До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 31 березня.

Попри застереження і збільшені у рази штрафи волинські рятувальники практично щодня гасять пожежі, спричинені спалюванням сухостою і сміття. За неповний місяць в області уже вигоріло понад 20 гектарів, палахкотіли через це і обійстя. Щороку рукотворні пожежі завдають мільйонних втрат екосистемам. Сотнями тисяч обчислюють витрати і пожежники. Чому і профілактика, і покарання усе ще малоефективні Вікторія Притулюк досліджувала.

Порятувала життя дорогою на роботу. Техпрацівниця Ковельської міськради Ольга Дорош прямуючи рано-вранці на працю, відчула їдкий запах диму. Коли ж озирнулася по безлюдній вулиці побачила, що димить один з житлових будинків, а в середині про допомогу волає його господиня. Увійти до оселі Ольга не змогла, тому викликала пожежних. Таким чином і життя, і майно були порятовані. Геройський вчинок своєї працівниці у муніципалітеті оцінили – під час засідання сесії Ковельської міської ради жінці вручили подяку.

Або два тижні самоізоляції, або тест за злоті. Польща змінила правила в’їзду на свою територію, але тільки для країн, що не входять до Шенгенської зони. Довідка про негативний результат тесту на Ковід-19, в тому числі і українська, до уваги польською стороною не братиметься. Щоб уникнути ізоляції, доведеться зробити тест на території Польщі. Як повідомили нашій редакції волиняни, які саме перебувають на україно-польському кордоні вартість такого тестування -1700 злотих. В перерахунку на гривні це – понад 12 тисяч.

Паспорт в телефоні – офіційний документ. Україна першою в світі прирівняла електронні паспорти до паперових. Такий законопроєкт у другому читанні підтримала Верховна Рада. Тепер документи в додатку “Дія” матимуть таку ж юридичну силу, як і їхні пластикові чи паперові аналоги. Поширюється це як на внутрішні, так і на закордонні паспорти. Тобто для виїзду за кордон тепер цілком достатньо телефону. Скористатися таким сервісом українці зможуть з 23 серпня.

Верховну Раду, Кабінет Міністрів і свій офіс Президент України хоче перенести у регіони, зокрема, в обласні центри чи, навіть, в об’єднані громади. Володимир Зеленський вважає, що це розвантажить Київ і наблизить владу до народу. Народ же натомість отримає нові робочі місця, благоустрій територій та економічний розвиток регіонів. Гарант стверджує, що ініціативу можна втілити ужиття упродовж 2 років. І урядовці нібито уже підготували план дій. Що думають про таку ініціативу в регіонах, урядовці ще не з’ясовували.

Запальна вечірка зі світломузикою у службових кабінетах обласної Держекоінспекції до півночі не давала спати мешканцям навколишніх багатоповерхівок. Офіс розташований у самому центрі Луцька і упритул до житлових будинків. Гулянку зафільмували ті, хто не міг заснути через блимання світла та волання російськомовної попси. Що так гучно і з розмахом святкували екоінспектори, з’ясовувала наша Тетяна Бугаєнко.

Звірі луцького зоопарку тепер без царя. Лев на ім’я Нік помер на 17 році життя. Від глибокої старості, запевняють в адміністрації звіринця. У дикій природі леви живуть до 10 років, у неволі – близько 15.  До луцького зоопарку Нік потрапив чотиримісячним кошеням ще у 2004 році. Тут завів пару і потомство. Лев’яча родина завжди була улюбленцями відвідувачів звіринця. Кілька місяців тому у поведінці лева працівники помітили зміни. Тварину обстежили ветеринари, і запевнили, що від старості лікування нема.

Іпотека – для лелеки. Або ж євроремонт гнізда. Поки бусли повертаються з теплих країв, волинські енергетики щовесни облаштовують їм безпечні гнізда. Для цього проконсультувалися з орнітологами і спроектували конструкцію, яка максимально нагадує лелечий дім. Таке будівництво енергетики практикують упродовж 15 років. На лелечі входини була запрошена і Ольга Матвєєва.