До вашої уваги – підсумковий випуск новин 12 каналу за 9 серпня.

Pfizer випустить “вакцину-підсилювач”. Дослідження компанії показали, що за декілька місяців після щеплення ефективність вакцини знижується на 14%. Через це американські медики забили на сполох – кажуть: потрібна буде додаткова ін’єкція. Компанія Pfizer вже розробила вакцину-підсилювач. Ймовірно, її затвердять до кінця серпня. Першими третю дозу від нового штаму коронавірусу Дельта отримають люди похилого віку та люди з ослабленим імунітетом.

До Львова без перешкод! У селі Гайок, що на Львівщині, з 7 серпня запрацював тимчасовий міст. Ним вже курсують автомобілі, автобуси та невеликі вантажівки. Рух великогабаритних автівок обмежуватимуть арки, встановлені з обох сторін. Увесь транспорт проїжджатиме через переправу в реверсивному режимі. Окрім того, вже розпочалась підготовка до капітального ремонту та реконструкції основного мосту шириною 13 метрів – з пішохідними доріжками та зовнішнім освітленням.

“Ні” паперовим документам! Через три місяці в Україні суттєво зросте кількість електронних послуг. Президент України підписав закон про переведення всіх публічних послуг в онлайн. Тож жоден державний орган не зможе більше вимагати паперової довідки, оскільки вся інформація міститиметься в електронних реєстрах. Завдяки таким новаціям, переконані урядовці, в країні знизиться рівень корупції. Мінцифри вже активно працює над автоматизацією послуг, щоб виключити вплив людського фактора на ухвалення рішень.

Більше трьох сотень видавництв та 48 книгарень в Україні закрилися впродовж минулого року. Друкована книга вимирає – її витісняє цифровий формат. Або ж кава! У Луцьку на місті колись популярної книгарні “Планета” вже невдовзі кавуватимуть. Не буде тепер і книгозбірні “Освіта”, що по сусідству. Чому вимирають книгарні – Ольга Матвєєва з’ясовувала.

Платіжний термінал і сумки, набиті ковбасою, цигарками та грішми. Біля Луцька затримали двох крадіїв, які виявились братами. Про те, що з магазину у селі Сирники поцупили виручку, цигарки та продукти харчування, до поліції повідомили очевидці. При огляді правоохоронці з’ясували, що з приміщення зник і платіжний термінал з грошима. Згодом його виявили неподалік будівлі. Зловмисники апарат розбили і забрали звідти близько 4 тисяч гривень. Пізніше з награбованим вдалось наздогнати і самих крадіїв, які, як виявилось, причетні щонайменше до 10-ти подібних крадіжок. Чоловікам вже оголосили про підозру і клопотатимуть про обрання зловмисникам запобіжного заходу – тримання під вартою.

Верховна Рада підтримала податкову амністію в Україні. Тож вже невдовзі українці зможуть легалізувати майно і статки, нажиті за рахунок тіньових доходів. Для цього потрібно буде лише сплатити невеликий податок. В іншому випадку, якщо приховане викриють, покарання уникнути не вдасться. Шанс для економіки чи просто пільга для багатіїв? У податковій амністії розбиралася Ангеліна Гущина.

Будівля колишньої Ківерцівської райдержадміністрації стала причиною непорозумінь і сварок між міською і районною владами. Перші, перебуваючи у тісному й незручному приміщенні, мали намір переселитись у значно просторіші кабінети РДА. Адже по праву будівлі ліквідованих РДА переходять на баланс територіальної громади. Тільки не у випадку Ківерців. Адже будівля не комунальної, а державної власності. Як ділили приміщення і що буде з ним далі, – Марія Вавринюк розкаже.

У Польщі зростає попит на українських заробітчан. Тамтешня кожна четверта компанія планує працевлаштувати українських громадян протягом року. А все тому, що вони добре зарекомендували себе, як працівники. Ще до пандемії кожна десята компанія наймала українців на роботу, проте тепер цей попит стрімко виріс. За соцдослідженнями “Барометра польського ринку праці”, – кожен третій роботодавець з Польщі позитивно ставиться до українських заробітчан.

Ювілейний, 15-й фестиваль, “Бандерштат” відгримів у Луцьку. 15 популярних українських рок-гуртів завітали до Луцька, аби пофестивалити разом. А ще – лекції громадських діячів та письменників. Минулося без пригод: не завадила ні пандемія, ні погода. Детальніше про те, як минув фестиваль – у сюжеті Ольги Матвєєвої.

Наметове містечко “Бандерштату” – там грілися, співали під гітару і ділилися враженнями від фесту відчайдухи, які комфортні квартири та будинки поміняли на життя у наметах просто неба. Як жилося сотням бандерштатівців, чи смачніша їжа в польових умовах та як хитруни безалкогольний фест намагались зробити алкогольним – у сюжеті Анастасії Качини.

Під офісом президента на Банковій встановили дитячий майданчик за мотивами творів всесвітньо відомої української художниці Марії Примаченко. Одна з інсталяцій дуже схожа на півня у вишиванці, а ще там з’явилися рожевий лев і жовто-червона курка. Однак, багато хто розкритикував такі дії та висміяв. Користувачі соцмереж кепкують, що нібито “Велике будівництво перейшло на новий рівень”.