До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 27 квітня.

“Хату Калити” зносять. Історичну садибу на вулиці Ярощука, що у Луцьку, не раз мали намір внести до переліку об’єктів культурної спадщини, як взірець індивідуальної житлової забудови 20 століття. Однак будівля давно вже у приватних руках. Точніше – пройшла вже не через одні руки. Теперішні власники – найрішучіші, уже й покрівлю зняли. Від “зеленого будиночку”, найпевніше, скоро не лишиться і сліду. Що натомість побачать лучани – дізнавалася Ангеліна Гущина.

У селі Галузія, що на Маневиччині горів житловий будинок. Загорілося обідньої пори. Дерев’яну будівлю вогонь поглинав дуже швидко. На допомогу рятувальникам прибули два екіпажі воєнізованої пожежної охорони держлісгоспів. Щоб приборкати пожежу знадобилося більше години. Вогонь майже повністю знищив господу. Постраждалих немає. Фахівці встановлюють причину пожежі.

Боротьба із беззаконням, терористичними загрозами, наркотрафіком, торгівлею людьми, протидія незаконній міграції, контрабанді і, найголовніше, охорона державних кордонів. Це щоденні завдання українських прикордонників. Днями вони відзначають професійне свято. У Луцькому прикордонному загоні відсвяткували вже і з особливостями. Ольга Матвєєва розповість докладніше.

І геть не святковим видався день для одного з охоронців українсько-білоруського кордону. На хабарі у майже 70 тисяч гривень у селі Тур, що на Ратнівщині, затримали військовослужбовця Луцького прикордонного загону. Таку плату прикордонник вимагав від місцевого мешканця за сприяння контрабандистам в перекиданні через державний кордон з Білорусі в Україну цигарок. Слідство вестиме військова прокуратура.

Українським банкам заборонили у договорах використовувати дрібний шрифт. Вимоги стосуються угод про споживчий кредит, депозит і відкриття поточного рахунку. Відтепер банки зобов’язані викладати у договорі повний опис послуг. Зокрема: конкретну дату повернення вкладу та право банку самому продовжити термін дії депозиту. У договорі споживчого кредиту – перелік так званих прихованих платежів, умови, за яких можлива зміна процентної ставки і таке інше. Вимоги забороняють банкам включати до договорів недобросовісні норми, які обмежують права споживачів подати скаргу чи позов до суду. Також заборонено без інформування споживача змінювати умови договору.

Більше ніякої штовханини, затиснутих у дверях пасажирів і нестерпної задухи. Вісім нових, містких, технологічних і комфортних автобусів поповнили луцький  автопарк. Однак цього разу коштом не міського бюджету, а приватних перевізників. Автолайнери курсуватимуть на маршрутах №32 та 23А. У тестуванні одного з них взяла участь і наша Марія Вавринюк.

Швидше, більше, точніше. Новітнє обладнання, яке суттєво поліпшить якість вірусологічних досліджень, отримав Волинський лабораторний центр. Обладнання вартістю понад 5 мільйонів гривень надала всесвітня організація охорони здоров’я. Разом з апаратурою прибули і фахівці, які його налагодять, а також навчать персонал лабораторного центру працювати з новинками. Серед устаткування два потужних автоклави для знезараження медвідходів та надсучасний комплекс для виділення рибонуклеїнової кислоти. Директорка установи каже, що техніка надзвичайно потужна і дуже потрібна. Вона дозволить збільшити кількість досліджень і, одночасно, знизити навантаження на персонал. Адже в період пандемії лише на коронавірус фахівці центру роблять близько трьох тисяч досліджень на добу.

3, а також з 11 до 27 травня очікуються потужні магнітні бурі. Метеочутливим людям радять підготуватися. Це явище вчені пояснюють спалахами на Сонці і прогнозують, що з кожним роком кількість магнітних бур на землі буде збільшуватися: попереду цикл високої активності. У ці дні люди можуть відчувати: головний біль; запаморочення; стрибки артеріального тиску; безсоння чи навпаки сонливість, а ще дратівливість і втому. Щоб зменшити негативний вплив атмосферного явища радять більше спати, гуляти, добре харчуватися.