До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 3 серпня.

В Україні планують збільшити виплати у разі народження дитини. Така ініціатива, вважають у Верховній Раді, зможе покращити демографічну ситуацію в Україні. Адже, за прогнозом ООН, до 2100-го року населення може скоротитися на 45%. Уряд і монобільшість пропонують встановити такі суми: батькам хочуть платити 50 тисяч гривень у разі народження першої дитини, 100 тисяч – другої. У разі народження третьої та кожної наступної дитини держава заплатить по 150 тисяч гривень.

Лучани не можуть подати показники газових лічильників до «Волиньгазу». У відділені кажуть: проблеми через збій у програмі «Особистий кабінет». Труднощі виникли і з тим, щоб подати показники телефоном. Бо лінія кол-центру постійно перезавантажена. Луцький міський голова нагримав на начальника Луцького відділення АТ «Волиньгаз». Мовляв, у приватної компанії таких збоїв не повинно бути.

У зв’язку із зростанням тарифів на газ, взимку опалення може здорожчати від 40% до 70% – залежно від регіону. Таку думку висловив екс-міністр фінансів Ігор Уманський. Адже НАК “Нафтогаз” систематично підвищує ціну на блакитне паливо. На думку експерта, центральна влада удає, що вона нічого не може зробити. Мовляв, “у нас децентралізація”. Єдине, що вона не заважає регіонам встановлювати будь-яку ціну на опалення. А якщо тарифи залишать незмінними, різницю яка виникне, доведеться компенсовувати за рахунок місцевих бюджетів. За словами Уманського, підвищення тарифів на опалення може спровокувати кризу, і люди просто перестануть оплачувати комунальні платежі.

На перехресті вулиць Володимирській та Червоного Хреста у Луцьку – підозра на витік газу. Її виявили під час планової перевірки. На місці працюють газовики: спеціальними пристроями визначають місце можливого витоку. Місце аварії огородили, але всю проїжджу частину кажуть ремонтники, не перекриватимуть.

Зберегти школу будь-якою ціною. У Стеблях, що на Ковельщині, призупинили роботу місцевої школи. Батьки – категорично проти. Попри те, що навчається в закладі лише 13 учнів – люди готові взяти на себе усі витрати. Місцеву ж владу просять забезпечити зарплатнею лише працівників, яких там аж троє. Натомість, очільник громади вперся рогом, пропозицію жителів ігнорує. Чи може школа надалі працювати та чому батьки не розглядають інший заклад як альтернативу- дізнавалася Ангеліна Гущина.

Податкова візьметься за недобросовісні підприємства. У відомстві йдеться, що за останні півроку перевірок – у компаніях почали виявляти чимало порушень трудового законодавства. Найпоширеніша проблема: неоформлені працівники. Тож перевірок стане вдвічі більше. Зокрема, за працівників без договору, можна отримати попередження або штраф у розмірі десяти мінімальних зарплат – це близько 60 тис. грн. За повторне порушення штраф буде втричі більшим.

Замість обіцяної площі у новозбудованому торговому центрі – дірка від бублика. Колишніх крамарів ринку “Привіз” обдурив власник торгового центру, що збудований на місці базару. Коли треба було територію, бізнесмен обіцяв золоті гори, однак від своїх слів нині відмовився на відріз. А люди роками гендлюють просто неба. Наша Анастасія Качина – з’ясовувала, скільки ще люди торгуватимуть на землі та чи може заради проблемі міська влада.

30 мільярдів прибутку за півроку – так заробляють українські банки. НБУ зазначає, що фінустанови швидко адаптувалися до роботи в умовах карантинних обмежень, зберегли високу операційну ефективність, суттєво збільшили чисті процентні та комісійні доходи в порівнянні з кризовим 2020 роком. Так, ці доходи зросли темпами до 30% в річному вимірі завдяки здешевленню вартості ресурсів, відновленню споживчого кредитування та зростанню обсягів безготівкових операцій з населенням.

Вже невдовзі Київський майдан засяє по-новому! І вдень, і вночі там майорітиме найвищий в області український стяг. В День прапора його урочисто піднімуть на 50-метрову висоту. Найвищі державні прапори в цей день піднімуть щонайменше 17 обласних центрів України. На це витратили більше 170-ти млн грн. Щоправда, Луцьк з цих грошей не використав ні копійки. Звідки ж тоді гроші, та чи тішить ця новація містян – Ольга Матвєєва розповість.

Зеленський підписав закон про штрафи за порушення габаритно-вагового контролю. Документ має на меті недопущення руйнування автомобільних доріг, покращення стану безпеки дорожнього руху, зменшення кількості ДТП і збереження життя та здоров’я людей. Зокрема, закон запроваджує адмінвідповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, що зафіксовані за допомогою фото, кінозйомки, відеозапису, в автоматичному режимі. Також ним передбачені штрафи для водіїв, що не зупинятимуться на вимогу представників Укртрансбезпеки, та внесення неправдивих відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної. Штрафи в авторежимі порушники отримуватимуть вже з 1-го жовтня.

Нові правила подіяли – євробляхи масово розмитнюють. З 15 червня власникам іномарок на єврономерах дозволили оформлювати автівки за спрощеною системою. Відповідно плата за процедуру значно менша. За півтора місяці пільгового періоду розмитнили вже понад 17 тисяч «євроблях». Найбільше машин оформили на Закарпатській митниці. До бюджету сплатили понад 600 млн грн.

Контроль витрат палива комунальних автомобілів вже дав результати. Раніше на усі машини “Луцькспецкомунтрансу” встановили датчики палива та GPS-трекери. Так, за місяць вдалося зекономити 3 тисячі літрів пального. Це, за сьогоднішніми цінами, майже 70 тисяч гривень. За рік ця сума сягатиме мільйону. За словами Луцького міського голови, найближчим часом таке ж обладнання встановлять на автомобілях підприємств «Луцьксвітло» та «Парки і сквери».

Свідкам аварій та порушень ПДР платитимуть. Головне – зафільмувати факт. На сайті Верховної Ради повідомили, що урядовці роздумують над тим, аби свідки порушень правил дорожнього руху могли надсилати докази у поліцію і отримувати за це винагороду. Водночас обов’язковою вимогою для фото та відеозйомки є використання мобільного застосунку “Дія”, щоб ідентифікувати користувача. Через програму усі матеріали надсилатимуть у спеціальному зашифрованому форматі. Якщо зняте допоможе притягнути порушника до відповідальності, то автор відео чи фото отримає 10% від накладеного штрафу. Деталі законопроєкту ще розробляють.

На час реконструкції площі перед РАЦСом у Луцьку фермерський ярмарок перенесуть. Куди – поки невідомо. Під питанням також і те, чи дозволять фермерам торгувати сільськогосподарською продукцією після капітального ремонту площі. У муніципалітеті вважають, що на реконструйованій території ринок не пасуватиме.

Естетика для ока і лікування для тіла. У селі Жидичин на Волині подружжя створило лавандову плантацію. Обоє працюють у медичній сфері, тож рослину перш за все сприймали як цілющу. Адже квітка має більше тисячі лікувальних властивостей і тим самим має перевагу над більшістю трав, що ростуть на Волині. Лавандою різних сортів подружжя засадило вже два поля. Кожен з них має свої особливості. Більше про це у сюжеті Марії Вавринюк.

Гуляли всім селом. У Білині, що на Ковельщині, відзначили 484 річницю з дня заснування населеного пункту. Усім миром організували масштабне дійство з спортивними розвагами, святковим концертом і лотереєю з подарунками. З старожилами про традиції та побут, з молоддю про плани та розвиток Білина на святі спілкувалася наша Ангеліна Гущина.