До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 7 липня.

Відтепер у Луцьку не лише не смердітиме, лучанам ще й озонуватимуть повітря. У боротьбі з неприємними запахами муніципалітет вдався не тільки до реконструкції очисних споруд, а й до превентивних заходів. Міські каналізаційно-насосні станції почали обладнувати очищувачами повітря. Як працює нове обладнання та чи відчутний результат Вікторія Притулюк розповість.

Примусово списувати українцям борги з банківських карткових рахунків не будуть. Натомість рахунки блокуватимуть – до того часу, поки боржник добровільно не сплатить належне. Норму новоприйнятого закону сьогодні розтлумачило Міністерство юстиції. Нагадаємо, що з 6 липня банки за поданням виконавчої служби автоматично повинні обмежити користування коштами тих, хто заборгував значні суми за аліменти, штрафи, комірне та за кредитами. Такому нововведенню неабияк потішилися комунальники. Зокрема, у “Луцьктеплі” повідомили, що обсяг заборгованості населення у понад 130 мільйони гривень загрожує наступному опалювальному сезону. Теплоенергетики сподіваються, що після ухваленого рішення борги почнуть повертати.

Боргують не тільки волиняни, але і їм. Близько сотні мешканців села Крижівка понад 20 років чекають грошей за свої майнові паї. Дехто втомився домагатися сплати належного і махнув рукою, а дехто уже й не дожив. Проте,є й такі, що у нового власника колишнього колгоспного майна усе ж мають намір добитися якщо не грОшей, то, принаймні, справедливості.

Луцька літературна резиденція “Місто натхнення” закривається, але не прощається. Цього тижня містяни прийняли останню п’яту гостю – Оксану Забужко. Сьогодні ж і підсумували цей творчий проєкт за участю усіх літераторів, що відвідали Луцьк. Про що говорили і чи буде ще, – розпитувала Ангеліна Гущина.

15-й ювілейний “Бандерштат” буде присвячений 30-й річниці Незалежності України і відбудеться 6-8 серпня у Рованцях поблизу Луцька. Про це повідомили організатори фестивалю. Цьогоріч до організації заходу долучився і Український культурний фонд у межах програми “Знакові події історії України”.

Сьомого липня православні відзначають Різдво Івана Хрестителя, в народі ж це свято називають Івана Купала, з яким пов’язано чимало народних вірувань та прикмет. Язичницькі та християнські традиції тісно переплетені, тому в цей день прийнято освячувати відкриті водойми, шукати цвіт папороті, співати пісень, а дівчатам плести вінки і пускати їх за водою. Як лучани по обидва береги Стиру празникували, – бачила Марія Вавринюк.