До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 28 квітня.

На 600 мільйонів гривень зростуть видатки на українські суди. Законопроєкт щодо цього у першому читанні вже погоджений парламентарями. Утримання апеляційних судів збільшать за рахунок зменшення на цю ж суму видатків на участь національних збірних команд у Паралімпійських та Дефлімпійських іграх. Окрім того, в Офісі Президента повідомили, що офіційно багатими також повинні бути і українські митники. Як і суддям, їм мають намір суттєво підвищити зарплатню. Коли саме і за чий рахунок – інформації ще не оприлюднили.

А от Луцьк на чиновниках економитиме. У виконавчих органах Луцької міської ради та її апараті вирішили провести оптимізацію і структури, і штатів. Шляхом ліквідації та укрупнення замість 7 управлінь і 3 відділів утворили 2 департаменти, 2 управління і 4 відділи загальною чисельність працівників – 667 штатних одиниць. Нову структуру уже схвалили на сесії. Як зазначив луцький міський голова, переформатування зробить роботу самоврядного органу ефективнішою та оперативнішою. Окрім того, новація суттєво зекономить бюджетні асигнування.

МОЗ закупить кисневі концентратори для первинної ланки медицини, для цього спрямують майже 600 мільйонів гривень – повідомив міністр охорони здоров’я Степанов. Пацієнти, які виписані зі стаціонару, але потребують кисневої терапії, зможуть звернутися до сімейного лікаря і отримати концентратор для тимчасового користування вдома. Міністр також підкреслив, що попри непросту ситуацію в країні із захворюваністю на COVID-19, не було жодного випадку, щоб за рік пандемії в якомусь медичному закладі закінчився кисень. Однак, такий випадок мав місце у Волинській інфекційній лікарні. Через технічні негаразди на підприємстві-постачальнику, медзаклад три дні потерпав від кисневого голодування, кисневозалежних пацієнтів доводилося терміново переводити до інших шпиталів.

До 1 липня українці отримають квитанцію на сплату податку на нерухомість. Платіжки будуть виставлені за минулий рік. Сплатити податок належить не пізніше двох місяців після отримання квитанції. Ставку податку на нерухомість визначає місцева влада кожного окремого населеного пункту. Її розмір не повинен перевищувати 1,5% мінімальної зарплати. У 2020-му це було 62,5 грн. Від сплати цього податку звільнено власників квартири площею до 60 квадратів і будинку до 120 квадратних метрів.

Вартість послуг інтернету та мобільного зв’язку хочуть внести до набору базових потреб людини, за яким визначається прожитковий мінімум в Україні. За твердженням Мінцифри, вартість прожиткового мінімуму оновлюється щороку, а перелік товарів і послуг змінюється з урахуванням сучасних фактичних потреб населення. Мобільний зв’язок і доступ до інтернету дозволяють оперативно викликати екстрені служби, навчатися онлайн та працювати дистанційно, а ще скаржитися на корупціонерів, тримати зв’язок із владою і мати електронні версії документів. Пропозиції уже передали на розгляд Верховної Ради.

Грози замість снігу прогнозують синоптики на Великодні свята. Зокрема, і вночі, і вранці 2-го травня в західних Областях очікуються зливи, поривчастий вітер і навіть грози. Повітря прогріється до 17-23 градусів. Натомість народний синоптик Леонід Горбань запевняє, що традиційної травневої спеки цього року не буде. І поки це все.