До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 25 червня.

На Ягодині під час отримання ста п’ятдесяти доларів хабара за руку упіймали старшого митного інспектора. Але то – лише верхівка айсберга. Під час обшуків на митному посту правоохоронці вилучили у зміни митників 1 100 доларів готівкою. Однак і це – крапля в морі. Співробітники СБУ встановили, що затриманий налагодив систему поборів, на якій заробляв до 10 тисяч доларів на місяць. Більше того, стверджують спецслужби, митник не просто вимагав хабарі: навіть законослухняним підприємцям, які перевозили товар через кордон, він погрожував створити «проблеми», якщо ті не заплатять данину. Зараз проводить слідчі дії з виявлення усіх причетних до хабарництва з ознаками шантажу і вимагання.

Поліція і громадські активісти “чистили” Луцьк від реклами наркотиків. Цієї пошесті намагаються позбутися вже кілька років поспіль. Однак намальовані на будь чому, але неодмінно в людних місцях, посилання на інтернет-канали, де можна придбати дурман, з’являються знов і знов. Хто і як переслідує наркоторговців дізнавалася Марія Вавринюк.

Середня тривалість життя українців нижча ніж середня по земній кулі, враховуючи Африку, – про це розповіли в Інститутуті демографії та соціальних досліджень. У чоловіків – це 63 роки і 73 роки – у жінок. За словами науковців, проблема пов’язана не просто із середньою тривалістю життя і високою смертністю, а з величезною дочасною смертністю в Україні. Наприклад, із тисячі 40-річних чоловіків в Україні до 65 років не доживають майже 350, тоді як у Швейцарії — 81. Зокрема, в структурі загальної смертності волинян майже 70% смертей – через серцево-судинні хвороби. Про це розповіли в обласному Центрі громадського здоров’я. Ще 11% – через злоякісні утворення, майже 6% – спричинені травмами, втопленням чи самогубством. Захворювання органів травлення призводять до смерті ще 5% волинян. Найчастіше це цироз, фіброз печінки, ураження підшлункової залози, що виникають при зловживанні алкоголем.

Центри масової вакцинації цими вихідними запрацюють вже у 4 волинських містах. Зокрема, нові відкриються у Нововолинську за адресою проспект Дружби, 19 на базі амбулаторії№3, у Володимир-Волинському – у приміщення міської ради та у Ковелі, за адресою Театральна, 16. Також 26-27 червня продовжить роботу луцький вакцинальний центр у спорткомплексі ВНУ, що на проспекті Грушевського. Щеплюватимуть китайською вакциною CoronaVac. Волинян закликають прийти на імунізацію, попередньо зареєструвавшись у додатку Дія, або ж у свого сімейного лікаря.

Врятувати по-американськи. Оперативно зреагувати, злагоджено спрацювати в команді і вчасно врятувати. Волинські вогнеборці шліфують професійні навички за американською системою. Важке спорядження, біг з перепонами, підйом по драбині з вантажем та порятунок людини. І на усе це – мінімум часу і максимум зусиль. Про відмінності та особливості нового формату навчань у рятувальників довідувалась Вікторія Притулюк.

Для того, щоб мати можливість брати участь у конкурсі на бюджетні місця при вступі, абітурієнтам необхідно подолати поріг у 125 балів. Про це повідомили у Міносвіти. Окрім цього, як і минулого року, на низку спеціальностей встановлено додаткові мінімальні прохідні бали, зокрема: 140 балів – для вступу на бюджет чи контракт на спеціальності “Право” та “Міжнародні відносини”. 150 – для медичних  спеціальностей. Одночасно через низьку якість вищої освіти українські виші пасуть задніх у міжнародних рейтингах, стверджує засновник першої в Україні міжнародної приватної школи Володимир Співаковський. За його словами, навіть топові українські виші не гарантують абітурієнтам знань і працевлаштування в майбутньому.

І для початківців, і для практиків зі стажем. Масштабне видання “Анатомія ритейлу” презентували у луцькому Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Це книга – не просто теорія: 32 автори із понад 20-річним стажем у сфері роздрібної торгівлі поділилися практичними навичками, історіями успіху та застерегли від невдач. Ольга Матвєєва теж гортала друковану новинку.

Юні митці з усієї України на три дні з’їхалися до Луцька на художній фестиваль. Мистецьке дійство одночасно відбуватиметься у Замку Любарта та музеї-скансенсі, що в Рокинях. На своїх полотнах усі художники зображатимуть Луцьк, але у різних техніках. Пленер у Луцьку проходить уже втретє. Його ініціатори зазначають, що  суть дійства – творче спілкування, а мета – промоція Волині.