпечне перехрестя, можуть видихнути з полегшенням. Луцькі депутати сьогодні урадили виділити більш, як півтора мільйона гривень для облаштування світлофору на перетині вулиць Львівської і Потебні. Тож коли місцеві жителі зможуть перетинати вулицю без ризику бути розчавленими під колесами, – Тетяна Бугаєнко дізнавалася.

З 8-ї до 20-ї і без вихідних. Від сьогодні за таким графіком у Ковелі працюватиме «Гаряча лінія» міського голови. Безкоштовно, зі стаціонарних чи мобільних телефонів мешканці ковельської громади можуть телефонувати 0 (800) 219-019 у випадках аварійних ситуацій, відключень чи за обставин, що загрожують життю або здоров`ю. Також це засіб консультації, комунікації та взаємодії з комунальними та іншими міськими службами, куди раніше з якихось причин ковельчани не могли додзвонитися. У міськраді обіцяють оперативно реагувати на телефонні звернення, надавати якісний сервіс, а також інформувати заявників про те, на якому етапі вирішення перебуває їхнє питання. Старт роботи гарячої лінії особисто протестував мер Ігор Чайка.

Оркестр гримів басами, труба видувала мідь! На площі у середмісті Луцька нацгвардійці піднімали містянам настрій з нагоди… свого професійного свята – 7 річниці заснування Національної гвардії України. ЇЇ бійці несуть варту і в окопах, і у тилу. Сьогодні ж у луцьких нацгвардійців була особливо відповідальна місія: уроки мужності і безпеки для наймолодших. Марія Вавринюк із подробицями.

Луцькі баскетболісти готуються до чергового матчу Вищої Ліги. Цього разу їх суперники – “Черкаські мавпи 2”. Попри те, що команда молода, від неї варто очікувати несподіваних сюрпризів, – характеризують суперника гравці БК “Старий Луцьк – Університет”. Тож на легку гру не сподіваються, але налаштовані лучани лише на перемогу. Протистояння відбудеться у Луцьку цими вихідними.