До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 9 квітня.

У луцьких лікарнях от-от закінчаться “ковідні” ліжка, а кількість інфікованих щодня зростає. Про це повідомили в обласній державній адміністрації. Загалом в області розгорнуто 1700 ліжок з підведеним киснем і більша половина з них уже зайняті. При тому, що на активну форму ковіду сьогодні хворіють майже 7 тисяч волинян. Найінтенсивніше коронавірус поширюється в обласному центрі, Луцькому районі та Нововолинську. Відтак, в ОДА заговорили про запровадження жорсткого карантину на окремих територіях.

Семирічного Матвійка, якого днями шукали усім миром, і його 12-річного брата матері поки не повертатимуть. Таке рішення прийняла спеціальна комісія. Прихистити хлопчаків виявили бажання родичі їхнього покійного батька. Проте служби мають ще перевірити умови, в яких проживатимуть діти. Матері ж дали останній шанс і випробувальний термін. Вона повинна привести до ладу житло і припинити пиячити. Що ж до хлопчаків, то вони ще в лікарні, але почуваються добре.

Після щасливого завершення історії зниклого Матвійка, ми подумали, що не заслужено обійдені увагою головні герої пошукової операції: кінолог Нацгвардії Денис Тимченко і його вірна напарниця вівчарка Ніка. Саме вона і знайшла у порослій високим очеретом трясовині сплячого малюка. Після важкої добової варти у Дениса і Ніки сьогодні заслужений вихідний. Однак вони погодилися зустрітися з нашою Ольгою Матвєєвою.

Заборона виїздити за кордон, користуватися автомобілем і зброєю повертають борги значно ефективніше за колекторів. Менш, як за три роки, відколи запровадили такі обмеження проти злісних неплатників аліментів, на користь 13 тисяч волинських дітей примусово стягнули майже 300 (!) мільйонів гривень. Далі буде, попереджають виконавці. Бо до переліку існуючих обмежень додався і арешт банківських рахунків боржника. Як це працює Вікторія Притулюк дізнавалася.

Банківські рахунки блокуватимуть не тільки злісним аліментникам, а й усім боржникам, таке обіцяють у міністерстві юстиції. Автоматичний арешт рахунків накладатимуть за борги зі сплати кредитів, комунальних послуг та несплату штрафів за порушення правил дорожнього руху. Упродовж години на вимогу виконавчої служби банки будуть зобов’язані повідомити про стан рахунків боржника. Після отримання постанови про арешт коштів, банк блокуватиме рахунки і примусово списуватиме кошти у рахунок погашення боргів.

У Луцьку палії знову спричинили пожежу. Зайнялося по обіді на вулиці Дубнівській на межі людських городів. За лічені хвилини полум’я поширилося майже на гектар площі і вже наближалося до автозаправної станції. Працівники АЗС і викликали рятувальників. Цього разу обійшлося. Пожежні нагодилися вчасно.

Обікрали луцьких муніципалів. Бизько дев’ятої вечора двоє молодих людей з будівлі муніципальної варти поцупили державного стяга і, не криючись, попрямували з ним центром міста. Інцидент зафіксувала камера відеоспостереження. За кілька годин поліція знайшла крадіїв. Молоді люди пояснили, що хильнули пива і їх потягло на подвиги. Знічев’я вирішили якось розважитися і потягли прапора з офісу луцьких стражів порядку. Безглузду витівку хлопець з дівчиною, вочевидь, запам’ятають надовго, бо їм інкримінують не просто крадіжку, а наругу над державними символами України. Відповідальність: штраф до 900 гривень або ж арешт на строк до шести місяців.

Змінити мобільного оператора без зміни номера телефону можна буде значно простіше і швидше. Новації запровадять з грудня цього року. Абонент буде звертатися до одного – нового оператора, а не до двох, як було раніше, а договір з колишньою компанією розірветься автоматично. Користувачі без контракту тепер зможуть залишити свій номер під час зміни оператора за спрощеним порядком – реєстрація в попереднього оператора не потрібна. І, нарешті, номер перенесуть максимум за 1 день, а не за 3-4. Послуга з перенесення абонентських номерів діє майже 2 роки. За цей період операторам надійшло близько 200 тис офіційних звернень, але майже половині заявників відмовили через надмірну забюрократизованість процесів.

Подорож зі шваброю. Громадянин Данії, подорожуючи потягами “Укрзалізниці”, жодного разу не зміг насолодитися мальовничими українськими краєвидами. А все через дуже засмальцьовані вікна потягів. Спершу данець намагався віддраяти скло вологими серветками. Коли ж не вдалося, купив швабру і миючий засіб і на першій же зупинці взявся мити вікно свого купе. На демонстративний приклад іноземця “Укрзалізниця” поки ніяк не відреагувала.