До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 27 липня.

Із початком 5-го етапу вакцинації отримати щеплення можуть усі охочі. Щоправда, у Луцьку, нарікають містяни, це непросто. Мовляв, у пунктах вакцинації немає бажаної вакцини або й взагалі не відповідають на дзвінки. Аби з’ясувати в чому проблема, 12 канал провів черговий експеримент. Наша кореспондентка Ольга Матвєєва процес вакцинування пройшла від А до Я. Результати – дивіться у сюжеті.

Державна програма «Доступна іпотека 7%» стає дедалі популярнішою. Понад пів мільярда гривень кредитів на нові квартири видали українські банки з 1 березня цього року, відколи програму запровадили. Найбільше квартир позичальники купували на вторинному ринку – майже 80%. Найчастіше доступною іпотекою користувалися у столиці та Київській області. Далі в рейтингу – Харківська, Львівська та Рівненська області. Волинь на шостому місці. Нагадаємо, за цією держпрограмою людина сплачує лише 7% річних, а оскільки відсоткова ставка українських банків вища, різницю компенсовує держава. Наразі таку іпотеку в Україні видають вже 14 банків. З переліком уповноважених фінустанов, можна ознайомитись на офіційному вебсайті Фонду розвитку підприємництва.

Українців, які не встановлять лічильники на газ до 2023 року, відключать від блакитного палива. Згідно з новим законом, без поквартирного обліку користуватися газом заборонено. У Міністерстві енергетики кажуть, що нині майже два мільйони сімей, які використовують газ виключно для приготування їжі, досі не встановили лічильники. Їх переводитимуть на граничні норми споживання газу. Тобто суми у платіжках для таких хитрунів можуть зрости втричі.

Продукти першої необхідності в Україні знову підскочать у ціні. Нове подорожчання експерти прогнозують вже у вересні. Рекордсменами цього літа залишаються цукор і соняшникова олія. Посмажити млинці стане на 90% дорожче, ніж минулого року. Не інакше як “білим золотом” тепер варто називати і цукор. Найбільше ціна виросла в останні тижні, коли почався сезон консервацій. Ну і цим, звісно, скористалися виробники. А з вересня на 20% чекаємо здорожчання м’яса, молока і яєць. Ціна на овочі та фрукти буде залежати від нових врожаїв і погоди. Поясненням стрибка цін, кажуть експерти, є холодна весна, погодні умови, транспортні витрати і подорожчання продовольства в усьому світі.

Кавуни дозріли. Із херсонських полів вони вже доїхали до прилавків супермаркетів та ринків. Безпечно зараз їсти смугасту ягоду чи все ж варто зачекати? Як вибрати стиглий кавун та у скільки обійдеться кілограм баштанних – все це розвідувала та досліджувала наша Анастасія Качина.

У Центральному парку Луцька облаштують нове зовнішнє освітлення. Реконструюють мережі з боку входу у парк з проспекту Волі. На це з міського бюджету виділять 150 тисяч гривень. Виконавця робіт, зазначають у департаменті ЖКГ, визначать у результаті відкритих торгів. Тендерні пропозиції приймають до 29 липня. Нове освітлення обіцяють облаштувати до кінця року.

У Центральному парку розчистять канали. Замулені та затягнуті ряскою водойми не приваблюють ні відвідувачів, ні його мешканців. Проблему взялися вирішувати комунальники і вже шукають підрядника. На очищення каналів виділили 680 тисяч гривень. Як водойми виглядають нині і коли їх обіцяють привести до ладу – дізнавалася Марія Вавринюк.

Замість балів – букви. У Міносвіти рекомендують по-новому оцінювати знання учнів 1-4 класів. Школярів рекомендують оцінювати за чотирма рівнями: початковий, середній, достатній і високий. Відповідно досягнення учнів початкових класів позначатимуть першими буквами цих рівнів. Водночас, як пояснили в Міносвіти, школа може самостійно розробляти і фіксувати систему оцінювання учнів. У рекомендаціях наголошують, що оцінка – це конфіденційна інформація. Про неї можуть знати лише учні та їхні батьки. –

Через рік українці зможуть подорожувати у потягах з новенькими та сучасними вагонами. ПАТ “Крюківський вагонобудівний завод” отримало авансовий платіж від Укрзалізниці на поставку ста пасажирських вагонів. Понад 3 мільярди гривень на оновлення майна УЗ виділили з держбюджету. Термін виконання замовлення – до кінця липня 2022 року. Щоправда, наразі заводу заплатили лише аванс, який складає 30% від суми контракту.

На Ковельщині, поблизу села Дубове будують новий міст на автодорозі М 19 Доманове – Ковель – Чернівці – Тереблече. Попередній був зведений ще у 1962-му році і ремонтувався востаннє за радянського союзу, 40 років тому. Міст вже не відповідав сучасним навантаженням, тож його повністю демонтували, а на його місці зводять новий – завдовжки 24 метри. Наразі транспорт курсує тимчасовою об’їзною дорогою. А рух новозбудованим мостом планують відкрити до вересня.

Зламати “Дію” за мільйон. У мінцифри розпочали другий етап перевірки для цього застосунку. Вже відсьогодні етичні або як їх ще називають білі хакери з усього світу шукатимуть вразливості в додатку та за кожну знайдену помилку отримуватимуть нагороду. Пріоритет цього етапу – тестування Дія-Підпису. Участь відкрита для всіх незалежно від досвіду та кваліфікації. Призовий фонд – 1 мільйон гривень.

Понад 2200 разів за останній тиждень водії порушували правила дорожнього руху на волинських дорогах. 42 кермувальники з цього числа були нетверезі. Зараз правоохоронці за цим стежать дуже прискіпливо у рамках профілактичних заходів “Безпека автомобільних доріг”. Щодня на автошляхи виїжджає близько 40 нарядів патрульної поліції. Найбільше порушували на Ковельщині та у Луцькому районі. Трохи спокійніша ситуація у Володимир-Волинському та Камінь-Каширському районах. Найпоширеніші причини аварій: перевищення швидкості, порушення правил обгону та проїзду перехресть і керування ТЗ напідпитку.

14 країн Європейського Союзу вже відкрили кордони для всіх типів подорожей українців. За останні два тижні до переліку додалися Данія, Німеччина, Бельгія, Латвія, Литва, Естонія, Фінляндія, Словаччина, Словенія, Нідерланди, Франція, Швеція, Іспанія та Португалія. У більшість країн для в’їзду необхідне свідоцтво про повну вакцинацію або свіжий негативний тест. У Міністерстві закордонних справ звернули увагу, що деякі умови в’їзду до кожної окремої країни можуть різнитися.