Щоб діти біженців у Луцьку змогли долучитися до навчального процесу, їхнім батькам потрібно подати відповідну заяву в освітній заклад.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі 16 березня повідомив директор департаменту освіти Луцької міської ради Віталій Бондар.

«Процедура дуже спрощена. Це називається «тимчасове доєднання до навчального процесу в закладі освіти». Міністр освіти зазначив, що тільки на основі заяви батька чи матері можна доєднатися дитині до освітнього процесу. У нашому випадку освітній процес відбувається в дистанційному форматі, тож – доєднатися до дистанційного уроку в закладі освіти», – зазначив головний освітянин міста.

За його словами, станом на обідню пору 16 березня у Луцькій громаді до навчання доєдналися уже 136 таких дітей.

Щодо необхідності приносити ті чи інші документи, то поки, каже Віталій Бондар, про це не йдеться.

«Тимчасове доєднання до освітнього процесу тимчасово переміщених осіб – це одне. А яка буде процедура у майбутньому – поки не говоримо, тому що згідно з постановою 2018 року щодо прийому дітей у 1, 5 і 10 класи і прийому учнів загалом у школу є чітко визначений перелік документів і процедура, якої потрібно дотримуватися. Якщо ж документи втрачені, то цю процедуру треба буде відшліфувати, треба буде радитися з юристами. Має бути план дій, визначений Міністерством освіти, в такій ситуації. Але поки що ми про це нічого не говоримо», – пояснив директор департаменту освіти.