До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 27 травня.

У зв’язку зі зменшенням кількості хворих на коронавірус Національна служба здоров’я України вирішила залишити на Волині лише два ковідних шпиталі. А всі решта – припинити фінансувати. При чому, за версією центру, мають зникнути найпотужніші із відділень, натомість роль базових закладів у боротьбі з коронавірусом відвели обласній “інфекційці” та малопридатній для цього Луцькій районній лікарні. Таке рішення збурило і місцеву владу, і громаду. Тож волинська делегація негайно подалася до Києва відстоювати те, що не так давно створювалося великими зусиллями. Де тепер лікуватимуться недужі на коронавірус волиняни  – Ангеліна Гущина дізнавалася.

Міністерство культури України ініціює послаблення карантину для проведення масових заходів.  Брати в них участь дозволять тим, хто матиме негативні ПЛР чи експрес-тести, зроблені не більш ніж за 72 години до проведення заходу, або довідки про повний курс вакцинації. Також пропонується скасувати самоізоляцію, зняти тимчасові обмеження для закладів громадського харчування і дозволити перетинати кордон іноземцям окремих держав. Упродовж кількох днів документ подадуть на підпис Прем’єр-міністрові.

Дива не сталося – постачальники не знизили річну ціну на газ для населення, встановлену з 1 травня цього року до 30 квітня наступного. А деякі навіть підвищили. Річна цінова пропозиція газу коливається від 7-ми гривень вісімдесяти копійок – до тринадцяти з половиною гривень за кубічний метр. Це – без врахування вартості доставки. Державний Нафтогаз повідомив, що має намір запровадити ще й трирічний тариф, який матиме більш фіксовану і зрозумілу ціну для населення.

Українців змусять додатково відкладати собі на майбутню пенсію. Принципові питання державної загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи вже узгодили між собою і Кабмін, і Верховна рада, і офіс Президента. Реформу пенсійного забезпечення взялися розробляти, оскільки за прогнозами, вже через 20 років Пенсійний фонд не зможе фінансувати і половини пенсіонерів. Так сьогодні 11 мільйонів пенсіонерів утримують лише 13 мільйонів працюючих. Як запевнив Прем’єр-міністр, запровадження додаткового накопичення на майбутню пенсію не призведе до більшого навантаження на бізнес і людей. Навпаки, зміни хочуть запровадити за рахунок зменшення розміру єдиного внеску загальнообов’язкового соціального страхування, а також податку з доходів фізичних осіб. Планується, що для можливості управляти своїми пенсійними накопиченнями буде створене так зване «єдине вікно» із різними варіантами доступу.

Бульдозером – по старовинній будівлі. У Піддубцях на подвір’ї церкви, що є національною пам’яткою, священник зніс споруду, яку місцеві вважають історичною цінністю. Люди вимагають притягнути батюшку до відповідальності. Сам же панотець запевняє, що позбувся аварійної розвалюхи. Що знищили коло храму: стару хату чи давню пам’ятку – з’ясовувала Вікторія Притулюк.

А от у Луцьку національну пам’ятку 14 століття передали у безоплатне користування. Неочікувано для користувачів. Синагога тепер використовуватиметься за прямим призначенням. Права молитися тут єврейська громада домагалася не одне десятиліття. Та довгий час будівля була зачиненою для всіх. Згодом поруч оселилося спортивне товариство “Динамо”, яке розширилося і на культову споруду. Що євреї робитимуть із понищеною синагогою – у сюжеті Марії Вавринюк.