Днями у сільській школі на Волині крізь щілину в дверях учні відзняли, як вчителька фізики смикала дев’ятикласника за вухо і навіть дала хлопцеві добрячого ляпаса. Педагогиню не зупинили, дирекцію школи не покликали – а просто злили відео в інтернет. Тож ще не встигли розібратися в ситуації – апро жорстокість вчительки з Волині знала і говорила чи не вся Україна.

І хоч родичі хлопця відмовилися писати заяву на вчительку і просили не відкривати кримінальне провадження, поліція факт побиття педагогом дитини – зафіксувала. Поліцейські внесли за цим фактом відомості в єдиний реєстр досудових розслідувань за ч.2 ст. 126 КУ, подальша перевірка триває.

Зі слів батька, він розуміє, чому так сталося. Він не має претензій до вчителя, бо вчитель попросив пробачення у дитини перед усім класом і у батьків”, – каже заступниця начальника управління освіти й науки ОДА Тетяна Соломіна.

Згодом батьки про інцидент забудуть, діти й надалі ходитимуть до школи, де вчителює нібито жорстокий педагог, для ЗМІ – ця тема взагалі сенсація кількох днів. Натомість подальша доля вчительки, яка начебто “зірвалася” на учневі – зазнає серйозних наслідків. Нині вже відомо, що її із тиском під 260 терміново госпіталізували.

На ранок, як мені повідомив директор школи, ця вчителька провела один урок і стан здоров’я раптово погіршився. Про подальшу її долю говорити поки не можу – це вже залежить від розслідування, яке буде проводити поліція”, – пояснює Тетяна Соломіна.

Це може бути звільнення і позбавлення волі на строк до 5-ти років. Подібна ситуація трапилася в лютому цього року. Тоді одна із лучанок заявила в поліцію на виховательку луцького дитсадка №37. Та, мовляв, підняла руку на її чотирьохрічного сина і навіть скотчем заклеїла дитині рот. Тоді поліція також відкрила кримінал. Втім, після того, як мама дитини наробила рейваху на всю Україну, давати покази слідчому – відмовилася.  А от вихователька, кажуть, у той садок вже не повернеться. Ба більше, відомо що стан здоров’я жінки після прикрого випадку, теж похитнувся не на жарт. І в більшості таких випадків, кажуть в управлінні освіти, педагоги до роботи не повертаються. Психологи ж твердять, загартованість, стаж у 2 чи то 40 років ситуації не рятує, бо одне таке “зривання” на учневі, та роздмухування конфлікту на загал, зазвичай руйнує не лише кар’єру а й подекуди життя освітянина.