До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 9 червня.

Вже цими вихідними, 12-13 червня, на Волині відкриють перший вакцинальний центр. Пункт масової імунізації розташується на базі спортивного комплексу Волинського національного університету імені Лесі Українки, що на проспекті Грушевського у Луцьку. Аби вакцинуватися у такому центрі необхідно записатися до листа очікування у додатку «Дія», через контакт-центр Міністерства охорони здоров’я або у свого сімейного лікаря. У черзі пріоритет надаватимуть літнім людям. Тих, хто з певних причин не зможе записатися на вакцинацію електронно, обіцяють вакцинувати на місці після всіх із черги. Працюватиме центр з 10 до 16 години. Щеплюватимуть волинян вакциною CoronaVac. ВООЗ рекомендує застосовувати дві дози з інтервалом від двох до чотирьох тижнів.

В Україні цифрові COVID-сертифікати запровадять через 10-14 днів після того, як це зробить Євросоюз, – про це повідомили у Кабміні. Зазначається, що вітчизняні цифрові COVID-сертифікати розробляються на основі європейських. Вони міститимуть повну інформацію не тільки про вакцинацію, а й про негативні тести ПЛР та одужання від коронавірусної хвороби. Ці сертифікати видаватимуться як в електронній, так і у паперовій формі і будуть містити QR-код. Сертифікати про вакцинацію мають забезпечити свободу пересування у Європі на час пандемії і почнуть діяти з 1 липня.

Менш, як за місяць, набере чинності закон про ринок землі. Він покликаний зробити користування землями прозорим і прибутковим. Найперше – для місцевих бюджетів. Бо ж плата за землю (і сільськогосподарського призначення, і ні) надходитиме саме громадам. Та перш ніж заробляти на землях, громади повинні перевести їхню інвентаризацію та облік. І це – неабиякий виклик, оскільки на місцях бракує і знань, і фахівців, і інструментів. Як ефективно управління земельними ресурсами, здається, вже знають у Луцькому районі.

Ще двоє мешканців Луцької громади отримали нове житло коштом міського бюджету. Традиційно ключі від помешкань вручив міський голова Ігор Поліщук. Новосели – чоловік з інвалідністю та багатодітна мама, яка нещодавно втратила годувальника. Цьогоріч уже десятеро лучан за сприяння муніципалітету нарешті дочекалися свого власного житла. Міський голова зазначив, що вирішення житлових проблем людей, які гостро і давно цього потребують – один з пріоритетів міськради.

Половина опитаних українців вважають, що за останні 2 роки фінансове становище їхньої родини погіршилося. Дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології. Серед економічних труднощів, з якими зіткнулися родини опитаних, 90% назвали підвищення тарифів та зростання цін на продукти. Зниження зарплат або пенсій назвали третина респондентів, стільки ж – повну або часткову втрату місця роботи. Головною причиною економічної кризи в Україні понад 40% опитаних вважають високий рівень корупції. Більше 30% пояснюють кризу некомпетентністю влади. І тільки кожен десятий з опитаних серед причин називають війну на Сході України і пандемію коронавірусу.

Державні документи – поштою. Свідоцтво про народження дитини, замовлене онлайн через сервіс “єМалятко”, можна буде отримати поштою. “Укрпошта” доставлятиме документ до найближчого відділення або ж кур’єром. Це має спростити доступ українців до державних послуг, особливо у невеликих населених пунктах, де інші організації, окрім “Укрпошти”, не присутні. Щоб отримати свідоцтво, потрібно зареєструватися на порталі “єМалятко” і при замовленні обрати опцію “отримати поштою”. Доставка свідоцтва про народження послугою “Укрпошта Експрес” займе до 2 днів в межах області та до 3 днів в межах України. Оплатити доставку можна онлайн на сайті або готівкою під час доставки.

Ішемічна хвороба серця та інсульт, є основними причинами смертності українців. А Україна за цим показником – один з лідерів у світі. За останній рік від серцево-судинних захворювань померли майже півмільйона наших співвітчизників. Це 65% від загальної кількості смертей. Поки не діє профілактика, ковельські медики рятують життя за допомогою новітніх методик і сучасного обладнання. Залатати серце чи дістати тромб можуть без розтинів, і навіть анестезії, стверджує наша Ангеліна Гущина, бо бачила усе на власні очі.

Він всюдисущий, може сягати шести метрів заввишки і викликає опіки аж до 3 ступеня. Небезпечним є не лише листя і сік цієї рослини, а, навіть, запах і роса. Пилок, потрапляючи в очі, може спричинити сліпоту, а при вдиханні – призвести до смерті. Усе це про борщівник. І хоч чули про нього майже усі, однак далеко не кожен знає, як виглядає ця рослина-монстр. Марія Вавринюк розкаже і покаже, як вберегтися і що робити, коли на борщівника таки натрапили.