Лише 22% українців досі відчувають близькість із росіянами. У 2010 році ця цифра була вдвічі більшою. Про це свідчать дані соціологічного дослідження «Хто ми: портрет українців очима українців». Його автори визначили і найкритичніші проблеми нашої нації. Розповіли про них і подискутували із волинською молоддю у Луцьку.

Упродовж червня цього року Український інститут майбутнього досліджував портрет українців саме очима українців.

За результатами дослідження, основні проблеми нації – відсутність бачення майбутнього, героїв та приводів гордості у сучасності та окреме життя Донбасу. Як ці виклики подолати – вирішили з’ясувати суспільним діалогом. Перша така зустріч відбулася в Луцьку.

«Ми приїжджаємо з певними ідеями, ці ідеї ми хочемо проговорити, щоб вийти на якісь реальні рішення, які можна буде пропонувати, з якими можна буде змінювати країн», – пояснює виконавчий директор УІМ Вадим Денисенко.

Найперший крок до змін – це Конституція, запевняє Пьотр Кульпа, ексміністр праці Польщі й водночас директор програми «Школа міністрів» у Київській школі державного управління. За його словами, за останні 30 років державна система України деградує, оскільки фундаментальні інституційні помилки закладені саме у Конституції.

Ідеї, думки та власні пропозиції обговорюватимуть у різних регіонах із молоддю, підприємцями і загалом людьми, які думають, і найголовніше – не просто говорять про проблеми, а хочуть зрозуміти їх причини та пробувати їх вирішувати.