Луцький міський виконком скасував три попередніх рішення, що стосувалися фінансування харчування дітей в дошкільних закладах. Вони регламентували, що з міського бюджету покриватимуть частину витрат дітям, які мають луцьку реєстрацію. Іншим – ні. Тепер замість трьох рішень прийняли одне. В іншому – нічого не змінилося.

Тут закладена та сама компенсація у 40% для батьків, які прописані в Луцьку або є платниками податків тут. Відтак, навколишні громади й далі укладають угоди з міською радою та дофінансовують харчування дітей з власних бюджетів. Щоправда, не всі.

Зіновія Лещенко каже, що така модель співпраці міста з навколишніми селами успішно вже декілька років функціонує в Тернополі. Там спочатку теж деякі громади опиралися нововведенням. Згодом – змирились. На Волині ж на попередні рішення Луцького виконкому відреагувала обласна прокуратура. Силовики вбачають тут порушення прав людини та права на безплатну освіту. Триває судова тяганина.

У прокуратурі нове рішення виконкому ще не розгладали, тому не коментують. Нині у Луцьких дошкільних навчальних закладах виховують понад десять тисяч діток. З них – більше тисячі з навколишніх сіл. Приблизно така ж кількість малюків перебуває на електронній черзі в дитсадки.