До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 26 травня.

Про незаконні розкопки і чорних археологів здійняли ґвалт мешканці села Ратнів, яке неподалік Луцька. Що на місці колишньої спаленої церкви знайшли якісь цінні речі селяни довідалися з повідомлення тутешнього священника у соціальних мережах. Яким же було їхнє здивування, коли за незаконними розкопками вони застали самого панотця і найнятих ним людей. Місцеві викликали поліцію, однак беззаконню вона не зарадила. Чому?  – дізнавалася Марія Вавринюк

Скандальній ділянці на вулиці Рівненській, що у Луцьку, депутати міськради дали другий шанс. Свого часу заради того, щоб тут зробили бізнес наближені до тодішніх луцьких урядників, ті ж урядники знесли зелене господарство, а майже 2 гектари землі віддали в оренду без конкурсу. Три роки земля заростає бур’яном, а бюджет втрачає гроші. Та у старого власника ділянки знайшовся новий забудовник. Він і претендував на дозвіл Луцькради. Чим все закінчилось Вікторія Притулюк розповість.

Уряд планує зменшити площу угідь, дохід з врожаю яких не оподатковується. Зараз з продажу овочів, ягід чи фруктів, вирощених на землі до 2 гектарів, податків не вимагають. Якщо ж земельна ділянка більша, закон зобов’язує власника з продажу врожаю подавати податкову декларацію та сплачувати з отриманих доходів 18% податку з доходів фізичних осіб і 1,5% військового збору. Та невдовзі такі правила можуть поширити на усіх, хто вирощує і продає сільгосппродукцію на площах понад 50 соток. Окрім того майже удвічі планують підняти і ставку єдиного податку для фермерів, які сплачують його за спрощеною системою.

Найбільш затребуваний, але і найбільше зношений. У Ковелі визнали аварійним міст над залізничними коліями. Споруда є одним із головних шляхопроводів міста і упродовж десятиліть існування не знала ремонту. У що обійдеться реконструкція, коли почнуть і, головне, завершать, – Ангеліна Гущина довідувалася.

Гаряча вода в оселях лучан з’явиться, щойно буде підписана нова угода між «Нафтогазом» і «Луцьктепло», – про це повідомив міський голова Ігор Поліщук. Він зазначив, що в результаті багатьох дискусій та важких перемовин з урядом вдалося досягти попередньої згоди про те, що державна газопостачальна компанія підприємствам комунальної теплоенергетики продаватиме газ за нижчою, озвученої раніше ціною, а також скасує передоплати необхідних обсягів газу. У «Нафтогазі» вже готують нові угоди, після підписання яких вдасться відновити гаряче водопостачання.

Чоловіка, що бився у конвульсіях просто серед проїжджої частини, порятували патрульні. Пригода трапилася поблизу стаціонарного поста «Цумань». Копи почули волання про допомогу, коли ж підбігли, побачили чоловіка, якого судомило. Правоохоронці безпомилково розпізнали напад епілепсії, перенесли недужого з дороги на узбіччя та усіляко полегшували його стан до прибуття медиків. Порятований зараз під наглядом лікарів.

Світлина – за годину. Луцький зоопарк влаштував бліц-квест для юних фотографів. За 60 хв учасники мали вибрати об’єкт серед численних мешканців звіринцю і зробити із ним фотосесію. Найкращі кадри обіцяє журі обіцяє оцінити і відзначити. Як минув незвичний фотоконкурс – дивіться далі.

Баскетболістам «Старого Луцька» не вдалося вибороти «бронзу» у Чемпіонаті України Вищої Ліги. У вирішальному матчі вони поступилися команді «Кривбас» . Суперники захопили лідерство з перших хвилин гри. І хоч лучани з усіх сил намагалися відігратися – фінальна сирена зафіксувала перемогу гостей із рахунком 68-77.