Звичайний балкон у звичайній триповерхівці. Усередині ж – сюрприз: десятки різних сортів зелені та овочів, які лучанка Катерина Демидюк вирощує вдома на балконі. З реальним городом поки не склалося, але з насінням треба було щось робити.

Побувала в гостях екоактивістки та експериментаторки Марія Вавринюк.

Тут і зелень, і овочі, і навіть лісові суниці. Лучанка Катерина Демидюк висадила все це лише місяць тому, а рослини вже зеленіють.

Спершу власноруч вирощувати зелень Катерина планувала на реальному городі. Не склалося через війну. Утім, сезон пропускати не хотілося, і вона вирішила зробити це вдома.

«Я просто накупила насіння і просто насіяла», – каже Катерина Демидюк.

Такого досвіду у дівчини не було, тож усе пробувала вперше. Усі культури не вмістилися, тому тут лише третя частина. Зважаючи на площу городу, культури Катя підібрала відповідні.

«Це кімнатний огірок, він буде менший за розміром, відповідно і рости він буде не так, як на городі він би ріс», – пояснює.

Добре зійшли і томати – їх тут два види. Трішки відстають перці. Їх зійшло найменше, але шість проросли добре. Далі – капуста.

«Є капуста пакчой, її навіть можна зривати в салат. Є капуста кейл. Вона класна тим, що цілий рік росте, навіть взимку», – розказує господиня.

Селера, мангольд, який дуже нагадує буряк, базилік, різні види салатів, петрушка, кріп, кінза, рукола, м’ята, розмарин, ромашка. На імпровізованому городі Катя посадила все, що любить. Для неї це особливо актуально, адже є вегетеріанкою.

«Я взагалі обожнюю трави, квіти лікарські, робити заготовки чаїв на зиму власними руками. Суниця є, лаванда і настурція – це їстівні квіти», – розповідає Катерина.

А перший врожай буде зовсім скоро. Підростає редиска.

Вирощене своїми руками і на смак інше. Кожна рослинка має свій запах, і виражений він значно яскравіше, аніж у продуктів з магазину. Жодних хімікатів – лише натуральне добриво.

А посприяли швидкому росту сонячна сторона і хороший догляд. Ну і для мінігороду є інструменти відповідні.

Проєкт городу на балконі сподобався багатьом. Тепер Катерина допомагає людям з різних куточків України облаштувати подібне у себе вдома. А ще, каже, робота із землею має унікальну заспокійливу дію.

«Ця робота так відволікає, що якщо ти йдеш щось садити-пересаджувати, то на цілий день випадаєш з усього», – каже дівчина.

Город на балконі – ідея, яку може реалізувати чи не кожен, хто не має своєї ділянки, але хоче мати під рукою свіжі зелень чи овочі. У вирощених вдома, до слова, зовсім інакші смак та запах. Адже, крім того, що натуральні, ще й вирощені з любов’ю.