24 гривні 8 копійок за долар. Такий рекордний курс встановив Національний банк ще на початку тижня. Це – найнижчий показник за останні три роки.

Нині ж у Луцьку курс трішки зріс – продати можна за курсом 24 гривні 40 копійок, купити – за 25 гривень.

Причин зміцнення гривні декілька. Одна з них – хороший врожай зернових. Саме зараз українські фермери продають товар за кордон, і, відповідно, в країні стає більше іноземної валюти.

Але пересічні українці на собі не надто відчули зміцнення гривні. Попри те, що долар поступово падає вже з травня, ціни на майже всі товари, не знизились, а інколи навіть і навпаки. Втім, економісти мають на це своє пояснення – насправді продавці не надто залежні від іноземних валют.

На центральному ринку є чимало підприємців, які привозять товари з-за кордону. Наприклад, Любов привозить взуття із Польщі. Але каже, що здешевшання долара її бізнес не відчув.

Тому, продавці одягу готові скидати до сотні гривень на кожній одиниці, аби хоч якось привабити покупця.

Перевіряємо – і справді, в продуктових рядах набагато вищий ажіотаж. Тому продавці, мабуть, і не поспішають скидати ціни. На камеру пояснювати, чому так, не хочуть.

Та за прогнозами економістів, до кінця року гривня знову трошки втратить свої позиції. Оскільки саме в цей час Україна традиційно віддає найбільшу частину зовнішнього боргу. За прогнозами НБУ, в грудні долар підніметься до 27-ми – 28-ми гривень.