До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 8 червня.

Понад півсотні ковельських родин записали у сільські мешканці. Без їхнього відома і згоди, стверджують люди. Військове містечко №25 децентралізація підвісила між Ковельською та Дубівською громадами. Ще донедавна мешканці містечка користувалися усіма міськими вигодами, а тепер довідалися, що мають право лише на сільську інфраструктуру. Вирішення нагальних проблем, як то: відсутність маршрутки, магазину, амбулаторії, хорошої дороги у ковельської міської влади просити уже не можуть. А у нової сільської не хочуть і вимагають повернути їм статус містян. Про конфліктну децентралізацію Ангеліна Гущина розповість.

Окрім пенсіонерів, старших за 80 років, додаткову доплату до пенсії у розмірі 400 гривень з 1 жовтня отримуватимуть і люди у віці від 75 до 80 років. А з грудня для пенсіонерів старше 65 + мінімальна пенсія становитиме 2600 грн. Таке пообіцяла міністерка соціальної політики України. Вона також анонсувала підвищення мінімальних пенсійних виплат для осіб з інвалідністю внаслідок війни, це має відбутися уже в липні. А з 2022 року в середньому на 40% зросте пенсія для осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС .

Менше половини з 9 тисяч працівників митниці пройшли тестування на професійність та доброчесність. Решту треба звільняти. Про це повідомив керівник Державної митної служби України. Упродовж місяця митників масово тестували у три етапи. Зокрема, щодо професійності, на загальні здібності та лояльність до корупційних проявів. Перші два етапи не пройшли близько 20% екзаменованих. А от іспитів на доброчесність не витримали половина працівників митниці. Нові кадри для митної служби шукатимуть у вишах та ветеранських організаціях.

За що б не брався – досягав результату, був успішним управлінцем навіть у кризові часи, його ідеї ставали загальнодержавними законами, майже кожен лучанин знав його в обличчя, як і він багатьох. Знакову постать Луцька, колишнього його очільника, Антона Кривицького увіковічили у бронзі. У 76-й день його народження відкрили меморіальну дошку у школі, де він навчався. Хто прийшов вшанувати, – Вікторія Притулюк бачила.

Уряд пом’якшив карантинні обмеження. Відтепер ресторанам і кафе дозволено працювати цілодобово, а відстань між столами можна скоротити. Знято заборони і щодо нічних клубів, концертів та масових заходів. У кінотеатрах правило шахового розміщення змінюється на правило “два ряди заповнені, один порожній”. А на кордоні, крім ПЛР-тестів, до уваги братимуться також експрес-тести на антиген або документ про вакцинацію проти коронавірусу.

Сезон полуниці мав би бути у розпалі, проте цьогоріч розпочався з запізненням. І хоч на прилавках шукати її не доводиться, доступною ціну назвати важко. А от черешнею цьогоріч досхочу поласувати не вдасться. Чому? По чім ягоди для народу і коли здешевшають? Все уже розпитала наша Оля Матвєєва.

На озерах Шацького національного парку дозволили ловити рибу. Однак лише вдень і не більше 5 кілограмів на рибалку. Діятиме нововведення вже з 11 червня. А коштуватиме – 30 гривень за день риболовлі, сотня за 10 днів або 150 – за місяць. Є й пільгові категорії. А от за порушення, тобто риболовлю без розрахункової квитанції, каратимуть – штрафом та вилученням засобів лову.