До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 3 вересня.

Україна на межі виходу із зеленої карантинної зони. Впродовж двох днів коефіцієнт виявлення нових випадків перевищує 4% і не відповідає нормам. Якщо ж ситуація не покращиться, Національна комісія з питань ТЕБ і НС може прийняти рішення про вихід України з “зеленої” зони. Тобто, регіони знову ділитимуть за рівнем епідемічної небезпеки, відповідно до цього посилюватимуть обмеження. Наразі, за словами експертів, ситуація контрольована, але навантаження на медичну систему продовжує зростати – кожне п’яте “ковідне” ліжко зайняте пацієнтами, на 14% зайняті ліжка “з киснем”.

В селі Боратин трапилася подвійна ДТП: зіткнулися вантажівка «Volvo», ВАЗ та Volkswagen. Жигулі розтрощило вщент. У дорожньо-транспотрій пригоді постраждали двоє людей, їх доправили у Луцьку міську клінічну лікарню. На місці працювали медики та слідчо-оперативна група.

Не з’явилася на суд та надала сумнівну довідку про хворобу. Судове засідання, де мали б розглядати по суті справу екс-очільниці управління транспорту і зв’язку Волинської ОДА Наталії Остапкович – не відбулося. Її підозрюють у вимаганні хабара від перевізника за прибутковий маршрут. Наразі чиновниця відсторонена від роботи. На суд вона не з’явилася, лише надала інформацію, що хвора. Довідка – не на бланку Національної служби охорони здоров”я, – зауважив суддя Анатолій Марчук. Наступне судове засідання заплановане на понеділок, 6 вересня. Стаття, яку інкримінують Наталії Остапкович, передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

П’яний волинянин на Hyundai за 200 доларів хотів відкупитися від поліції. В Рожищенському районі 27-річного чоловіка зупинили за порушення ПДР. Спілкуючись, помітили у нього ознаки алкогольного сп’яніння. Це підтвердив і пристрій драгер – 3,03 проміле. Аби відкупитися від поліції, волинянин під мухою залишив у салоні патрульних 200 доларів. Розбиратися викликали слідчо-оперативну групу. За наданий правоохоронцям хабар на керманича відкрили кримінал. Йому світить штраф до 68 тисяч або позбавлення волі до чотирьох років.

З початком навчального року у Володимирі-Волинському подбали про безпеку школярів. На пішохідних переходах біля шкіл з інтенсивних рухом транспорту встановили фігури хлопчаків, які йдуть до школи. Вони – нагадування водіям, що тут переходять дорогу учні і треба зайвий раз пригальмувати. Втім, встановлені макети чимало хто критикує. Начебто вони не допомагатимуть, а тільки відволікатимуть кермувальників автівок. Чи виконують свою місію та скільки вартують, так звані, хлопчики – Марія Вавринюк розповість більше.

Роздерибанили землю і шукають крайнього. У Цумані двоє підприємців сваряться за право користуватися ділянкою. Зокрема, Людмила Попик скаржиться, що вже чотири роки орендує територію і щомісяця сплачує податки. Аж тут з’явився чоловік, який заявляє – що це його приватна власність і навіть починає будуватися. Тож чия земля та чому місцеві владці досі не втрутилися у конфлікт – дізнавалася Ангеліна Гущина.

Проспектом Волі знову зможе курсувати транспорт. Про це повідомив очільник департаменту ЖКГ Микола Осіюк. Наразі завершують укладання чорнового шару асфальту, вже впродовж вересня обіцяють нанести тимчасову розмітку і розпочати роботи із тротуарами. Якщо не завадить погода – головний проспект міста відкриють для автівок вже у жовтні.

Понад 10 тисяч сюжетів, 1700 програм, 80 розслідувань, 120 прямих трансляцій з місця подій. Яскраво та просто неба свої насичені 4 роки відсвяткував 12 канал. На Театральному майдані у Луцьку впродовж 4-х годин наживо тривав телемарафон. Просто зі сцени мовник транслював дійство і на екрани наших глядачів. Втім найголовніше – усі охочі змогли побачити, як твориться телевізійна кухня та стати частиною команди 12-го каналу. Як це було – дивіться у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Поводиться, як дитина, соромиться людей та живе на вокзалі. Ковельчани забили на сполох через молодого чоловіка, який вже не один місяць ходить околицями міста. На безхатька, кажуть, не схожий. Та й ніколи не жебракував. Іноді лишень просить відігрітися. Щоправда, ні соцслужби, ні поліція на чоловіка чомусь не реагують. Розшукала та поспілкувалася з ним і наша знімальна група – детальніше про це дивіться далі.

Українській гривні виповнилося 25 років! Під час грошової реформи в обіг були введені банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 і 100 гривень. В 2001-му українці побачили номінал 200 гривень, через 5 років – 500 і у 2019 – 1000 гривень. Щоправда, десятки дизайнів національної валюти так і не побачили світ. З нагоди дня народження гривні, в НБУ поділилися ескізами банкнот номіналами 50, 100 і 200 гривень, які створив Василь Лопата, проте вони так і не були надруковані і введені в обіг.

У Луцькому зоопарку поповнення. Сюди привезли парагвайські мари – гризуни, які, до слова, отримали з схрещення оленя та зайця. Привезли до зоопарку три мари. Вони уже пристосувалися до звіринцю, але дуже бояться відвідувачів. На відміну від ще нового мешканця зоопарку верблюда Боніфация. Як поживають нові мешканці – у нашому сюжеті.

Луцьк увійшов до топ найкращих міст для бізнесу. Про це свідчать результати дослідження «Індекс конкурентоспроможності міст України 2021». Серед 10-ти лідируючих міст – Львів, Івано-Франківськ, Мукачево, Бахмут, Тернопіль, Вінниця, Олександрія, Мелітополь та Чернігів, сьоме місце посів Луцьк. Загалом до рейтингу увійшли 45 міст – 24 обласних центри та 21-не місто із населенням понад 73 тисячі осіб. Варто зазначити, що Луцьк, в порівнянні з минулим роком, піднявся на дві сходинки.