До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 26 липня.

Вже з вересня почнуть штрафувати тих, хто не заплатив податки за свої квартири. Українцям до 1-го липня розіслали платіжки з повідомленням про те, що протягом 60 днів потрібно заплатити податок на нерухомість. Платити потрібно за площу, яка перевищує норму. Для квартири «нормою» вважається 60 квадратів на людину, а для будинків – 120. За кожен «зайвий» квадрат потрібно викласти трохи більше 70-ти гривень.Тих, хто вчасно не заплатить, чекає штраф, а це додаткові 10% до суми, яку слід сплатити. І кожні 30 днів вона подвоюватиметься.

Коронавірус значно знижує інтелект, і навіть одужання не врятує. До такого висновку дійшов колектив британських та американських вчених. Більше 80 тисяч людей, які перенесли ковід, взяли участь в дослідженнях та проходили тест розумових здібностей. Результати виявились вкрай невтішними. Бо ковід чинить всебічний негативний ефект на абстрактне мислення, логіку, та концентрацію уваги. Цей когнітивний дефіцит не проходить навіть через рік після одужання. Найсерйозніші наслідки у тих, хто перехворів на важку форму із застосуванням апаратів ШВЛ.

Привілеї для вакцинованих українців готує МОЗ. Йдеться про використання “внутрішнього” ковідного сертифіката. Це електронний документ, який вакциновані українці зможуть згенерувати в додатку Дія. За його наявності можна буде відвідувати заклади в період карантину. Також дозолять працювати підприємствам з вакцинованими співробітниками, які будуть відвідувати щеплені від COVID-19 клієнти. Це допоможе зменшити навантаження на економіку, не піддаючи ризику громадян, – запевняє головний санлікар України.

За пігулками – лише з паспортом. Дітям до 14 років ліки більше не продаватимуть. Такий закон у другому читанні ухвалила Верховна рада. Тож відтепер якщо у фармацевта виникатимуть сумніви щодо віку дитини, він повинен попросити паспорт. У разі його відсутності – відмовити. В деяких регіонах зміни вже діють. Для чого це обмеження, чи знають про нього волинські фармацевти та чи продають підліткам ліки – дивіться в експерименті Ольги Матвєєвої.

Сморід і безлад. Більше сотні жителів села Сільце Луцького району повстали проти орендаря місцевого ставка. Рішуче налаштовані люди прийшли просто до водойми з вимогою пояснити, чому вона перебуває у занедбаному стані. Адже рівень води знизився, скрізь бруд і гори відходів. Окрім того, чоловік протягнув у воді колючий дріт, тож плавати селянам там тепер нема змоги. Для роз’яснення ситуації до обурених селян приїхала представниця орендаря Олександра Войтовича і запевнила що має всі необхідні документи на став, вони, мовляв, є чинними до 2023 року. На розбірки погукали і поліцію. Однак останні нічим не зарадили, лише порекомендували людям звернутися до суду.

Цьогоріч через часті дощі жнива добряче змістилися. Однак нині жнива у розпалі. Наша Анастасія Качина з’ясовувала що сіють, чи вигідна це справа та скільки комбайнери нині беруть за сотку обмолоту.

На Волині правоохоронці ліквідували три підпільних цехи, де зловмисники займалися незаконною обробкою «сонячного каменю». Незаконний бурштиновий бізнес розгорнули у Луцьку та Ковелі. У приміщеннях виявили та вилучили близько 300 кілограмів обробленого та необробленого бурштину різних фракцій, готові вироби з каміння, станки для ручної обробки та перероблення, додаткове обладнання, а ще – пістолет та готівку. Орієнтовна вартість вилученого обладнання та каміння сягає близько мільйона гривень. Ватажок злочинного угрупування, який налагодив незаконну схему – 34-річний мешканець Ковеля. Окрім організатора до незаконної діяльності причетні ще дев’ятеро осіб. Всі вони мешканці Волині та Рівненщини.

На Ковельщині селяни зі скандалом прогнали поліцейських. Екіпаж патрулів відпрацьовував місячник безпеки дорожнього руху у селі Запілля, що на території Любомльської громади. Під’їхавши до місцевих мешканців, які відпочивали біля магазину, хотіли з ними провести профілактичну бесіду. Однак місцевих роздратувало що поліцейський, водій службового автомобіля, не був пристебнутий паском безпеки. Селяни вимагали, аби його напарник «написав постанову» про порушення Правил дорожнього руху, які мають виконувати всі, в тому числі й правоохоронці. Потім люди почали лаятись та плювати у правоохоронців. Після чого ті натиснули на газ і поїхали геть.

Руйнується ще один міст у Луцькому районі! У селі Пальче Підгайцівської громади почав просідати міст через річку Конопельку. Посадовці направили лист до «Служби місцевих автомобільних доріг області» з проханням обстежити його на аварійність й сподіваються, що дорожники оперативно відреагують та обстежать проблемну ділянку.

Чим вищий градус на термометрі, тим більше шукаємо як освіжитися. Один із основних рятівників – кондиціонер. І актуальний він скрізь: вдома, на роботі, в автомобілі чи магазинах. Втім, штучно створена прохолода підступна і може завдати неабиякої шкоди здоров’ю. Ба більше, симптоми недуги можуть перерости у небезпечну “хворобу кондиціонерів”. Що це таке, як цього уникнути та як без шкоди здоров’ю користуватись приладами, які рятують від холоду взимку, і від спеки влітку? Відповіді на усі ці питання знає Марія Вавринюк.

Вимагання “данини” та продаж наркотиків. “Смотрящому” однієї з волинських колоній повідомили про підозру у вчиненні ряду кримінальних злочинів. Як з’ясувалося, під керівництвом 27-річного чоловіка упродовж тривалого часу інші “авторитети” налагодили канал постачання наркотиків до виправної колонії, а також різними незаконними способами поповнювали так званий “злочинний общак”, гроші на який вимагали з утриманців колонії за нібито спокійне відбування покарання. Раніше про підозру у вчиненні аналогічних злочинів було повідомлено і його двом спільникам – “смотрящим” за певним “сферами діяльності” в цій же спецустанові. Наразі триває досудове розслідування.

Зі студентів в офіцери запасу. З маршем та патріотичною піснею майже півсотні молодих дівчат та хлопців присягнули на вірність українському народові. Зі званням молодшого лейтенанта курсанти військової кафедри ЛНТУ стануть офіцерами запасу. Хто з них піде боронити країну, а хто посилить лави правоохоронців дізнавалася Анастасія Качина.

Кладовище у Гаразджі тріщить по швах. Натомість міська рада вже знайшла, як цьому зарадити. Землю вирішили скупити у місцевого люду. Три ділянки, в сукупності понад 60 соток, погодилися продати мешканці сусіднього з Гараджею села Піддубці. За ділянки людям з місцевої скарбниці заплатять понад 450 тисяч гривень.