До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 29 вересня.

Згоріла автівка за півмільйона гривень. Позашляховик Тойота Ленд Крузер 2020 року випуску належить доньці Підгайцівського сільського голови Юрія Семенюка – Ользі. Пожежа трапилася у ніч на 29 вересня. Що кажуть сусіди, правоохоронці та що думає з цього приводу сам голова громади – дивіться у наступному сюжеті.

Уряд виділив додаткові 205 млн грн на доплати медикам, які борються з COVID-19. Під час засідання підтримали рішення про виділення додаткових доплат медичним та іншим працівникам лабораторних підрозділів МОЗ, які мають безпосередній стосунок до боротьби з коронавірусом. За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, це нагальна потреба, з огляду на високу завантаженість.

Опалювальний сезон в обласному центрі Волині можуть розпочинати хоч уже. У “Луцьктепло” запевняють, підприємство до цього повністю готове. За словами міського голови Ігоря Поліщука, інформація про загрозу зриву опалювального сезону в місті – повністю не відповідає дійсності. Адже «Луцьктепло» має найменшу заборгованість серед підприємств теплокомуненерго усіх обласних центрів.

МОЗ отримало схвалення на вакцинацію дітей, але з обмеженнями. Національна технічна група експертів з питань імунізації дозволила вакцинацію дітей від 12 років, вона почнеться після затвердження МОЗом. Зазначають: щеплювати будуть тільки вакциною Pfizer. Глава групи Федір Лапій додав, що в Китаї вже дозволили CoronoVac для дітей молодше 12 років, але в Україні ці зміни не внесені в інструкцію. Також Лапій уточнив, що мова не йде про те, щоб не пускати в школу невакцинованих дітей.

До кінця року в Луцьку мають намір облаштувати шість платних парковок. Обіцяють також, що невдовзі в місті запрацює сервісний додаток «Мобільне паркування», за допомогою якого водії зможуть сплатити за паркування за допомогою смартфона. Детальніше – в сюжеті Анастасії Качини.

Влада Луцька хоче навести порядок у ботанічному саду поруч Палацу учнівської молоді. Втім, на заваді цьому – юридичні питання, адже об’єкт належить до заповідного фонду. Аби вирішити цю проблему, обранці громади надали земельну ділянку ботанічного саду на вулиці Шопена в постійне користування підприємству «Парки та сквери».

Громадянин РФ намагався виїхати з України на вкраденому авто. На пункті пропуску «Доманове» прикордонники Волинського загону виявили легковик, який перебував у міжнародному розшуку. Під час заходів прикордонного контролю на транспортний засіб спрацювала база даних Інтерполу. Згодом підтвердилось, що автівка з цим VIN-кодом вважається викраденою з січня минулого року. Автомобіль охоронці кордону передали співробітникам поліції.

На Волині закривають Ковельську виховну колонію. Про це повідомив профільний міністр Денис Малюська. Відтак, з чотирьох виправних закладів області залишиться лише Луцький СІЗО. Раніше повідомляли про закриття і продаж Цуманської та Маневицької колоній. Після чого родичі ув’язнених вийшли на мітинги. Керівництво пенетенціарних закладів запевняли, що про закриття і мови немає. Щоправда, в цей час всі необхідні папери вже були підписані. Тюремна реформа передбачає залишити лише 2 в’язниці в Україні. Запланована консервація і ліквідація установ. На продаж то виставляють, але ніхто нічого не купує.

За чорний дим Гнідавського цукрового заводу візьмуться міжнародні організації, які займаються захистом екології. Раніше Луцькрада просила вплинути на ситуацію Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Однак, за словами Ігоря Поліщука, вирішувати це питання центральні органи влади не збираються. Тому міський голова Луцька дав розпорядження посадовцям знайти міжнародні екологічні організації, які зможуть відреагувати на проблему належним чином.

В Україні презентували “суд у смартфоні”. Це мобільний додаток “єСуд”, який дозволить отримувати процесуальні документи і судові повідомлення на смартфон. Нині він уже доступний у GooglePlay та AppleStore. У Державній судовій адміністрації зазначають, що це ІТ-рішення спрощує доступ до правосуддя як мешканцям віддалених населених пунктів та непідконтрольної уряду України території, так і всім іншим жителям України. За словами розробників, бюджет застосунку склав приблизно 360 тисяч гривень. Але ці витрати взяло на себе представництво Програми розвитку ООН в Україні.

Сучасний молодіжний простір у Луцьку. На проспекті Молоді облаштовують урбан-парк. Старі дитячі майданчики віджили своє, на їхньому місці будуть нові тренажери. Крім того, що буде велика ігрова зона, діти зможуть займатися воркаутом та кататись на скейтах. Коли відпочинкову зону відкриють і чим подивують – у сюжеті Марії Вавринюк.

У Луцьку до кінця року планують відремонтувати 251 ліфт. Про це Суспільному телефоном повідомив директор ремонтно-будівельного управління «Волиньліфт» Андрій Ткачук. Повідомляють, що капітальному ремонту підлягають ліфти, які експлуатують понад 25 років та у яких завершився граничний термін експлуатації. Роботи відбуваються на умовах співфінансування, 40% коштів збирають мешканці будинку, 60% робіт – гроші з міського бюджету.

Добрі і цікаві – такими школярі і їхні батьки бачать ідеальних вчителів. Сьогодні і працівники освіти, і сама сфера постає перед багатьма викликами. Дедалі актуальнішою стає навичка вміти швидко пристосовуватися до змін і бути гнучким. Для сфери освіти це питання особливо актуальне, – запевняють луцькі педагоги. За здобутки і успіхи в роботі, нагороджували луцьких освітян.

У Володимирському монастирі замироточила ікона, що була написана і освячена на Горі Афон. Йдеться про ікону “Всецариця”. Її привезли разом з іншими чудотворними іконами для молитви і поклоніння вірянам. Після завершенні літургії до ікони підійшла жінка і побачила, що ангел вгорі ікони покритий чимось. Ігумен підтвердив, що ікона замироточила. До слова, у монастирі ікони перебуватимуть до першого жовтня.

День пам’яті в Україні. 29 вересня виповнюється 80 років з дня трагічної події – розстрілу і геноциду українців та євреїв. Це 80-ті роковини масових вбивств, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру. Із 29 вересня по 11 жовтня 1941 року нацисти застрелили майже все єврейське населення столиці – понад 50 тисяч людей, в тому числі і дітей. Загалом, там було вбито понад 100 000 цивільних громадян. Із вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го Бабин Яр був місцем регулярних розстрілів і захоронень.